Jokey
Salih Çelik
Salih Çelik son 12 ayda 1024 koşuya çıktı, 99 birincilik ve 293 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (463 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Salih Çelik jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 853 | 84 | 78 | 85 | %9,8 | %29,0 | −%41,4 |
| Son 12 ay | 1024 | 99 | 93 | 101 | %9,7 | %28,6 | −%45,4 |
| 2020'den bu yana | 2171 | 261 | 239 | 212 | %12,0 | %32,8 | −%36,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 853 | 84 | 78 | 85 | %9,8 | %29,0 |
| 2025 | 1058 | 139 | 136 | 100 | %13,1 | %35,4 |
| 2024 | 257 | 38 | 24 | 27 | %14,8 | %34,6 |
| 2023 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 463 | 44 | 45 | 41 | %9,5 | %28,1 |
| Ankara | 326 | 36 | 22 | 34 | %11,0 | %28,2 |
| İstanbul | 113 | 5 | 6 | 14 | %4,4 | %22,1 |
| Bursa | 51 | 8 | 9 | 4 | %15,7 | %41,2 |
| Antalya | 42 | 2 | 4 | 6 | %4,8 | %28,6 |
| Kocaeli | 27 | 4 | 6 | 2 | %14,8* | %44,4* |
| İzmir | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 428 | 50 | 53 | 43 | %11,7 | %34,1 |
| Çim · Normal | 245 | 21 | 17 | 19 | %8,6 | %23,3 |
| Sentetik · Normal | 134 | 10 | 12 | 17 | %7,5 | %29,1 |
| Kum · Sulu | 43 | 2 | 5 | 6 | %4,7 | %30,2 |
| Kum · Islak | 42 | 6 | 0 | 3 | %14,3 | %21,4 |
| Kum · Nemli | 41 | 4 | 3 | 4 | %9,8 | %26,8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 28 | 1 | 1 | 1 | %3,6* | %10,7* |
| Çim · Yumuşak | 27 | 2 | 1 | 3 | %7,4* | %22,2* |
| Çim · Çok Yumuşak | 15 | 1 | 0 | 2 | %6,7* | %20,0* |
| Çim · Ağır | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| Çim · Çok Ağır | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 203 | 17 | 21 | 26 | %8,4 | %31,5 |
| 1201–1600 m | 549 | 56 | 39 | 50 | %10,2 | %26,4 |
| 1601–2000 m | 202 | 20 | 22 | 19 | %9,9 | %30,2 |
| 2001+ m | 70 | 6 | 11 | 6 | %8,6 | %32,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 560 | 66 | 55 | 62 | %11,8 | %32,7 |
| Arap | 464 | 33 | 38 | 39 | %7,1 | %23,7 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 907 | 114 | 104 | 93 | %12,6 | %34,3 |
| Ankara | 705 | 85 | 75 | 64 | %12,1 | %31,8 |
| İstanbul | 288 | 22 | 26 | 30 | %7,6 | %27,1 |
| Antalya | 112 | 15 | 11 | 14 | %13,4 | %35,7 |
| Bursa | 95 | 15 | 14 | 6 | %15,8 | %36,8 |
| Kocaeli | 44 | 7 | 7 | 3 | %15,9 | %38,6 |
| İzmir | 20 | 3 | 2 | 2 | %15,0* | %35,0* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 913 | 123 | 124 | 88 | %13,5 | %36,7 |
| Çim · Normal | 662 | 77 | 61 | 59 | %11,6 | %29,8 |
| Sentetik · Normal | 271 | 23 | 25 | 30 | %8,5 | %28,8 |
| Kum · Nemli | 58 | 8 | 6 | 5 | %13,8 | %32,8 |
| Kum · Islak | 53 | 10 | 1 | 6 | %18,9 | %32,1 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 51 | 3 | 6 | 6 | %5,9 | %29,4 |
| Kum · Sulu | 49 | 3 | 7 | 7 | %6,1 | %34,7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 47 | 7 | 3 | 4 | %14,9 | %29,8 |
| Çim · Yumuşak | 37 | 3 | 4 | 3 | %8,1 | %27,0 |
| Çim · Ağır | 17 | 2 | 2 | 2 | %11,8* | %35,3* |
| Çim · Çok Ağır | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 2 | 0 | 1 | 2/5 | 3/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 413 | 44 | 44 | 49 | %10,7 | %33,2 |
| 1201–1600 m | 1101 | 127 | 111 | 107 | %11,5 | %31,3 |
| 1601–2000 m | 460 | 57 | 58 | 43 | %12,4 | %34,3 |
| 2001+ m | 197 | 33 | 26 | 13 | %16,8 | %36,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 1089 | 141 | 137 | 110 | %12,9 | %35,6 |
| Arap | 1082 | 120 | 102 | 102 | %11,1 | %29,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Gürkan | 65 | 16 | 4 | 7 | %24,6 | %41,5 |
| M. Çelik | 47 | 7 | 7 | 4 | %14,9 | %38,3 |
| Y. Tuncay | 40 | 2 | 4 | 1 | %5,0 | %17,5 |
| R. Kaya | 31 | 1 | 4 | 0 | %3,2 | %16,1 |
| A. Çıkman | 28 | 4 | 3 | 2 | %14,3* | %32,1* |
| E. Acer | 26 | 2 | 2 | 3 | %7,7* | %26,9* |
| Y. Baysal | 26 | 5 | 4 | 0 | %19,2* | %34,6* |
| U. Kulak | 25 | 3 | 5 | 3 | %12,0* | %44,0* |
| İ. Köroğlu | 21 | 5 | 1 | 4 | %23,8* | %47,6* |
| S. Kan | 20 | 1 | 1 | 1 | %5,0* | %15,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Keskin Kuş | 14 | 0 | 7 | 1 | %0,0* | %57,1* |
| Kulager | 10 | 1 | 3 | 1 | %10,0* | %50,0* |
| Veragorn | 9 | 0 | 0 | 3 | 0/9 | 3/9 |
| Principesa Nilo | 9 | 3 | 2 | 0 | 3/9 | 5/9 |
| Rockstar | 8 | 3 | 0 | 1 | 3/8 | 4/8 |
| Aspendip | 7 | 3 | 0 | 0 | 3/7 | 3/7 |
| Eparven | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Serahira | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| Desructor | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| Eiko | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Lady Fire | Y. Çağlar | 8/9 | 5,35 |
| 08.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Rockstar | R. Taşdelen | 1/9 | 3,10 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Queen Azra | H. Tekinalp | 9/12 | 10,35 |
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Kum | Mystic Runner | N. Esen | 3/5 | 3,90 |
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 2200 Çim | Ateş Ayaz | M. Demirol | 7/7 | 16,65 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Ünal Göz | M. Kılınç | 3/8 | 2,25 |
| 07.11.2026 | Ankara | Satış 3 | 2000 Kum | Maximand | A. Kılıç | 4/5 | 9,05 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Başkut Ana | M. Canpolatlı | 8/9 | 3,85 |
| 05.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Tale Of The Dream | R. Taşdelen | 5/5 | 2,45 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Keremnur | M. Dolak | 8/8 | 17,25 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 2100 Kum | Adanalı Kız | C. Seriner | 2/7 | 1,45 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2000 Kum | Sundance | A. Çıkman | 6/8 | 18,50 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | High Hills | T. Türkmen | 7/13 | 9,00 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Kukula | M. Akyavuz | 12/16 | 8,60 |
| 01.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1800 Kum | Baba Doçka | Y. Çağlar | 5/7 | 3,90 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | Veragorn | M. Özyiğit | 5/9 | 16,90 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1300 Kum | Eylülsel | E. Acer | 8/9 | 24,80 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Voosekeb | H. Hatunoğlu | 10/18 | 21,75 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Bilgü | S. Ceylan | 11/12 | 22,80 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1300 Kum | Fire Of Valeria | E. Acer | 7/10 | 19,90 |
Sık sorulanlar
Salih Çelik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 853 koşuda 84 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Salih Çelik bugün hangi atlara biniyor?
Adana 1. koşu 17:15, ROCKSTAR; Adana 2. koşu 17:45, LADY FIRE; Adana 4. koşu 19:00, DİCLE FIRAT; Adana 6. koşu 20:00, EPARVEN; Adana 7. koşu 20:30, CEYHAN SULTANI; Adana 9. koşu 21:30, SPRINT MASTER.
Salih Çelik en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 463 koşu, 44 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.