Antrenör
Mehmet Çelik
Mehmet Çelik'ın atları son 12 ayda 80 koşuya çıktı, 11 birincilik ve 26 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (53 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Çelik antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 65 | 8 | 7 | 5 | %12,3 | %30,8 | −%36,5 |
| Son 12 ay | 80 | 11 | 9 | 6 | %13,8 | %32,5 | −%32,7 |
| 2020'den bu yana | 351 | 43 | 45 | 37 | %12,3 | %35,6 | −%43,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 27.10.2026, Adana.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 65 | 8 | 7 | 5 | %12,3 | %30,8 |
| 2025 | 80 | 8 | 9 | 9 | %10,0 | %32,5 |
| 2024 | 82 | 9 | 12 | 9 | %11,0 | %36,6 |
| 2023 | 124 | 18 | 17 | 14 | %14,5 | %39,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 53 | 6 | 7 | 4 | %11,3 | %32,1 |
| Ankara | 26 | 5 | 2 | 2 | %19,2* | %34,6* |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 45 | 7 | 7 | 2 | %15,6 | %35,6 |
| Çim · Normal | 12 | 2 | 0 | 1 | %16,7* | %25,0* |
| Kum · Nemli | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Sentetik · Normal | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 14 | 2 | 2 | 0 | %14,3* | %28,6* |
| 1201–1600 m | 46 | 6 | 3 | 4 | %13,0 | %28,3 |
| 1601–2000 m | 15 | 2 | 3 | 2 | %13,3* | %46,7* |
| 2001+ m | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 68 | 9 | 9 | 6 | %13,2 | %35,3 |
| İngiliz | 12 | 2 | 0 | 0 | %16,7* | %16,7* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 19 | 3 | 2 | 1 | %15,8* | %31,6* |
| Şartlı | 17 | 2 | 3 | 2 | %11,8* | %41,2* |
| Maiden | 15 | 2 | 1 | 1 | %13,3* | %26,7* |
| Satış | 12 | 1 | 0 | 2 | %8,3* | %25,0* |
| KV-7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 2/5 | 3/5 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Maiden/Satış | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 184 | 21 | 24 | 22 | %11,4 | %36,4 |
| Ankara | 159 | 22 | 21 | 15 | %13,8 | %36,5 |
| Kocaeli | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 174 | 27 | 23 | 12 | %15,5 | %35,6 |
| Çim · Normal | 105 | 8 | 11 | 19 | %7,6 | %36,2 |
| Kum · Nemli | 17 | 2 | 3 | 1 | %11,8* | %35,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 4 | 1 | 1 | %30,8* | %46,2* |
| Kum · Islak | 10 | 1 | 2 | 2 | %10,0* | %50,0* |
| Çim · Yumuşak | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Kum · Sulu | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| Çim · Ağır | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 57 | 10 | 6 | 1 | %17,5 | %29,8 |
| 1201–1600 m | 165 | 19 | 20 | 17 | %11,5 | %33,9 |
| 1601–2000 m | 91 | 7 | 13 | 17 | %7,7 | %40,7 |
| 2001+ m | 38 | 7 | 6 | 2 | %18,4 | %39,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 254 | 34 | 29 | 28 | %13,4 | %35,8 |
| İngiliz | 97 | 9 | 16 | 9 | %9,3 | %35,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 115 | 20 | 19 | 13 | %17,4 | %45,2 |
| Maiden | 79 | 8 | 10 | 10 | %10,1 | %35,4 |
| Handikap | 56 | 5 | 3 | 4 | %8,9 | %21,4 |
| Satış | 27 | 3 | 5 | 3 | %11,1* | %40,7* |
| KV-7 | 20 | 3 | 4 | 1 | %15,0* | %40,0* |
| G | 17 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %17,6* |
| KV-8 | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| KV-6 | 10 | 2 | 2 | 2 | %20,0* | %60,0* |
| Kısa Vade Handikap | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| KV-9 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Maiden/Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Çelik | 47 | 7 | 7 | 4 | %14,9 | %38,3 |
| M. Çelik | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| N. Demir | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| M. Çelik | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| V. Abiş | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| M. Bayır | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| E. Çizik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Solmaz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Uyar | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İ. Yıldırım | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İlbars | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| Kulager | 10 | 2 | 2 | 1 | %20,0* | %50,0* |
| Keskin Kuş | 9 | 1 | 3 | 0 | 1/9 | 4/9 |
| HÜSEYİNHAN | 8 | 2 | 3 | 0 | 2/8 | 5/8 |
| Aslanlı Ova | 7 | 3 | 1 | 0 | 3/7 | 4/7 |
| Queimada Grande | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Tuna Adam | 6 | 0 | 0 | 3 | 0/6 | 3/6 |
| Serreş | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Mahparem | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Eparven | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Racih | S. Çelik | 5/16 | 5,20 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Mahparem | M. Çelik | 4/15 | 10,40 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Sevola | S. Çelik | 8/14 | 5,10 |
| 13.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Mahparem | S. Çelik | 5/15 | 57,50 |
| 22.09.2026 | Ankara | Satış 3 | 1900 Çim | Queimada Grande | M. Solmaz | 4/9 | 4,60 |
| 17.09.2026 | Ankara | KV-7 | 1200 Kum | Aslanlı Ova | S. Çelik | 1/11 | 2,30 |
| 15.09.2026 | Ankara | Satış 3 | 2200 Çim | Queimada Grande | M. Bayır | 1/10 | 3,70 |
| 03.09.2026 | Ankara | KV-7 | 1400 Kum | Keskin Kuş | M. Çelik | 1/12 | 3,50 |
| 03.09.2026 | Ankara | KV-7 | 1400 Kum | Eparven | N. Demir | 10/12 | 3,50 |
| 01.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Aslanlı Ova | S. Çelik | 1/9 | 16,90 |
| 29.08.2026 | Ankara | G 2 | 1500 Kum | Keskin Kuş | S. Çelik | 7/11 | 9,25 |
| 25.08.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1200 Kum | Aslanlı Ova | E. Çizik | 5/7 | 8,65 |
| 22.08.2026 | Ankara | Satış 3 | 1400 Çim | Mahparem | S. Çelik | 7/8 | 27,75 |
| 15.08.2026 | Ankara | KV-6 | 1600 Çim | Eparven | M. Çelik | 4/7 | 8,15 |
| 30.07.2026 | Ankara | Satış 2 | 2200 Çim | Queimada Grande | E. Çizik | 4/9 | 16,90 |
| 28.07.2026 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | Mahparem | M. Uyar | 8/10 | 34,05 |
| 14.07.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1300 Kum | Aslanlı Ova | S. Çelik | 6/8 | 5,10 |
| 02.07.2026 | Ankara | Satış 2 | 1600 Çim | Eparven | S. Çelik | 6/10 | 6,40 |
| 30.06.2026 | Ankara | KV-6 | 2000 Kum | Keskin Kuş | S. Çelik | 2/6 | 1,45 |
| 16.06.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Kum | Aslanlı Ova | M. Çelik | 1/12 | 5,35 |
Sık sorulanlar
Mehmet Çelik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 65 koşuda 8 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Çelik'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 27.10.2026, Adana.
Mehmet Çelik en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 53 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.