Antrenör
İlker Köroğlu
İlker Köroğlu'ın atları son 12 ayda 258 koşuya çıktı, 45 birincilik ve 100 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (135 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
İlker Köroğlu antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 220 | 39 | 20 | 27 | %17,7 | %39,1 | −%28,6 |
| Son 12 ay | 258 | 45 | 24 | 31 | %17,4 | %38,8 | −%22,9 |
| 2020'den bu yana | 1226 | 154 | 121 | 138 | %12,6 | %33,7 | −%28,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 220 | 39 | 20 | 27 | %17,7 | %39,1 |
| 2025 | 224 | 27 | 28 | 25 | %12,1 | %35,7 |
| 2024 | 204 | 19 | 27 | 25 | %9,3 | %34,8 |
| 2023 | 157 | 20 | 13 | 19 | %12,7 | %33,1 |
| 2022 | 173 | 22 | 13 | 19 | %12,7 | %31,2 |
| 2021 | 36 | 3 | 1 | 4 | %8,3 | %22,2 |
| 2020 | 212 | 24 | 19 | 19 | %11,3 | %29,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 135 | 21 | 8 | 17 | %15,6 | %34,1 |
| Ankara | 95 | 16 | 10 | 11 | %16,8 | %38,9 |
| İstanbul | 22 | 7 | 5 | 3 | %31,8* | %68,2* |
| Antalya | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Bursa | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 82 | 14 | 8 | 12 | %17,1 | %41,5 |
| Çim · Normal | 75 | 14 | 9 | 7 | %18,7 | %40,0 |
| Sentetik · Normal | 32 | 7 | 3 | 4 | %21,9 | %43,8 |
| Kum · Nemli | 21 | 2 | 1 | 2 | %9,5* | %23,8* |
| Kum · Sulu | 16 | 5 | 0 | 2 | %31,3* | %43,8* |
| Kum · Islak | 14 | 1 | 2 | 1 | %7,1* | %28,6* |
| Çim · Yumuşak | 8 | 2 | 1 | 2 | 2/8 | 5/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 46 | 11 | 4 | 4 | %23,9 | %41,3 |
| 1201–1600 m | 140 | 26 | 12 | 18 | %18,6 | %40,0 |
| 1601–2000 m | 58 | 8 | 5 | 9 | %13,8 | %37,9 |
| 2001+ m | 14 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %21,4* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 178 | 36 | 22 | 22 | %20,2 | %44,9 |
| Arap | 80 | 9 | 2 | 9 | %11,3 | %25,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 81 | 10 | 8 | 9 | %12,3 | %33,3 |
| Şartlı | 74 | 18 | 7 | 8 | %24,3 | %44,6 |
| Maiden | 71 | 11 | 5 | 12 | %15,5 | %39,4 |
| KV-6 | 10 | 2 | 2 | 1 | %20,0* | %50,0* |
| KV-7 | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| KV-8 | 6 | 0 | 2 | 0 | 0/6 | 2/6 |
| Satış | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| G | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-9 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 699 | 76 | 59 | 72 | %10,9 | %29,6 |
| Ankara | 408 | 56 | 43 | 52 | %13,7 | %37,0 |
| İstanbul | 88 | 19 | 14 | 12 | %21,6 | %51,1 |
| Antalya | 12 | 1 | 2 | 1 | %8,3* | %33,3* |
| Kocaeli | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| Bursa | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Şanlıurfa | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Diyarbakır | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Elazığ | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 559 | 57 | 53 | 72 | %10,2 | %32,6 |
| Çim · Normal | 409 | 63 | 48 | 28 | %15,4 | %34,0 |
| Sentetik · Normal | 58 | 12 | 5 | 7 | %20,7 | %41,4 |
| Kum · Islak | 45 | 4 | 4 | 4 | %8,9 | %26,7 |
| Kum · Nemli | 43 | 6 | 4 | 4 | %14,0 | %32,6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 31 | 1 | 1 | 7 | %3,2 | %29,0 |
| Çim · Yumuşak | 24 | 4 | 4 | 4 | %16,7* | %50,0* |
| Kum · Sulu | 24 | 5 | 1 | 3 | %20,8* | %37,5* |
| Çim · Çok Yumuşak | 21 | 2 | 0 | 6 | %9,5* | %38,1* |
| Çim · Ağır | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 5 | 0 | 1 | 2 | 0/5 | 3/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 192 | 30 | 18 | 19 | %15,6 | %34,9 |
| 1201–1600 m | 646 | 76 | 62 | 72 | %11,8 | %32,5 |
| 1601–2000 m | 290 | 33 | 29 | 31 | %11,4 | %32,1 |
| 2001+ m | 98 | 15 | 12 | 16 | %15,3 | %43,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 736 | 107 | 89 | 89 | %14,5 | %38,7 |
| Arap | 490 | 47 | 32 | 49 | %9,6 | %26,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 419 | 46 | 42 | 46 | %11,0 | %32,0 |
| Şartlı | 380 | 60 | 28 | 46 | %15,8 | %35,3 |
| Maiden | 236 | 27 | 25 | 32 | %11,4 | %35,6 |
| Satış | 49 | 2 | 5 | 5 | %4,1 | %24,5 |
| KV-6 | 35 | 4 | 7 | 1 | %11,4 | %34,3 |
| KV-7 | 33 | 3 | 4 | 1 | %9,1 | %24,2 |
| G | 28 | 4 | 5 | 3 | %14,3* | %42,9* |
| KV-8 | 27 | 3 | 3 | 1 | %11,1* | %25,9* |
| Kısa Vade Handikap | 8 | 2 | 0 | 1 | 2/8 | 3/8 |
| A | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| Maiden/Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-9 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Çelik | 30 | 11 | 4 | 5 | %36,7 | %66,7 |
| S. Çelik | 21 | 5 | 1 | 4 | %23,8* | %47,6* |
| M. Akgöbek | 18 | 3 | 1 | 4 | %16,7* | %44,4* |
| H. Çizik | 17 | 5 | 2 | 0 | %29,4* | %41,2* |
| E. Çizik | 17 | 2 | 2 | 4 | %11,8* | %47,1* |
| M. Çelik | 16 | 1 | 2 | 0 | %6,3* | %18,8* |
| E. Cankılıç | 13 | 4 | 1 | 2 | %30,8* | %53,8* |
| F. Bebek | 13 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %15,4* |
| E. Çankaya | 10 | 3 | 2 | 1 | %30,0* | %60,0* |
| M. Keskin | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Laccaretha | 12 | 1 | 0 | 1 | %8,3* | %16,7* |
| Abadbey | 12 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| Çağanım | 12 | 1 | 0 | 3 | %8,3* | %33,3* |
| Süper Han | 11 | 4 | 3 | 2 | %36,4* | %81,8* |
| Serahira | 11 | 3 | 3 | 0 | %27,3* | %54,5* |
| Xerına | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Kenan Hoca | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| Baldwin | 10 | 5 | 2 | 0 | %50,0* | %70,0* |
| Wolf Şahin | 10 | 3 | 2 | 2 | %30,0* | %70,0* |
| Şamar | 10 | 2 | 3 | 1 | %20,0* | %60,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Süper Han | E. Cankılıç | 1/8 | 2,50 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Chase Horizon | H. Karataş | 4/11 | 1,90 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Baldwin | E. Cankılıç | 1/7 | 2,75 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Laccaretha | G. Özçelik | 12/13 | 23,15 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Gondar | H. Çizik | 1/18 | 2,60 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Abadbey | F. Bebek | 9/16 | 19,50 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1400 Kum | Selanik Aslanı | E. Çankaya | 4/8 | 3,05 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Rhine Falls | S. Çelik | 4/18 | 11,00 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | King Of Proti | F. Bebek | 8/18 | 5,90 |
| 27.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Ramsgate | M. Arslan | 15/15 | 23,35 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1200 Sentetik | Miss Devran | S. Çelik | 3/9 | 3,00 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Bodrum Gülü | S. Çelik | 3/15 | 15,80 |
| 20.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Serahira | S. Çelik | 4/9 | 4,10 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1200 Kum | Bir Kara Vedat | H. Çizik | 1/12 | 2,50 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Baldwin | H. Çizik | 1/5 | 2,20 |
| 15.10.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1200 Kum | Mia Star | E. Atlamaz | 7/10 | 26,15 |
| 14.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Süper Han | Ö. Yıldırım | 2/7 | 3,95 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Prenses Maviş | F. Sansar | 16/18 | 8,35 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Rhine Falls | S. Çelik | 1/18 | 8,35 |
| 13.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Abadbey | F. Bebek | 7/15 | 11,65 |
Sık sorulanlar
İlker Köroğlu bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 220 koşuda 39 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
İlker Köroğlu'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 4. koşu 19:00, GONDAR; Adana 9. koşu 21:30, SPRINT MASTER.
İlker Köroğlu en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 135 koşu, 21 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.