Antrenör
Nurullah Esen
Nurullah Esen'ın atları son 12 ayda 74 koşuya çıktı, 14 birincilik ve 36 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (27 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Nurullah Esen antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 63 | 12 | 8 | 9 | %19,0 | %46,0 | −%42,2 |
| Son 12 ay | 74 | 14 | 11 | 11 | %18,9 | %48,6 | −%46,4 |
| 2020'den bu yana | 448 | 87 | 74 | 67 | %19,4 | %50,9 | −%40,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 63 | 12 | 8 | 9 | %19,0 | %46,0 |
| 2025 | 72 | 12 | 16 | 12 | %16,7 | %55,6 |
| 2024 | 90 | 14 | 14 | 13 | %15,6 | %45,6 |
| 2023 | 98 | 22 | 17 | 16 | %22,4 | %56,1 |
| 2022 | 43 | 9 | 5 | 4 | %20,9 | %41,9 |
| 2021 | 42 | 10 | 7 | 4 | %23,8 | %50,0 |
| 2020 | 40 | 8 | 7 | 9 | %20,0 | %60,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 27 | 4 | 7 | 4 | %14,8* | %55,6* |
| Antalya | 22 | 6 | 2 | 5 | %27,3* | %59,1* |
| Ankara | 13 | 1 | 1 | 2 | %7,7* | %30,8* |
| Adana | 9 | 3 | 1 | 0 | 3/9 | 4/9 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 28 | 6 | 3 | 2 | %21,4* | %39,3* |
| Kum · Normal | 19 | 4 | 1 | 6 | %21,1* | %57,9* |
| Çim · Normal | 19 | 2 | 7 | 1 | %10,5* | %52,6* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
| 1201–1600 m | 47 | 13 | 5 | 9 | %27,7 | %57,4 |
| 1601–2000 m | 13 | 0 | 4 | 0 | %0,0* | %30,8* |
| 2001+ m | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 74 | 14 | 11 | 11 | %18,9 | %48,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 22 | 5 | 2 | 5 | %22,7* | %54,5* |
| Handikap | 20 | 4 | 4 | 2 | %20,0* | %50,0* |
| Şartlı | 18 | 2 | 3 | 2 | %11,1* | %38,9* |
| KV-8 | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| KV-6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2/3 | 3/3 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 159 | 34 | 30 | 26 | %21,4 | %56,6 |
| Adana | 106 | 23 | 13 | 11 | %21,7 | %44,3 |
| Ankara | 97 | 14 | 15 | 14 | %14,4 | %44,3 |
| Antalya | 50 | 11 | 9 | 11 | %22,0 | %62,0 |
| Kocaeli | 24 | 3 | 4 | 4 | %12,5* | %45,8* |
| Bursa | 11 | 2 | 2 | 1 | %18,2* | %45,5* |
| İzmir | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 138 | 26 | 26 | 17 | %18,8 | %50,0 |
| Kum · Normal | 134 | 29 | 19 | 25 | %21,6 | %54,5 |
| Sentetik · Normal | 116 | 23 | 19 | 18 | %19,8 | %51,7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 19 | 3 | 4 | 2 | %15,8* | %47,4* |
| Kum · Nemli | 11 | 0 | 4 | 0 | %0,0* | %36,4* |
| Çim · Yumuşak | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 8 | 1 | 0 | 3 | 1/8 | 4/8 |
| Kum · Islak | 7 | 3 | 1 | 0 | 3/7 | 4/7 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 67 | 7 | 14 | 13 | %10,4 | %50,7 |
| 1201–1600 m | 246 | 52 | 35 | 37 | %21,1 | %50,4 |
| 1601–2000 m | 90 | 16 | 15 | 13 | %17,8 | %48,9 |
| 2001+ m | 45 | 12 | 10 | 4 | %26,7 | %57,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 371 | 75 | 58 | 63 | %20,2 | %52,8 |
| Arap | 77 | 12 | 16 | 4 | %15,6 | %41,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 128 | 26 | 17 | 19 | %20,3 | %48,4 |
| Handikap | 112 | 24 | 16 | 18 | %21,4 | %51,8 |
| Maiden | 88 | 14 | 14 | 17 | %15,9 | %51,1 |
| KV-8 | 31 | 6 | 7 | 4 | %19,4 | %54,8 |
| KV-6 | 26 | 6 | 7 | 2 | %23,1* | %57,7* |
| KV-7 | 22 | 3 | 5 | 3 | %13,6* | %50,0* |
| Satış | 18 | 5 | 2 | 2 | %27,8* | %50,0* |
| G | 12 | 1 | 3 | 1 | %8,3* | %41,7* |
| KV-9 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Maiden/Satış | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| A | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| KV-18 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Kurşun | 23 | 4 | 4 | 5 | %17,4* | %56,5* |
| V. Abiş | 10 | 4 | 1 | 1 | %40,0* | %60,0* |
| S. Çelik | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| M. Çelik | 5 | 1 | 2 | 2 | 1/5 | 5/5 |
| E. Aktuğ | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
| A. Çelik | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| F. Sansar | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| H. Karataş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Çelik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Cankılıç | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fatma Zeryam | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| The Special One | 5 | 1 | 0 | 3 | 1/5 | 4/5 |
| Mystic Runner | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Nart The Wolf | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
| Pevrul | 4 | 0 | 2 | 1 | 0/4 | 3/4 |
| Nart The Battle | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Fly Forever | 4 | 1 | 2 | 0 | 1/4 | 3/4 |
| Moriarty | 4 | 2 | 0 | 1 | 2/4 | 3/4 |
| Immortal Love | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Rohirrim | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Kum | Mystic Runner | S. Çelik | 3/5 | 3,90 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | Fatma Zeryam | E. Cankılıç | 3/10 | 11,00 |
| 25.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1400 Sentetik | Nart The Wolf | M. Bayır | 1/11 | 5,20 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Immortal Love | M. Arslan | 4/10 | 13,80 |
| 22.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Rohirrim | G. Kocakaya | 4/10 | 2,90 |
| 21.10.2026 | İstanbul | KV-8 | 1600 Çim | Anshba Sky | V. Abiş | 3/7 | 3,40 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Fatma Zeryam | V. Abiş | 10/12 | 6,75 |
| 17.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Leperuj | V. Abiş | –/7 | 4,60 |
| 17.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Mystic Runner | S. Çelik | 1/8 | 4,55 |
| 13.10.2026 | Adana | KV-8 | 1300 Sentetik | Touch The Moon | A. Kurşun | 7/10 | 13,85 |
| 06.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Wolf Brothers | V. Abiş | 1/15 | 1,65 |
| 04.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Susie Q | F. Sansar | 4/11 | 6,10 |
| 03.10.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1400 Çim | Immortal Love | S. Çelik | 4/7 | 11,15 |
| 01.10.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1300 Kum | Fatma Zeryam | S. Çelik | 5/10 | 10,25 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1300 Sentetik | Rohirrim | Ö. Yıldırım | 4/9 | 3,00 |
| 27.09.2026 | Adana | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Gilmour | M. Çelik | 1/16 | 1,55 |
| 18.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Sentetik | Leperuj | H. Karataş | 6/10 | 7,20 |
| 18.09.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Dravion | V. Abiş | 6/6 | 7,60 |
| 11.09.2026 | İstanbul | KV-8 | 1500 Çim | The Last Dragon | A. Kurşun | 2/7 | 7,85 |
| 11.09.2026 | İstanbul | KV-6 | 1600 Çim | Touch The Moon | V. Abiş | 1/8 | 2,00 |
Sık sorulanlar
Nurullah Esen bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 63 koşuda 12 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Nurullah Esen'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Ankara.
Nurullah Esen en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 27 koşu, 4 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.