Antrenör
Sedat Çiftçi
Sedat Çiftçi'ın atları son 12 ayda 284 koşuya çıktı, 27 birincilik ve 62 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (254 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Sedat Çiftçi antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 240 | 23 | 13 | 15 | %9,6 | %21,3 | −%38,4 |
| Son 12 ay | 284 | 27 | 16 | 19 | %9,5 | %21,8 | −%32,9 |
| 2020'den bu yana | 1834 | 139 | 128 | 144 | %7,6 | %22,4 | −%44,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 240 | 23 | 13 | 15 | %9,6 | %21,3 |
| 2025 | 326 | 29 | 19 | 27 | %8,9 | %23,0 |
| 2024 | 302 | 17 | 16 | 29 | %5,6 | %20,5 |
| 2023 | 277 | 22 | 30 | 22 | %7,9 | %26,7 |
| 2022 | 215 | 16 | 11 | 18 | %7,4 | %20,9 |
| 2021 | 205 | 12 | 12 | 9 | %5,9 | %16,1 |
| 2020 | 269 | 20 | 27 | 24 | %7,4 | %26,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 254 | 23 | 13 | 14 | %9,1 | %19,7 |
| Kocaeli | 30 | 4 | 3 | 5 | %13,3 | %40,0 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 133 | 10 | 5 | 8 | %7,5 | %17,3 |
| Kum · Normal | 80 | 9 | 6 | 8 | %11,3 | %28,7 |
| Çim · Normal | 33 | 3 | 2 | 1 | %9,1 | %18,2 |
| Kum · Nemli | 19 | 3 | 2 | 2 | %15,8* | %36,8* |
| Çim · Yumuşak | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 40 | 7 | 3 | 2 | %17,5 | %30,0 |
| 1201–1600 m | 135 | 11 | 7 | 8 | %8,1 | %19,3 |
| 1601–2000 m | 73 | 8 | 3 | 6 | %11,0 | %23,3 |
| 2001+ m | 36 | 1 | 3 | 3 | %2,8 | %19,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 175 | 16 | 8 | 10 | %9,1 | %19,4 |
| İngiliz | 109 | 11 | 8 | 9 | %10,1 | %25,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 104 | 9 | 2 | 8 | %8,7 | %18,3 |
| Şartlı | 91 | 10 | 7 | 7 | %11,0 | %26,4 |
| Maiden | 54 | 7 | 6 | 4 | %13,0 | %31,5 |
| Satış | 15 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kısa Vade Handikap | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| G | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| KV-8 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 1590 | 114 | 97 | 126 | %7,2 | %21,2 |
| Kocaeli | 204 | 23 | 25 | 15 | %11,3 | %30,9 |
| Bursa | 26 | 1 | 3 | 1 | %3,8* | %19,2* |
| Ankara | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| İzmir | 6 | 1 | 2 | 1 | 1/6 | 4/6 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 967 | 72 | 60 | 80 | %7,4 | %21,9 |
| Çim · Normal | 442 | 27 | 27 | 33 | %6,1 | %19,7 |
| Kum · Normal | 246 | 23 | 25 | 18 | %9,3 | %26,8 |
| Kum · Nemli | 49 | 6 | 9 | 4 | %12,2 | %38,8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 34 | 1 | 2 | 3 | %2,9 | %17,6 |
| Çim · Yumuşak | 32 | 3 | 0 | 3 | %9,4 | %18,8 |
| Çim · Çok Yumuşak | 31 | 3 | 2 | 1 | %9,7 | %19,4 |
| Kum · Islak | 15 | 4 | 2 | 1 | %26,7* | %46,7* |
| Çim · Ağır | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 251 | 26 | 17 | 23 | %10,4 | %26,3 |
| 1201–1600 m | 1005 | 64 | 76 | 76 | %6,4 | %21,5 |
| 1601–2000 m | 395 | 39 | 23 | 22 | %9,9 | %21,3 |
| 2001+ m | 183 | 10 | 12 | 23 | %5,5 | %24,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1257 | 96 | 84 | 100 | %7,6 | %22,3 |
| İngiliz | 577 | 43 | 44 | 44 | %7,5 | %22,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 644 | 51 | 38 | 47 | %7,9 | %21,1 |
| Şartlı | 581 | 46 | 46 | 60 | %7,9 | %26,2 |
| Maiden | 355 | 30 | 24 | 27 | %8,5 | %22,8 |
| Satış | 68 | 5 | 1 | 1 | %7,4 | %10,3 |
| KV-6 | 54 | 2 | 8 | 1 | %3,7 | %20,4 |
| KV-7 | 36 | 1 | 4 | 5 | %2,8 | %27,8 |
| KV-8 | 28 | 3 | 3 | 2 | %10,7* | %28,6* |
| Kısa Vade Handikap | 24 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %4,2* |
| G | 23 | 1 | 1 | 0 | %4,3* | %8,7* |
| Maiden/Satış | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| KV-9 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| A | 5 | 0 | 3 | 0 | 0/5 | 3/5 |
| Kadın Amatör Binici | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. Akçay | 33 | 1 | 0 | 1 | %3,0 | %6,1 |
| Z. Karabulut | 22 | 3 | 1 | 2 | %13,6* | %27,3* |
| A. Sözen | 18 | 2 | 1 | 2 | %11,1* | %27,8* |
| K. Yılmaz | 18 | 1 | 1 | 0 | %5,6* | %11,1* |
| G. Bektaş | 12 | 1 | 0 | 2 | %8,3* | %25,0* |
| A. Aslan | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| E. Bozdağ | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| A. Kaçmaz | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| M. Kaya | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
| G. Yıldız | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Subike | 28 | 2 | 2 | 2 | %7,1* | %21,4* |
| Acar Tay | 18 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %5,6* |
| Stasera | 15 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Heaven Light | 13 | 2 | 3 | 3 | %15,4* | %61,5* |
| Efsunhatun | 13 | 1 | 0 | 1 | %7,7* | %15,4* |
| Darwin | 10 | 3 | 1 | 0 | %30,0* | %40,0* |
| Last Hero | 10 | 1 | 2 | 3 | %10,0* | %60,0* |
| Aybenova | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| Fight For Me | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Fırtınalar Diyarı | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Dilan Kız | B. Akçay | 12/15 | 23,50 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Doğangir | E. Cankılıç | 2/14 | 11,45 |
| 01.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 1500 Sentetik | Aristocat | Ö. Yıldırım | 4/7 | 5,70 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1200 Sentetik | Balkıbey | V. Abiş | 1/8 | 3,45 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Rüzgarseli | B. Çetin | 10/11 | 83,70 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Mavi Kent | G. Bektaş | 11/11 | 21,20 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Kalem Kıran | E. Aktuğ | 12/14 | 5,65 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1600 Çim | Şenbeyim | N. Avci | 13/13 | 22,55 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1600 Çim | Fight For Me | H. Yıldız | 11/13 | 67,50 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 2200 Çim | Subike | A. Aslan | 11/12 | 46,30 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Balkıbey | A. Sözen | 1/11 | 1,95 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Mavi Kent | N. Avci | 6/11 | 5,70 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2400 Sentetik | Darwin | E. Bozdağ | 5/11 | 4,10 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Kalem Kıran | F. Sansar | 5/17 | 7,40 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1400 Sentetik | Subike | A. Aslan | 6/14 | 20,45 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Aristocat | Ö. Yıldırım | 1/10 | 8,15 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1900 Çim | Subike | A. Kaçmaz | 5/9 | 26,30 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2100 Çim | Fight For Me | S. Akbulat | 9/12 | 119,95 |
| 07.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Darwin | E. Bozdağ | 7/14 | 6,50 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1400 Kum | Heaven Light | A. Sözen | 3/14 | 5,75 |
Sık sorulanlar
Sedat Çiftçi bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 240 koşuda 23 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Sedat Çiftçi'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Sedat Çiftçi en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 254 koşu, 23 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.