Antrenör
Yakup Çağlar
Yakup Çağlar'ın atları son 12 ayda 189 koşuya çıktı, 12 birincilik ve 41 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (125 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Yakup Çağlar antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 147 | 10 | 12 | 11 | %6,8 | %22,4 | −%28,5 |
| Son 12 ay | 189 | 12 | 17 | 12 | %6,3 | %21,7 | −%42,4 |
| 2020'den bu yana | 371 | 25 | 32 | 24 | %6,7 | %21,8 | −%50,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 147 | 10 | 12 | 11 | %6,8 | %22,4 |
| 2025 | 130 | 8 | 12 | 6 | %6,2 | %20,0 |
| 2024 | 67 | 5 | 7 | 4 | %7,5 | %23,9 |
| 2023 | 27 | 2 | 1 | 3 | %7,4* | %22,2* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 125 | 7 | 13 | 5 | %5,6 | %20,0 |
| Ankara | 56 | 5 | 3 | 7 | %8,9 | %26,8 |
| İstanbul | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 76 | 7 | 5 | 4 | %9,2 | %21,1 |
| Çim · Normal | 51 | 2 | 3 | 5 | %3,9 | %19,6 |
| Sentetik · Normal | 27 | 1 | 4 | 1 | %3,7* | %22,2* |
| Kum · Nemli | 10 | 0 | 4 | 1 | %0,0* | %50,0* |
| Kum · Islak | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Kum · Sulu | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 31 | 1 | 5 | 2 | %3,2 | %25,8 |
| 1201–1600 m | 95 | 8 | 5 | 7 | %8,4 | %21,1 |
| 1601–2000 m | 51 | 2 | 6 | 1 | %3,9 | %17,6 |
| 2001+ m | 12 | 1 | 1 | 2 | %8,3* | %33,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 130 | 9 | 8 | 8 | %6,9 | %19,2 |
| Arap | 59 | 3 | 9 | 4 | %5,1 | %27,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 61 | 3 | 6 | 3 | %4,9 | %19,7 |
| Maiden | 59 | 3 | 6 | 4 | %5,1 | %22,0 |
| Şartlı | 45 | 3 | 4 | 4 | %6,7 | %24,4 |
| KV-6 | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| G | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Satış | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| KV-7 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 264 | 16 | 24 | 12 | %6,1 | %19,7 |
| Ankara | 90 | 9 | 6 | 11 | %10,0 | %28,9 |
| İstanbul | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| Antalya | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 188 | 10 | 14 | 12 | %5,3 | %19,1 |
| Çim · Normal | 100 | 7 | 6 | 9 | %7,0 | %22,0 |
| Sentetik · Normal | 28 | 1 | 4 | 1 | %3,6* | %21,4* |
| Kum · Nemli | 14 | 2 | 4 | 1 | %14,3* | %50,0* |
| Kum · Islak | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 1 | 3 | 0 | %10,0* | %40,0* |
| Çim · Yumuşak | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 64 | 2 | 8 | 7 | %3,1 | %26,6 |
| 1201–1600 m | 193 | 17 | 12 | 13 | %8,8 | %21,8 |
| 1601–2000 m | 92 | 4 | 10 | 2 | %4,3 | %17,4 |
| 2001+ m | 22 | 2 | 2 | 2 | %9,1* | %27,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 233 | 14 | 15 | 13 | %6,0 | %18,0 |
| Arap | 138 | 11 | 17 | 11 | %8,0 | %28,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 119 | 6 | 9 | 4 | %5,0 | %16,0 |
| Maiden | 107 | 7 | 9 | 8 | %6,5 | %22,4 |
| Şartlı | 101 | 8 | 7 | 10 | %7,9 | %24,8 |
| Satış | 13 | 2 | 4 | 0 | %15,4* | %46,2* |
| KV-6 | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| G | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Maiden/Satış | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| KV-7 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| N. Demir | 22 | 2 | 3 | 0 | %9,1* | %22,7* |
| S. Çelik | 15 | 1 | 0 | 4 | %6,7* | %33,3* |
| F. Sansar | 13 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,7* |
| M. Coşkun | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| M. Bal | 12 | 1 | 1 | 0 | %8,3* | %16,7* |
| M. Murtoğlu | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| E. Çizik | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| M. Arslan | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| M. Keskin | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| M. Kıyak | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dinamit Kız | 15 | 2 | 1 | 1 | %13,3* | %26,7* |
| Veragorn | 15 | 0 | 1 | 4 | %0,0* | %33,3* |
| Kılıç Kızı | 12 | 2 | 1 | 2 | %16,7* | %41,7* |
| Son Of Yaşar | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kraliçe Nerec | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Lıon Atlas | 11 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %9,1* |
| Prenses Belbus | 9 | 2 | 0 | 1 | 2/9 | 3/9 |
| My Black Queen | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| Baba Doçka | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| My Rosecem | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Kum | Dinamit Kız | M. Keskin | 1/7 | 3,00 |
| 08.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Lady Fire | S. Çelik | 8/9 | 5,35 |
| 01.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1800 Kum | Baba Doçka | S. Çelik | 5/7 | 3,90 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | Dinamit Kız | M. Keskin | 8/9 | 10,20 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Belinay Tay | M. Çelik | 2/18 | 10,05 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Betüş Kız | M. Arslan | 13/15 | 13,35 |
| 25.10.2026 | Adana | KV-8 | 1400 Sentetik | Red Victory | E. Aktuğ | 7/10 | 7,85 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Muşun Gülü | M. Akgöbek | 2/15 | 10,10 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Reyna Kızı | E. Çankaya | 3/14 | 13,90 |
| 22.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Hardal Çiçeğim | M. Solmaz | 2/12 | 19,40 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Prenses Belbus | S. Çelik | 12/18 | 13,15 |
| 13.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Reyna Kızı | M. Arslan | 6/15 | 38,00 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1900 Sentetik | Tos Fer | R. Kurt | 15/16 | 75,50 |
| 13.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Muşun Gülü | M. Arslan | 7/15 | 14,10 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Bow Out | M. Akgöbek | 13/15 | 64,50 |
| 11.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | My Rosecem | M. Murtoğlu | 11/11 | 47,40 |
| 11.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | Dinamit Kız | M. Keskin | 2/11 | 2,25 |
| 06.10.2026 | Adana | KV-6 | 1200 Kum | Red Victory | E. Aktuğ | 1/8 | 17,15 |
| 04.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Black Freedom | İ. Göçer | 11/11 | 43,20 |
| 29.09.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Reyna Kızı | M. Keskin | 8/14 | 7,55 |
Sık sorulanlar
Yakup Çağlar bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 147 koşuda 10 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Yakup Çağlar'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 2. koşu 17:45, LADY FIRE; Adana 3. koşu 18:30, DİNAMİT KIZ; Adana 5. koşu 19:30, VERAGORN.
Yakup Çağlar en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 125 koşu, 7 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.