Antrenör
Ramazan Taşdelen
Ramazan Taşdelen'ın atları son 12 ayda 114 koşuya çıktı, 12 birincilik ve 42 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (59 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ramazan Taşdelen antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 112 | 12 | 13 | 15 | %10,7 | %35,7 | −%66,6 |
| Son 12 ay | 114 | 12 | 14 | 16 | %10,5 | %36,8 | −%67,1 |
| 2020'den bu yana | 2230 | 281 | 261 | 289 | %12,6 | %37,3 | −%31,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 112 | 12 | 13 | 15 | %10,7 | %35,7 |
| 2025 | 361 | 47 | 42 | 41 | %13,0 | %36,0 |
| 2024 | 355 | 36 | 43 | 52 | %10,1 | %36,9 |
| 2023 | 273 | 34 | 27 | 34 | %12,5 | %34,8 |
| 2022 | 375 | 40 | 37 | 41 | %10,7 | %31,5 |
| 2021 | 374 | 63 | 49 | 49 | %16,8 | %43,0 |
| 2020 | 380 | 49 | 50 | 57 | %12,9 | %41,1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 59 | 5 | 7 | 7 | %8,5 | %32,2 |
| Adana | 35 | 4 | 5 | 5 | %11,4 | %40,0 |
| İstanbul | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| Kocaeli | 8 | 2 | 1 | 3 | 2/8 | 6/8 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 55 | 6 | 11 | 10 | %10,9 | %49,1 |
| Sentetik · Normal | 28 | 4 | 1 | 4 | %14,3* | %32,1* |
| Çim · Normal | 27 | 2 | 2 | 2 | %7,4* | %22,2* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 15 | 2 | 0 | 1 | %13,3* | %20,0* |
| 1201–1600 m | 60 | 8 | 9 | 8 | %13,3 | %41,7 |
| 1601–2000 m | 21 | 1 | 2 | 6 | %4,8* | %42,9* |
| 2001+ m | 18 | 1 | 3 | 1 | %5,6* | %27,8* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 59 | 2 | 7 | 10 | %3,4 | %32,2 |
| İngiliz | 55 | 10 | 7 | 6 | %18,2 | %41,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 49 | 3 | 9 | 9 | %6,1 | %42,9 |
| Handikap | 33 | 4 | 4 | 6 | %12,1 | %42,4 |
| Maiden | 15 | 1 | 0 | 0 | %6,7* | %6,7* |
| KV-6 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Satış | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| KV-8 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| G | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 1143 | 147 | 128 | 144 | %12,9 | %36,7 |
| Adana | 914 | 111 | 108 | 114 | %12,1 | %36,4 |
| İstanbul | 77 | 8 | 13 | 10 | %10,4 | %40,3 |
| Bursa | 43 | 7 | 5 | 10 | %16,3 | %51,2 |
| Kocaeli | 37 | 4 | 5 | 8 | %10,8 | %45,9 |
| Antalya | 9 | 3 | 2 | 1 | 3/9 | 6/9 |
| Şanlıurfa | 5 | 1 | 0 | 2 | 1/5 | 3/5 |
| Diyarbakır | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1285 | 168 | 155 | 182 | %13,1 | %39,3 |
| Çim · Normal | 612 | 72 | 68 | 68 | %11,8 | %34,0 |
| Kum · Nemli | 81 | 11 | 16 | 11 | %13,6 | %46,9 |
| Kum · Islak | 55 | 9 | 6 | 4 | %16,4 | %34,5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 50 | 6 | 2 | 6 | %12,0 | %28,0 |
| Sentetik · Normal | 48 | 6 | 5 | 6 | %12,5 | %35,4 |
| Çim · Yumuşak | 38 | 5 | 5 | 4 | %13,2 | %36,8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 24 | 1 | 1 | 3 | %4,2* | %20,8* |
| Kum · Sulu | 17 | 1 | 0 | 2 | %5,9* | %17,6* |
| Çim · Ağır | 16 | 2 | 2 | 2 | %12,5* | %37,5* |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 359 | 41 | 37 | 40 | %11,4 | %32,9 |
| 1201–1600 m | 1105 | 122 | 130 | 141 | %11,0 | %35,6 |
| 1601–2000 m | 529 | 74 | 67 | 77 | %14,0 | %41,2 |
| 2001+ m | 237 | 44 | 27 | 31 | %18,6 | %43,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1807 | 227 | 203 | 236 | %12,6 | %36,9 |
| İngiliz | 423 | 54 | 58 | 53 | %12,8 | %39,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 740 | 107 | 108 | 100 | %14,5 | %42,6 |
| Handikap | 655 | 75 | 55 | 78 | %11,5 | %31,8 |
| Maiden | 436 | 47 | 43 | 37 | %10,8 | %29,1 |
| KV-6 | 91 | 12 | 16 | 21 | %13,2 | %53,8 |
| KV-7 | 73 | 15 | 13 | 9 | %20,5 | %50,7 |
| KV-8 | 72 | 11 | 11 | 18 | %15,3 | %55,6 |
| Satış | 60 | 5 | 4 | 9 | %8,3 | %30,0 |
| G | 56 | 4 | 6 | 9 | %7,1 | %33,9 |
| A | 22 | 1 | 5 | 6 | %4,5* | %54,5* |
| Maiden/Satış | 12 | 2 | 0 | 1 | %16,7* | %25,0* |
| Kısa Vade Handikap | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| KV-9 | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Cankılıç | 9 | 3 | 2 | 1 | 3/9 | 6/9 |
| V. Abiş | 9 | 4 | 2 | 2 | 4/9 | 8/9 |
| S. Çelik | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| M. Çelik | 8 | 0 | 1 | 3 | 0/8 | 4/8 |
| F. Sansar | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| A. Çelik | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
| E. Atlamaz | 6 | 0 | 2 | 0 | 0/6 | 2/6 |
| M. Çelik | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| M. Bilgin | 6 | 0 | 2 | 3 | 0/6 | 5/6 |
| E. Çankaya | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kader Gücü | 11 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %45,5* |
| Siyah Pençe | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Reflected Glory | 8 | 4 | 2 | 1 | 4/8 | 7/8 |
| Princess Hazal | 8 | 2 | 1 | 0 | 2/8 | 3/8 |
| Tale Of The Dream | 7 | 2 | 1 | 2 | 2/7 | 5/7 |
| Prens Nadir | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| My Son Nadir | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Menderes Kızı | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Star Gate | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Earthquake | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Kader Gücü | A. Çelik | 2/9 | 3,50 |
| 08.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Rockstar | S. Çelik | 1/9 | 3,10 |
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Menderes Kızı | M. Çelik | 9/11 | 4,25 |
| 05.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Tale Of The Dream | S. Çelik | 5/5 | 2,45 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | My Son Nadir | M. Akyavuz | 10/13 | 14,45 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Siyah Pençe | A. Çelik | 5/18 | 4,35 |
| 27.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Sweet Victory | M. Çelik | 8/15 | 7,65 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Dream Of The Star | E. Aktuğ | 15/17 | 22,95 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2000 Kum | Hızlı Gör | E. Atlamaz | 2/8 | 6,50 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Şehla | M. Çelik | 9/15 | 47,90 |
| 24.10.2026 | Ankara | G 1 | 1500 Kum | Reflected Glory | A. Çelik | 3/8 | 2,05 |
| 20.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Güzel Defne | E. Cankılıç | 3/11 | 19,10 |
| 18.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2400 Sentetik | Kader Gücü | A. Çelik | 4/8 | 2,35 |
| 18.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2400 Sentetik | Siyah Pençe | S. Çelik | 5/8 | 2,35 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | Prens Nadir | E. Atlamaz | 7/11 | 14,35 |
| 13.10.2026 | Adana | KV-8 | 1300 Sentetik | Reflected Glory | V. Abiş | 1/10 | 2,00 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1900 Sentetik | Nergislik Tay | F. Sansar | 12/16 | 21,25 |
| 13.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Güzel Defne | E. Cankılıç | 1/14 | 4,75 |
| 13.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1400 Kum | Kader Gücü | E. Çankaya | 4/12 | 8,65 |
| 11.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | Hızlı Gör | E. Cankılıç | 6/11 | 5,00 |
Sık sorulanlar
Ramazan Taşdelen bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 112 koşuda 12 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ramazan Taşdelen'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 1. koşu 17:15, KADER GÜCÜ; Adana 1. koşu 17:15, ROCKSTAR; Adana 5. koşu 19:30, HIZLI GÖR; Adana 5. koşu 19:30, STAR GATE.
Ramazan Taşdelen en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 59 koşu, 5 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.