Antrenör
Mehmet Şefik Kılınç
Mehmet Şefik Kılınç'ın atları son 12 ayda 123 koşuya çıktı, 15 birincilik ve 39 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (83 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Şefik Kılınç antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 116 | 15 | 8 | 15 | %12,9 | %32,8 | −%22,8 |
| Son 12 ay | 123 | 15 | 9 | 15 | %12,2 | %31,7 | −%27,2 |
| 2020'den bu yana | 298 | 48 | 34 | 41 | %16,1 | %41,3 | −%5,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 116 | 15 | 8 | 15 | %12,9 | %32,8 |
| 2025 | 100 | 16 | 17 | 17 | %16,0 | %50,0 |
| 2024 | 65 | 14 | 9 | 6 | %21,5 | %44,6 |
| 2023 | 17 | 3 | 0 | 3 | %17,6* | %35,3* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 83 | 9 | 7 | 10 | %10,8 | %31,3 |
| Adana | 25 | 2 | 2 | 2 | %8,0* | %24,0* |
| İstanbul | 11 | 4 | 0 | 3 | %36,4* | %63,6* |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 47 | 7 | 2 | 8 | %14,9 | %36,2 |
| Kum · Normal | 35 | 2 | 2 | 2 | %5,7 | %17,1 |
| Çim · Yumuşak | 13 | 3 | 0 | 2 | %23,1* | %38,5* |
| Çim · Çok Yumuşak | 11 | 2 | 3 | 1 | %18,2* | %54,5* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Kum · Sulu | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 25 | 2 | 4 | 4 | %8,0* | %40,0* |
| 1201–1600 m | 57 | 9 | 1 | 7 | %15,8 | %29,8 |
| 1601–2000 m | 24 | 2 | 1 | 2 | %8,3* | %20,8* |
| 2001+ m | 17 | 2 | 3 | 2 | %11,8* | %41,2* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 99 | 11 | 9 | 15 | %11,1 | %35,4 |
| İngiliz | 24 | 4 | 0 | 0 | %16,7* | %16,7* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 37 | 1 | 4 | 7 | %2,7 | %32,4 |
| Maiden | 33 | 6 | 3 | 2 | %18,2 | %33,3 |
| Handikap | 31 | 6 | 1 | 4 | %19,4 | %35,5 |
| KV-6 | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| Satış | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Maiden/Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 171 | 29 | 21 | 22 | %17,0 | %42,1 |
| Adana | 95 | 10 | 11 | 14 | %10,5 | %36,8 |
| İstanbul | 19 | 7 | 1 | 4 | %36,8* | %63,2* |
| Kocaeli | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Antalya | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Şanlıurfa | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Bursa | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 124 | 14 | 17 | 16 | %11,3 | %37,9 |
| Çim · Normal | 104 | 20 | 8 | 17 | %19,2 | %43,3 |
| Çim · Yumuşak | 18 | 5 | 1 | 3 | %27,8* | %50,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 16 | 3 | 3 | 2 | %18,8* | %50,0* |
| Kum · Nemli | 9 | 3 | 0 | 1 | 3/9 | 4/9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Kum · Islak | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| Sentetik · Normal | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 52 | 6 | 6 | 7 | %11,5 | %36,5 |
| 1201–1600 m | 151 | 23 | 17 | 20 | %15,2 | %39,7 |
| 1601–2000 m | 63 | 10 | 8 | 10 | %15,9 | %44,4 |
| 2001+ m | 32 | 9 | 3 | 4 | %28,1 | %50,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 263 | 41 | 34 | 41 | %15,6 | %44,1 |
| İngiliz | 35 | 7 | 0 | 0 | %20,0 | %20,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 106 | 14 | 16 | 24 | %13,2 | %50,9 |
| Handikap | 70 | 16 | 6 | 9 | %22,9 | %44,3 |
| Maiden | 63 | 9 | 7 | 4 | %14,3 | %31,7 |
| KV-7 | 13 | 2 | 1 | 1 | %15,4* | %30,8* |
| G | 11 | 2 | 1 | 0 | %18,2* | %27,3* |
| KV-6 | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Satış | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| Maiden/Satış | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| KV-8 | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| KV-9 | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| KV-18 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İ. Yıldırım | 22 | 3 | 1 | 6 | %13,6* | %45,5* |
| F. Çetinbaş | 13 | 2 | 1 | 1 | %15,4* | %30,8* |
| M. Çelik | 9 | 5 | 1 | 1 | 5/9 | 7/9 |
| M. Sunkar | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| E. Cankılıç | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| E. Çankaya | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| S. Çelik | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| M. Akyavuz | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| E. Çizik | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Kıyak | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tumbulkaraüzüm | 15 | 1 | 1 | 3 | %6,7* | %33,3* |
| Erdi Bey | 14 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %35,7* |
| Motor | 13 | 1 | 2 | 1 | %7,7* | %30,8* |
| Kıng Kara | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Tumbul Müzeyyen | 9 | 3 | 1 | 2 | 3/9 | 6/9 |
| Mir Emre | 8 | 3 | 0 | 0 | 3/8 | 3/8 |
| Ünal Göz | 7 | 2 | 2 | 2 | 2/7 | 6/7 |
| Doğan Kardeşler | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Talihli Kız | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Karanın Oğlu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 2200 Çim | Motor | M. Sunkar | 2/7 | 8,20 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Ünal Göz | S. Çelik | 3/8 | 2,25 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Küçük Naime | İ. Yıldırım | –/8 | 9,20 |
| 05.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Doğan Kardeşler | H. Çizik | 3/7 | 2,85 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Çim | Tumbulkaraüzüm | İ. Yıldırım | 4/12 | 3,60 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Çim | Erdi Bey | E. Cankılıç | 3/12 | 6,75 |
| 29.10.2026 | Ankara | KV-7 | 2200 Çim | Mir Emre | A. Kurşun | 5/6 | 3,00 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Fearless Soldier | M. Akyavuz | 5/6 | 7,20 |
| 24.10.2026 | Ankara | KV-6 | 2100 Kum | Doğan Kardeşler | A. Çelik | 7/8 | 3,80 |
| 24.10.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1300 Çim | Ünal Göz | S. Çelik | 1/9 | 6,55 |
| 22.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1900 Çim | Tumbulkaraüzüm | İ. Yıldırım | 2/13 | 12,05 |
| 22.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1900 Çim | Motor | M. Sunkar | 6/13 | 19,00 |
| 22.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Talihli Kız | M. Keskin | 8/12 | 26,85 |
| 22.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Güzel Elam | U. Temur | 1/12 | 6,75 |
| 08.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1900 Çim | Tumbulkaraüzüm | İ. Yıldırım | 3/8 | 6,95 |
| 08.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1900 Çim | Motor | M. Uyar | 6/8 | 6,70 |
| 03.10.2026 | Ankara | G 1 | 1500 Kum | Doğan Kardeşler | İ. Yıldırım | 12/17 | 42,15 |
| 01.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 2000 Kum | Erdi Bey | M. Çelik | 9/9 | 13,95 |
| 01.10.2026 | Ankara | Kısa Vade Handikap 22 | 1900 Çim | Tumbulkaraüzüm | İ. Yıldırım | 6/12 | 15,25 |
| 01.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | Ünal Göz | S. Çelik | 7/7 | 6,00 |
Sık sorulanlar
Mehmet Şefik Kılınç bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 116 koşuda 15 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Şefik Kılınç'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Ankara.
Mehmet Şefik Kılınç en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 83 koşu, 9 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.