Antrenör
Savaş Gürkan
Savaş Gürkan'ın atları son 12 ayda 201 koşuya çıktı, 36 birincilik ve 84 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (104 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Savaş Gürkan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 177 | 33 | 22 | 19 | %18,6 | %41,8 | +%10,2 |
| Son 12 ay | 201 | 36 | 27 | 21 | %17,9 | %41,8 | +%1,9 |
| 2020'den bu yana | 860 | 125 | 111 | 111 | %14,5 | %40,3 | −%23,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 177 | 33 | 22 | 19 | %18,6 | %41,8 |
| 2025 | 199 | 24 | 22 | 33 | %12,1 | %39,7 |
| 2024 | 117 | 15 | 15 | 14 | %12,8 | %37,6 |
| 2023 | 106 | 24 | 12 | 12 | %22,6 | %45,3 |
| 2022 | 121 | 14 | 19 | 17 | %11,6 | %41,3 |
| 2021 | 115 | 11 | 16 | 13 | %9,6 | %34,8 |
| 2020 | 25 | 4 | 5 | 3 | %16,0* | %48,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 104 | 20 | 14 | 10 | %19,2 | %42,3 |
| Adana | 76 | 12 | 9 | 9 | %15,8 | %39,5 |
| İstanbul | 12 | 4 | 2 | 1 | %33,3* | %58,3* |
| Kocaeli | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Bursa | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 75 | 18 | 6 | 7 | %24,0 | %41,3 |
| Çim · Normal | 68 | 12 | 11 | 8 | %17,6 | %45,6 |
| Kum · Nemli | 13 | 3 | 1 | 2 | %23,1* | %46,2* |
| Çim · Yumuşak | 11 | 1 | 2 | 1 | %9,1* | %36,4* |
| Kum · Islak | 10 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %30,0* |
| Kum · Sulu | 10 | 0 | 4 | 1 | %0,0* | %50,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Sentetik · Normal | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 28 | 4 | 4 | 2 | %14,3* | %35,7* |
| 1201–1600 m | 107 | 21 | 11 | 8 | %19,6 | %37,4 |
| 1601–2000 m | 39 | 3 | 6 | 8 | %7,7 | %43,6 |
| 2001+ m | 27 | 8 | 6 | 3 | %29,6* | %63,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 175 | 31 | 25 | 20 | %17,7 | %43,4 |
| Arap | 26 | 5 | 2 | 1 | %19,2* | %30,8* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 67 | 8 | 9 | 6 | %11,9 | %34,3 |
| Handikap | 52 | 12 | 7 | 5 | %23,1 | %46,2 |
| Şartlı | 44 | 9 | 6 | 6 | %20,5 | %47,7 |
| G | 9 | 4 | 2 | 1 | 4/9 | 7/9 |
| KV-6 | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| KV-8 | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Satış | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| KV-7 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 481 | 74 | 56 | 55 | %15,4 | %38,5 |
| Adana | 267 | 31 | 40 | 43 | %11,6 | %42,7 |
| İstanbul | 62 | 12 | 9 | 7 | %19,4 | %45,2 |
| Kocaeli | 30 | 4 | 3 | 4 | %13,3 | %36,7 |
| Bursa | 13 | 4 | 2 | 1 | %30,8* | %53,8* |
| Antalya | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| İzmir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 359 | 61 | 43 | 42 | %17,0 | %40,7 |
| Kum · Normal | 312 | 44 | 42 | 49 | %14,1 | %43,3 |
| Kum · Nemli | 35 | 4 | 3 | 5 | %11,4 | %34,3 |
| Çim · Yumuşak | 29 | 5 | 4 | 1 | %17,2* | %34,5* |
| Çim · Çok Yumuşak | 28 | 4 | 2 | 0 | %14,3* | %21,4* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 25 | 2 | 4 | 3 | %8,0* | %36,0* |
| Kum · Islak | 16 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %31,3* |
| Çim · Ağır | 16 | 1 | 0 | 3 | %6,3* | %25,0* |
| Sentetik · Normal | 14 | 2 | 3 | 1 | %14,3* | %42,9* |
| Kum · Sulu | 14 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %50,0* |
| Çim · Çok Ağır | 12 | 2 | 4 | 1 | %16,7* | %58,3* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 103 | 12 | 12 | 12 | %11,7 | %35,0 |
| 1201–1600 m | 427 | 66 | 43 | 44 | %15,5 | %35,8 |
| 1601–2000 m | 206 | 22 | 33 | 38 | %10,7 | %45,1 |
| 2001+ m | 124 | 25 | 23 | 17 | %20,2 | %52,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 766 | 108 | 105 | 100 | %14,1 | %40,9 |
| Arap | 94 | 17 | 6 | 11 | %18,1 | %36,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 233 | 42 | 29 | 27 | %18,0 | %42,1 |
| Şartlı | 233 | 31 | 39 | 29 | %13,3 | %42,5 |
| Maiden | 197 | 20 | 20 | 21 | %10,2 | %31,0 |
| G | 49 | 10 | 8 | 6 | %20,4 | %49,0 |
| KV-6 | 35 | 4 | 3 | 11 | %11,4 | %51,4 |
| Satış | 29 | 3 | 3 | 7 | %10,3* | %44,8* |
| KV-8 | 29 | 5 | 4 | 3 | %17,2* | %41,4* |
| KV-7 | 28 | 5 | 2 | 5 | %17,9* | %42,9* |
| Kısa Vade Handikap | 13 | 3 | 2 | 0 | %23,1* | %38,5* |
| A | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| KV-9 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Maiden/Satış | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Çelik | 65 | 16 | 4 | 7 | %24,6 | %41,5 |
| M. Bayır | 23 | 5 | 5 | 2 | %21,7* | %52,2* |
| E. Çizik | 13 | 1 | 3 | 1 | %7,7* | %38,5* |
| A. Kurşun | 11 | 5 | 0 | 1 | %45,5* | %54,5* |
| A. Çelik | 10 | 4 | 3 | 0 | %40,0* | %70,0* |
| M. Çelik | 10 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %30,0* |
| N. Demir | 7 | 0 | 4 | 1 | 0/7 | 5/7 |
| M. Arslan | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| M. Akyavuz | 7 | 1 | 2 | 2 | 1/7 | 5/7 |
| M. Çelik | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Siegreich | 17 | 2 | 0 | 3 | %11,8* | %29,4* |
| Sequoia | 15 | 3 | 4 | 4 | %20,0* | %73,3* |
| For Freedom | 15 | 2 | 2 | 3 | %13,3* | %46,7* |
| Miss Ellen | 14 | 2 | 0 | 1 | %14,3* | %21,4* |
| Azer In My Heart | 13 | 4 | 1 | 1 | %30,8* | %46,2* |
| Time Changer | 12 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %25,0* |
| Principesa Nilo | 12 | 3 | 3 | 1 | %25,0* | %58,3* |
| Eiko | 11 | 1 | 3 | 2 | %9,1* | %54,5* |
| Aspendip | 11 | 3 | 1 | 0 | %27,3* | %36,4* |
| Abidin Bey | 10 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %40,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | Moon Rock | M. Bayır | 1/10 | 2,80 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 2100 Kum | Sequoia | M. Bayır | 1/7 | 5,25 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 2400 Çim | Etsuko | A. Kurşun | 1/11 | 4,15 |
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 2000 Kum | Time Changer | S. Çelik | 2/11 | 5,60 |
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 2000 Kum | My Fairy | A. Kurşun | 3/11 | 3,85 |
| 29.10.2026 | Ankara | KV-7 | 2200 Çim | Eiko | S. Çelik | 4/6 | 7,85 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Joyful Runner | M. Çelik | 5/11 | 7,50 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Toala | S. Çelik | 1/11 | 3,70 |
| 24.10.2026 | Ankara | KV-6 | 1400 Çim | Aspendip | S. Çelik | 6/6 | 10,20 |
| 22.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Mischief | S. Çelik | 5/10 | 26,00 |
| 22.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1500 Kum | Moon Rock | S. Çelik | 1/7 | 2,25 |
| 15.10.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2400 Çim | Eiko | S. Çelik | 3/7 | 3,55 |
| 08.10.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1400 Çim | For Freedom | M. Bayır | 6/7 | 5,55 |
| 08.10.2026 | Ankara | KV-7 | 1400 Çim | Donna Lucia | S. Çelik | 1/8 | 9,55 |
| 08.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Eryürekli | H. Çizik | 1/8 | 3,60 |
| 08.10.2026 | Ankara | Satış 3 | 1400 Çim | Siegreich | S. Çelik | 3/10 | 14,55 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 2000 Sentetik | Baba Raci | E. Aktuğ | 8/12 | 8,30 |
| 03.10.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2000 Kum | Sequoia | S. Çelik | 3/8 | 5,25 |
| 03.10.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1400 Çim | Joyful Runner | S. Çelik | 3/10 | 19,05 |
| 03.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1600 Çim | Time Changer | N. Demir | 2/13 | 5,55 |
Sık sorulanlar
Savaş Gürkan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 177 koşuda 33 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Savaş Gürkan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Ankara.
Savaş Gürkan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 104 koşu, 20 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.