Antrenör
Veli Çizik
Veli Çizik'ın atları son 12 ayda 188 koşuya çıktı, 20 birincilik ve 45 ilk üç derece aldı. En çok Elazığ'da koştu (77 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Veli Çizik antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 188 | 20 | 8 | 17 | %10,6 | %23,9 | −%28,6 |
| Son 12 ay | 188 | 20 | 8 | 17 | %10,6 | %23,9 | −%28,6 |
| 2020'den bu yana | 3118 | 271 | 259 | 295 | %8,7 | %26,5 | −%32,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 188 | 20 | 8 | 17 | %10,6 | %23,9 |
| 2025 | 153 | 16 | 10 | 22 | %10,5 | %31,4 |
| 2024 | 268 | 19 | 17 | 21 | %7,1 | %21,3 |
| 2023 | 401 | 41 | 39 | 40 | %10,2 | %29,9 |
| 2022 | 57 | 4 | 3 | 5 | %7,0 | %21,1 |
| 2021 | 1127 | 101 | 87 | 111 | %9,0 | %26,5 |
| 2020 | 924 | 70 | 95 | 79 | %7,6 | %26,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 77 | 6 | 2 | 9 | %7,8 | %22,1 |
| Şanlıurfa | 46 | 4 | 2 | 2 | %8,7 | %17,4 |
| Diyarbakır | 43 | 7 | 4 | 4 | %16,3 | %34,9 |
| Adana | 16 | 1 | 0 | 2 | %6,3* | %18,8* |
| İstanbul | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Ankara | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 164 | 16 | 7 | 16 | %9,8 | %23,8 |
| Sentetik · Normal | 13 | 1 | 0 | 1 | %7,7* | %15,4* |
| Kum · Nemli | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 92 | 7 | 5 | 14 | %7,6 | %28,3 |
| 1201–1600 m | 47 | 6 | 3 | 1 | %12,8 | %21,3 |
| 1601–2000 m | 47 | 7 | 0 | 2 | %14,9 | %19,1 |
| 2001+ m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 142 | 16 | 7 | 14 | %11,3 | %26,1 |
| Arap | 46 | 4 | 1 | 3 | %8,7 | %17,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 62 | 5 | 4 | 6 | %8,1 | %24,2 |
| Handikap | 60 | 5 | 2 | 4 | %8,3 | %18,3 |
| Maiden | 51 | 6 | 1 | 6 | %11,8 | %25,5 |
| KV-7 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| G | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| KV-6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-8 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 1345 | 108 | 90 | 109 | %8,0 | %22,8 |
| Elazığ | 855 | 70 | 79 | 97 | %8,2 | %28,8 |
| Diyarbakır | 687 | 71 | 64 | 69 | %10,3 | %29,7 |
| Adana | 183 | 14 | 19 | 15 | %7,7 | %26,2 |
| Ankara | 29 | 4 | 5 | 3 | %13,8* | %41,4* |
| İstanbul | 12 | 3 | 0 | 2 | %25,0* | %41,7* |
| Kocaeli | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 2714 | 237 | 221 | 259 | %8,7 | %26,4 |
| Kum · Nemli | 201 | 15 | 20 | 13 | %7,5 | %23,9 |
| Çim · Normal | 83 | 8 | 8 | 8 | %9,6 | %28,9 |
| Kum · Islak | 57 | 2 | 7 | 5 | %3,5 | %24,6 |
| Kum · Sulu | 28 | 2 | 2 | 6 | %7,1* | %35,7* |
| Sentetik · Normal | 19 | 3 | 0 | 2 | %15,8* | %26,3* |
| Çim · Yumuşak | 8 | 3 | 0 | 0 | 3/8 | 3/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 2 | 1/3 | 3/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1252 | 110 | 117 | 131 | %8,8 | %28,6 |
| 1201–1600 m | 749 | 54 | 53 | 64 | %7,2 | %22,8 |
| 1601–2000 m | 1073 | 102 | 87 | 96 | %9,5 | %26,6 |
| 2001+ m | 44 | 5 | 2 | 4 | %11,4 | %25,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 1725 | 154 | 142 | 175 | %8,9 | %27,3 |
| Arap | 1393 | 117 | 117 | 120 | %8,4 | %25,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 1086 | 90 | 85 | 105 | %8,3 | %25,8 |
| Şartlı | 1020 | 98 | 88 | 94 | %9,6 | %27,5 |
| Maiden | 894 | 71 | 76 | 88 | %7,9 | %26,3 |
| KV-6 | 36 | 2 | 4 | 2 | %5,6 | %22,2 |
| KV-7 | 30 | 2 | 1 | 4 | %6,7 | %23,3 |
| Satış | 18 | 3 | 4 | 2 | %16,7* | %50,0* |
| KV-8 | 17 | 3 | 1 | 0 | %17,6* | %23,5* |
| G | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| A | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Akkılıç | 19 | 2 | 2 | 3 | %10,5* | %36,8* |
| İ. Katar | 15 | 1 | 1 | 1 | %6,7* | %20,0* |
| Y. Çelikbaş | 14 | 1 | 1 | 3 | %7,1* | %35,7* |
| N. Altın | 14 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %14,3* |
| A. Bayar | 13 | 3 | 3 | 0 | %23,1* | %46,2* |
| M. Aktürk | 12 | 3 | 0 | 2 | %25,0* | %41,7* |
| F. Yardımcı | 10 | 2 | 0 | 1 | %20,0* | %30,0* |
| A. Akdemir | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| R. Doğan | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| M. Şakir | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Secret Girl | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
| Daughter Of Victor | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| Tam Bir Savaşçı | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Ceylan | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Bandid | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| Queen Of Vıctory | 5 | 2 | 0 | 2 | 2/5 | 4/5 |
| Blue Bird | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Cool Power | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Man Of Victory | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Seherin Yeli | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Berrybella | E. Akkılıç | 2/8 | 3,70 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Queen Of Vıctory | A. Bayar | 5/12 | 3,05 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Seklavi Kızı | İ. Katı | 7/15 | 8,10 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1900 Kum | Mühür Taşı | R. Doğan | 11/14 | 35,50 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Blue Bird | E. Akkılıç | 13/14 | 27,45 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1200 Kum | Wınd Cıty | F. Yardımcı | 5/10 | 2,40 |
| 01.11.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Aylak Kız | E. Çizik | 7/14 | 3,00 |
| 27.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Legandary Warrıor | E. Çankaya | 4/15 | 4,05 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Tam Bir Savaşçı | F. Yardımcı | 12/14 | 6,35 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1400 Kum | Secret Girl | A. Bayar | 2/11 | 24,65 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | Super Happy | R. Doğan | 4/15 | 51,05 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | Golden Skin | A. Akdemir | 15/15 | 37,50 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | Cool Power | E. Akkılıç | 9/15 | 46,95 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Berrybella | E. Akkılıç | 1/9 | 12,30 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Sweety Camelia | Y. Çelikbaş | 8/9 | 12,90 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Ceylan | M. Işık | 6/9 | 17,45 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Blue Bird | M. Işık | 4/13 | 26,85 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Lord Seyfo | E. Akkılıç | 3/17 | 4,10 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | G 3 | 1900 Kum | Kent Rüzgarı | F. Yardımcı | 1/14 | 6,05 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1900 Kum | War Comander | M. Akdağ | 1/9 | 6,05 |
Sık sorulanlar
Veli Çizik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 188 koşuda 20 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Veli Çizik'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 6. koşu 20:00, PİRNUR; Adana 9. koşu 21:30, SINCERO; Adana 9. koşu 21:30, LORD SEYFO; Adana 9. koşu 21:30, HELLO KUTTY.
Veli Çizik en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Elazığ'da: 77 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.