Jokey
Eray Çizik
Eray Çizik son 12 ayda 726 koşuya çıktı, 93 birincilik ve 256 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (284 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Eray Çizik jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 635 | 78 | 66 | 82 | %12,3 | %35,6 | −%20,5 |
| Son 12 ay | 726 | 93 | 73 | 90 | %12,8 | %35,3 | −%18,2 |
| 2020'den bu yana | 3403 | 385 | 362 | 404 | %11,3 | %33,8 | −%30,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 635 | 78 | 66 | 82 | %12,3 | %35,6 |
| 2025 | 655 | 77 | 67 | 75 | %11,8 | %33,4 |
| 2024 | 757 | 81 | 79 | 86 | %10,7 | %32,5 |
| 2023 | 1149 | 138 | 132 | 142 | %12,0 | %35,9 |
| 2022 | 207 | 11 | 18 | 19 | %5,3 | %23,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 284 | 43 | 31 | 37 | %15,1 | %39,1 |
| Ankara | 222 | 24 | 20 | 33 | %10,8 | %34,7 |
| İstanbul | 166 | 17 | 19 | 15 | %10,2 | %30,7 |
| Antalya | 23 | 3 | 0 | 2 | %13,0* | %21,7* |
| Kocaeli | 14 | 4 | 1 | 1 | %28,6* | %42,9* |
| Bursa | 12 | 1 | 2 | 1 | %8,3* | %33,3* |
| Şanlıurfa | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 263 | 44 | 22 | 29 | %16,7 | %36,1 |
| Çim · Normal | 218 | 22 | 31 | 26 | %10,1 | %36,2 |
| Sentetik · Normal | 81 | 9 | 3 | 8 | %11,1 | %24,7 |
| Kum · Sulu | 47 | 6 | 8 | 10 | %12,8 | %51,1 |
| Kum · Nemli | 35 | 4 | 7 | 4 | %11,4 | %42,9 |
| Çim · Yumuşak | 26 | 2 | 0 | 2 | %7,7* | %15,4* |
| Kum · Islak | 23 | 4 | 1 | 6 | %17,4* | %47,8* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 18 | 2 | 0 | 5 | %11,1* | %38,9* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 169 | 23 | 5 | 24 | %13,6 | %30,8 |
| 1201–1600 m | 349 | 46 | 40 | 35 | %13,2 | %34,7 |
| 1601–2000 m | 137 | 18 | 15 | 24 | %13,1 | %41,6 |
| 2001+ m | 71 | 6 | 13 | 7 | %8,5 | %36,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 368 | 45 | 52 | 44 | %12,2 | %38,3 |
| Arap | 358 | 48 | 21 | 46 | %13,4 | %32,1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 921 | 111 | 104 | 123 | %12,1 | %36,7 |
| Adana | 820 | 103 | 74 | 97 | %12,6 | %33,4 |
| İstanbul | 766 | 71 | 77 | 80 | %9,3 | %29,8 |
| İzmir | 302 | 29 | 39 | 38 | %9,6 | %35,1 |
| Kocaeli | 216 | 34 | 26 | 23 | %15,7 | %38,4 |
| Bursa | 154 | 22 | 20 | 23 | %14,3 | %42,2 |
| Elazığ | 109 | 4 | 7 | 11 | %3,7 | %20,2 |
| Antalya | 75 | 7 | 13 | 6 | %9,3 | %34,7 |
| Diyarbakır | 22 | 1 | 2 | 0 | %4,5* | %13,6* |
| Şanlıurfa | 18 | 3 | 0 | 3 | %16,7* | %33,3* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1414 | 177 | 153 | 152 | %12,5 | %34,1 |
| Çim · Normal | 984 | 107 | 119 | 130 | %10,9 | %36,2 |
| Sentetik · Normal | 456 | 38 | 35 | 52 | %8,3 | %27,4 |
| Kum · Nemli | 133 | 16 | 17 | 15 | %12,0 | %36,1 |
| Kum · Islak | 100 | 13 | 7 | 21 | %13,0 | %41,0 |
| Çim · Çok Yumuşak | 90 | 12 | 10 | 8 | %13,3 | %33,3 |
| Kum · Sulu | 76 | 8 | 12 | 14 | %10,5 | %44,7 |
| Çim · Yumuşak | 67 | 5 | 2 | 6 | %7,5 | %19,4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 45 | 6 | 4 | 5 | %13,3 | %33,3 |
| Çim · Ağır | 23 | 3 | 2 | 1 | %13,0* | %26,1* |
| Çim · Biraz Ağır | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Çok Ağır | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 712 | 77 | 63 | 75 | %10,8 | %30,2 |
| 1201–1600 m | 1639 | 178 | 176 | 198 | %10,9 | %33,7 |
| 1601–2000 m | 752 | 86 | 82 | 93 | %11,4 | %34,7 |
| 2001+ m | 300 | 44 | 41 | 38 | %14,7 | %41,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1761 | 197 | 168 | 198 | %11,2 | %32,0 |
| İngiliz | 1642 | 188 | 194 | 206 | %11,4 | %35,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Tuncay | 19 | 2 | 1 | 2 | %10,5* | %26,3* |
| A. Kılıç | 18 | 4 | 1 | 2 | %22,2* | %38,9* |
| İ. Köroğlu | 17 | 2 | 2 | 4 | %11,8* | %47,1* |
| Y. Şimşek | 16 | 4 | 3 | 3 | %25,0* | %62,5* |
| T. Çizik | 15 | 1 | 3 | 1 | %6,7* | %33,3* |
| S. Polat | 13 | 3 | 2 | 1 | %23,1* | %46,2* |
| M. Demirol | 13 | 1 | 1 | 1 | %7,7* | %23,1* |
| S. Gürkan | 13 | 1 | 3 | 1 | %7,7* | %38,5* |
| S. Karakeçili | 13 | 2 | 3 | 5 | %15,4* | %76,9* |
| H. Sunkar | 11 | 1 | 2 | 1 | %9,1* | %36,4* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Aylak Kız | 8 | 4 | 1 | 0 | 4/8 | 5/8 |
| Gazneli | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Elmapınar | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Hızkesen | 6 | 1 | 1 | 2 | 1/6 | 4/6 |
| Terken Hatun | 6 | 0 | 3 | 0 | 0/6 | 3/6 |
| Aramith | 6 | 4 | 0 | 1 | 4/6 | 5/6 |
| Blue Queen | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Havacı | 5 | 3 | 1 | 0 | 3/5 | 4/5 |
| Melian The Maia | 5 | 1 | 2 | 1 | 1/5 | 4/5 |
| The Butcher | 5 | 2 | 1 | 0 | 2/5 | 3/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Değerhan | H. Ataş | 6/9 | 2,55 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Bay Utku | K. Taşdemir | 5/17 | 18,25 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Kızım Damla | Y. Tuncay | 10/10 | 17,20 |
| 01.11.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Aylak Kız | V. Çizik | 7/14 | 3,00 |
| 26.09.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Lok Up Lady | İ. Çeçan | 3/12 | 37,60 |
| 26.09.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1200 Çim | Kızıl Orman | E. Akyavuz | 6/11 | 10,20 |
| 26.09.2026 | Ankara | G 2 | 1000 Çim | Havacı | Y. Şimşek | 4/10 | 7,25 |
| 26.09.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Potochnitsa | Y. Şimşek | 5/11 | 2,30 |
| 26.09.2026 | Ankara | KV-6 | 1400 Kum | Kızım Bindal | M. Korkmaz | 1/8 | 6,60 |
| 26.09.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Petrikora | F. Kip | 3/9 | 4,50 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2200 Çim | Kalem Kıran | S. Çiftçi | 6/15 | 16,20 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1600 Çim | Doğan Hanım | Ö. Güneli | 8/9 | 30,20 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Agua Regıa | A. Alçiçek | 3/11 | 47,55 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1600 Çim | Korman Şah | S. Bektaş | 7/8 | 6,60 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Satış 2 | 2100 Çim | Walk With Stars | M. Alaçam | 6/10 | 17,55 |
| 24.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Kayıp İnci | C. Katı | 7/12 | 15,30 |
| 24.09.2026 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Oskaybey | S. Polat | 8/9 | 14,15 |
| 24.09.2026 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Atlas Han | C. Katı | 5/8 | 2,95 |
| 24.09.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2200 Çim | Mir Kartalı | M. Canpolatlı | 6/8 | 9,30 |
| 24.09.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 2100 Kum | Larry Legend | İ. Tekinalp | 8/9 | 8,80 |
Sık sorulanlar
Eray Çizik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 635 koşuda 78 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Eray Çizik bugün hangi atlara biniyor?
Adana 1. koşu 17:15, DEĞERHAN; Adana 4. koşu 19:00, MESTAN BEY; Adana 6. koşu 20:00, PİRNUR; Adana 8. koşu 21:00, SARI MAMBA.
Eray Çizik en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 284 koşu, 43 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.