Antrenör
Ali Çıkman
Ali Çıkman'ın atları son 12 ayda 147 koşuya çıktı, 14 birincilik ve 47 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (87 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ali Çıkman antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 124 | 11 | 10 | 14 | %8,9 | %28,2 | −%68,7 |
| Son 12 ay | 147 | 14 | 16 | 17 | %9,5 | %32,0 | −%63,0 |
| 2020'den bu yana | 737 | 65 | 85 | 76 | %8,8 | %30,7 | −%51,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 124 | 11 | 10 | 14 | %8,9 | %28,2 |
| 2025 | 207 | 18 | 30 | 20 | %8,7 | %32,9 |
| 2024 | 63 | 11 | 6 | 9 | %17,5 | %41,3 |
| 2023 | 136 | 14 | 18 | 12 | %10,3 | %32,4 |
| 2022 | 137 | 9 | 17 | 18 | %6,6 | %32,1 |
| 2021 | 38 | 0 | 1 | 0 | %0,0 | %2,6 |
| 2020 | 32 | 2 | 3 | 3 | %6,3 | %25,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 87 | 7 | 11 | 11 | %8,0 | %33,3 |
| Ankara | 48 | 4 | 3 | 5 | %8,3 | %25,0 |
| Kocaeli | 9 | 3 | 2 | 0 | 3/9 | 5/9 |
| İstanbul | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 71 | 12 | 11 | 9 | %16,9 | %45,1 |
| Çim · Normal | 29 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %6,9* |
| Sentetik · Normal | 25 | 1 | 3 | 4 | %4,0* | %32,0* |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 20 | 3 | 1 | 2 | %15,0* | %30,0* |
| 1201–1600 m | 64 | 3 | 10 | 5 | %4,7 | %28,1 |
| 1601–2000 m | 45 | 7 | 3 | 7 | %15,6 | %37,8 |
| 2001+ m | 18 | 1 | 2 | 3 | %5,6* | %33,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 143 | 14 | 16 | 16 | %9,8 | %32,2 |
| Arap | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 63 | 6 | 3 | 12 | %9,5 | %33,3 |
| Şartlı | 48 | 6 | 8 | 5 | %12,5 | %39,6 |
| Maiden | 18 | 0 | 4 | 0 | %0,0* | %22,2* |
| Satış | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| KV-6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 527 | 43 | 62 | 55 | %8,2 | %30,4 |
| Ankara | 177 | 19 | 18 | 14 | %10,7 | %28,8 |
| Kocaeli | 15 | 3 | 2 | 4 | %20,0* | %60,0* |
| İstanbul | 11 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %36,4* |
| Şanlıurfa | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 394 | 45 | 48 | 42 | %11,4 | %34,3 |
| Çim · Normal | 240 | 13 | 23 | 26 | %5,4 | %25,8 |
| Sentetik · Normal | 28 | 1 | 4 | 4 | %3,6* | %32,1* |
| Kum · Nemli | 18 | 1 | 3 | 2 | %5,6* | %33,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| Kum · Islak | 12 | 3 | 1 | 1 | %25,0* | %41,7* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| Çim · Ağır | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Çim · Yumuşak | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Kum · Sulu | 7 | 0 | 3 | 0 | 0/7 | 3/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 137 | 13 | 13 | 17 | %9,5 | %31,4 |
| 1201–1600 m | 377 | 36 | 53 | 34 | %9,5 | %32,6 |
| 1601–2000 m | 186 | 14 | 16 | 21 | %7,5 | %27,4 |
| 2001+ m | 37 | 2 | 3 | 4 | %5,4 | %24,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 582 | 56 | 72 | 59 | %9,6 | %32,1 |
| Arap | 155 | 9 | 13 | 17 | %5,8 | %25,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 243 | 23 | 26 | 27 | %9,5 | %31,3 |
| Şartlı | 234 | 24 | 26 | 28 | %10,3 | %33,3 |
| Maiden | 177 | 11 | 26 | 14 | %6,2 | %28,8 |
| KV-6 | 29 | 1 | 3 | 4 | %3,4* | %27,6* |
| Satış | 23 | 5 | 1 | 1 | %21,7* | %30,4* |
| KV-7 | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| KV-8 | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| G | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| KV-9 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Çelik | 28 | 4 | 3 | 2 | %14,3* | %32,1* |
| M. Solmaz | 13 | 2 | 1 | 3 | %15,4* | %46,2* |
| E. Cankılıç | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| M. Çelik | 11 | 2 | 3 | 2 | %18,2* | %63,6* |
| A. Çelik | 10 | 1 | 3 | 3 | %10,0* | %70,0* |
| M. Akyavuz | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| S. Çelik | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| İ. Yıldırım | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| N. Demir | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| M. Çelik | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Malcooba | 15 | 1 | 3 | 2 | %6,7* | %40,0* |
| Sundance | 13 | 2 | 1 | 3 | %15,4* | %46,2* |
| Sıngle Shot | 12 | 3 | 2 | 2 | %25,0* | %58,3* |
| Kıng Malkoç | 11 | 3 | 0 | 2 | %27,3* | %45,5* |
| Mia Star | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| Babili | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Forlorn | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Majestic Holiday | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Kindness | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Spic And Span | 6 | 1 | 3 | 0 | 1/6 | 4/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2000 Kum | Sundance | S. Çelik | 6/8 | 18,50 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | Forlorn | M. Solmaz | 4/9 | 10,15 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Lady Ares | M. Solmaz | 1/18 | 3,05 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Babili | M. Arslan | 15/18 | 64,10 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Yörükçem | E. Çankaya | 3/18 | 45,00 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | My Son Bera | V. Abiş | 6/18 | 4,25 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2000 Kum | Majestic Holiday | İ. Yıldırım | 5/8 | 1,95 |
| 20.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Sentetik | Sundance | E. Cankılıç | 6/7 | 17,00 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | My Son Bera | M. Solmaz | 3/11 | 5,00 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Malcooba | V. Demir | 8/18 | 12,90 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Forlorn | M. Akyavuz | 4/15 | 4,45 |
| 11.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Dr Neco | M. Akyavuz | 2/13 | 1,65 |
| 11.10.2026 | Adana | KV-7 | 1900 Sentetik | Sıngle Shot | M. Akyavuz | 6/9 | 6,10 |
| 11.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | Kindness | S. Çelik | 8/11 | 17,75 |
| 06.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Malcooba | E. Aktuğ | 7/15 | 17,70 |
| 06.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1400 Sentetik | My Son Bera | M. Solmaz | 3/15 | 8,55 |
| 06.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Kum | Majestic Holiday | M. Arslan | 2/9 | 14,75 |
| 06.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Kum | Kıng Malkoç | İ. Yıldırım | 7/9 | 11,25 |
| 04.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1300 Kum | Spic And Span | M. Solmaz | 12/15 | 2,75 |
| 04.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Lady Ares | M. Solmaz | 4/11 | 4,45 |
Sık sorulanlar
Ali Çıkman bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 124 koşuda 11 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ali Çıkman'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 5. koşu 19:30, KINDNESS.
Ali Çıkman en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 87 koşu, 7 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.