Antrenör
Yunus Tuncay
Yunus Tuncay'ın atları son 12 ayda 704 koşuya çıktı, 35 birincilik ve 145 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (566 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Yunus Tuncay antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 572 | 28 | 49 | 36 | %4,9 | %19,8 | −%53,6 |
| Son 12 ay | 704 | 35 | 62 | 48 | %5,0 | %20,6 | −%56,8 |
| 2020'den bu yana | 2762 | 158 | 204 | 243 | %5,7 | %21,9 | −%54,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 572 | 28 | 49 | 36 | %4,9 | %19,8 |
| 2025 | 685 | 50 | 62 | 76 | %7,3 | %27,4 |
| 2024 | 351 | 21 | 32 | 38 | %6,0 | %25,9 |
| 2023 | 191 | 11 | 9 | 21 | %5,8 | %21,5 |
| 2022 | 329 | 17 | 18 | 26 | %5,2 | %18,5 |
| 2021 | 451 | 23 | 27 | 29 | %5,1 | %17,5 |
| 2020 | 183 | 8 | 7 | 17 | %4,4 | %17,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 566 | 27 | 49 | 39 | %4,8 | %20,3 |
| Ankara | 122 | 6 | 10 | 7 | %4,9 | %18,9 |
| İstanbul | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Bursa | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Kocaeli | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 299 | 14 | 28 | 19 | %4,7 | %20,4 |
| Çim · Normal | 128 | 4 | 12 | 8 | %3,1 | %18,8 |
| Sentetik · Normal | 111 | 4 | 8 | 8 | %3,6 | %18,0 |
| Kum · Sulu | 59 | 5 | 2 | 5 | %8,5 | %20,3 |
| Kum · Nemli | 35 | 1 | 4 | 2 | %2,9 | %20,0 |
| Kum · Islak | 31 | 4 | 4 | 3 | %12,9 | %35,5 |
| Çim · Yumuşak | 20 | 3 | 1 | 0 | %15,0* | %20,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 13 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %30,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 133 | 6 | 10 | 9 | %4,5 | %18,8 |
| 1201–1600 m | 342 | 14 | 30 | 20 | %4,1 | %18,7 |
| 1601–2000 m | 181 | 12 | 16 | 15 | %6,6 | %23,8 |
| 2001+ m | 48 | 3 | 6 | 4 | %6,3 | %27,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 369 | 16 | 26 | 20 | %4,3 | %16,8 |
| İngiliz | 335 | 19 | 36 | 28 | %5,7 | %24,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 254 | 16 | 16 | 20 | %6,3 | %20,5 |
| Şartlı | 217 | 11 | 28 | 12 | %5,1 | %23,5 |
| Maiden | 165 | 6 | 10 | 9 | %3,6 | %15,2 |
| Satış | 30 | 2 | 3 | 2 | %6,7 | %23,3 |
| KV-6 | 17 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %23,5* |
| Maiden/Satış | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
| KV-7 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-9 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 2210 | 119 | 161 | 185 | %5,4 | %21,0 |
| Ankara | 497 | 37 | 37 | 51 | %7,4 | %25,2 |
| İstanbul | 32 | 1 | 4 | 5 | %3,1 | %31,3 |
| Bursa | 10 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %20,0* |
| Antalya | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Kocaeli | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Diyarbakır | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1281 | 73 | 100 | 101 | %5,7 | %21,4 |
| Çim · Normal | 957 | 52 | 69 | 100 | %5,4 | %23,1 |
| Sentetik · Normal | 117 | 4 | 9 | 9 | %3,4 | %18,8 |
| Kum · Nemli | 104 | 4 | 6 | 10 | %3,8 | %19,2 |
| Kum · Sulu | 98 | 7 | 5 | 5 | %7,1 | %17,3 |
| Kum · Islak | 69 | 7 | 5 | 7 | %10,1 | %27,5 |
| Çim · Yumuşak | 45 | 3 | 2 | 2 | %6,7 | %15,6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 44 | 2 | 4 | 5 | %4,5 | %25,0 |
| Çim · Çok Yumuşak | 39 | 5 | 4 | 4 | %12,8 | %33,3 |
| Çim · Ağır | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 665 | 41 | 55 | 58 | %6,2 | %23,2 |
| 1201–1600 m | 1283 | 73 | 83 | 107 | %5,7 | %20,5 |
| 1601–2000 m | 655 | 36 | 52 | 55 | %5,5 | %21,8 |
| 2001+ m | 159 | 8 | 14 | 23 | %5,0 | %28,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1566 | 97 | 120 | 126 | %6,2 | %21,9 |
| İngiliz | 1196 | 61 | 84 | 117 | %5,1 | %21,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 937 | 56 | 54 | 100 | %6,0 | %22,4 |
| Şartlı | 843 | 44 | 78 | 68 | %5,2 | %22,5 |
| Maiden | 716 | 39 | 42 | 50 | %5,4 | %18,3 |
| Satış | 122 | 12 | 11 | 13 | %9,8 | %29,5 |
| KV-6 | 60 | 3 | 8 | 5 | %5,0 | %26,7 |
| Maiden/Satış | 28 | 2 | 4 | 4 | %7,1* | %35,7* |
| KV-7 | 26 | 1 | 4 | 0 | %3,8* | %19,2* |
| KV-8 | 9 | 0 | 2 | 1 | 0/9 | 3/9 |
| G | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Kısa Vade Handikap | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| KV-9 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| N. Demir | 72 | 5 | 12 | 8 | %6,9 | %34,7 |
| S. Çelik | 40 | 2 | 4 | 1 | %5,0 | %17,5 |
| M. Akgöbek | 35 | 2 | 4 | 2 | %5,7 | %22,9 |
| E. Atlamaz | 33 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %9,1 |
| F. Çetinbaş | 33 | 1 | 4 | 0 | %3,0 | %15,2 |
| M. Kıyak | 32 | 1 | 2 | 3 | %3,1 | %18,8 |
| İ. Katı | 28 | 1 | 4 | 3 | %3,6* | %28,6* |
| M. Coşkun | 27 | 2 | 1 | 2 | %7,4* | %18,5* |
| E. Çankaya | 25 | 3 | 1 | 4 | %12,0* | %32,0* |
| M. Çelik | 24 | 3 | 3 | 1 | %12,5* | %29,2* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çelik Parçası | 21 | 1 | 1 | 4 | %4,8* | %28,6* |
| Shınıng Force | 20 | 3 | 1 | 1 | %15,0* | %25,0* |
| Mert Khan | 15 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %26,7* |
| Çetinyel | 15 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Tek Nergiz | 15 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %13,3* |
| Azp Star | 15 | 3 | 2 | 3 | %20,0* | %53,3* |
| Ribaro | 13 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %23,1* |
| Güngeldi Ağa | 12 | 1 | 1 | 0 | %8,3* | %16,7* |
| Büyük Yürekli | 12 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %25,0* |
| Mirşeşen | 12 | 1 | 1 | 2 | %8,3* | %33,3* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Kum | Mert Khan | M. Çelik | 2/7 | 6,30 |
| 08.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Güngeldi Ağa | İ. Göçer | 8/9 | 24,75 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Çeşmebaşı | N. Demir | 6/17 | 6,00 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Kızım Damla | E. Çizik | 10/10 | 17,20 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Kum | Özerdem | M. Uyar | 12/12 | 34,70 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Beyçıkmaz | K. Abiş | 7/10 | 11,80 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Sentetik | Secret Storm | M. Çelik | 4/9 | 6,40 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Özferah | M. Kıyak | 9/11 | 12,25 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Sand Piper | M. Akyavuz | 4/16 | 8,05 |
| 01.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1800 Kum | Mert Khan | M. Uyar | 6/7 | 11,85 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | First Breath | R. Doğan | 9/9 | 29,55 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Run For Us | M. Kıyak | 15/18 | 45,00 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Yarseli | D. Konuk | 10/11 | 85,50 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1300 Kum | Monique | M. Akyavuz | 9/10 | 16,50 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1300 Kum | Crimson Power | R. Kurt | 2/10 | 25,00 |
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 2000 Kum | O Papatya | E. Çankaya | 5/11 | 10,90 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Çetinyel | M. Çelik | 11/18 | 37,75 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Büyük Yürekli | M. Kıyak | 3/18 | 31,55 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | İskit Alp | S. Çelik | 10/18 | 18,65 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Bozkarabeyi | N. Demir | 15/16 | 41,20 |
Sık sorulanlar
Yunus Tuncay bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 572 koşuda 28 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Yunus Tuncay'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 1. koşu 17:15, GÜNGELDİ AĞA; Adana 3. koşu 18:30, MERT KHAN; Adana 5. koşu 19:30, TEK NERGİZ; Adana 7. koşu 20:30, RUN FOR US; Adana 9. koşu 21:30, O PAPATYA; Adana 9. koşu 21:30, STEELL FOOT.
Yunus Tuncay en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 566 koşu, 27 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.