Antrenör
Murat Alaçam
Murat Alaçam'ın atları son 12 ayda 90 koşuya çıktı, 18 birincilik ve 28 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (33 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Alaçam antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 78 | 18 | 2 | 5 | %23,1 | %32,1 | −%17,2 |
| Son 12 ay | 90 | 18 | 3 | 7 | %20,0 | %31,1 | −%28,2 |
| 2020'den bu yana | 139 | 28 | 8 | 10 | %20,1 | %33,1 | +%9,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 78 | 18 | 2 | 5 | %23,1 | %32,1 |
| 2025 | 36 | 4 | 2 | 3 | %11,1 | %25,0 |
| 2024 | 25 | 6 | 4 | 2 | %24,0* | %48,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 33 | 9 | 1 | 4 | %27,3 | %42,4 |
| Antalya | 31 | 2 | 1 | 3 | %6,5 | %19,4 |
| Adana | 16 | 5 | 1 | 0 | %31,3* | %37,5* |
| İstanbul | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 25 | 8 | 1 | 0 | %32,0* | %36,0* |
| Çim · Normal | 24 | 4 | 1 | 3 | %16,7* | %33,3* |
| Kum · Normal | 21 | 4 | 1 | 2 | %19,0* | %33,3* |
| Kum · Islak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Sentetik · Islak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| 1201–1600 m | 43 | 4 | 1 | 3 | %9,3 | %18,6 |
| 1601–2000 m | 25 | 7 | 1 | 1 | %28,0* | %36,0* |
| 2001+ m | 15 | 5 | 0 | 2 | %33,3* | %46,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 72 | 15 | 1 | 6 | %20,8 | %30,6 |
| Arap | 18 | 3 | 2 | 1 | %16,7* | %33,3* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 28 | 4 | 1 | 1 | %14,3* | %21,4* |
| Şartlı | 23 | 7 | 1 | 2 | %30,4* | %43,5* |
| Maiden | 18 | 2 | 1 | 1 | %11,1* | %22,2* |
| G | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Satış | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-7 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| KV-6 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-9 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 69 | 18 | 5 | 5 | %26,1 | %40,6 |
| Antalya | 31 | 2 | 1 | 3 | %6,5 | %19,4 |
| Adana | 28 | 6 | 2 | 2 | %21,4* | %35,7* |
| İstanbul | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 43 | 7 | 2 | 4 | %16,3 | %30,2 |
| Kum · Normal | 42 | 11 | 5 | 3 | %26,2 | %45,2 |
| Sentetik · Normal | 26 | 8 | 1 | 0 | %30,8* | %34,6* |
| Kum · Islak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Kum · Nemli | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Sentetik · Islak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 16 | 4 | 1 | 1 | %25,0* | %37,5* |
| 1201–1600 m | 71 | 9 | 6 | 6 | %12,7 | %29,6 |
| 1601–2000 m | 34 | 8 | 1 | 1 | %23,5 | %29,4 |
| 2001+ m | 18 | 7 | 0 | 2 | %38,9* | %50,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 118 | 24 | 6 | 9 | %20,3 | %33,1 |
| Arap | 21 | 4 | 2 | 1 | %19,0* | %33,3* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 39 | 8 | 4 | 4 | %20,5 | %41,0 |
| Handikap | 34 | 5 | 2 | 1 | %14,7 | %23,5 |
| Maiden | 28 | 6 | 1 | 1 | %21,4* | %28,6* |
| G | 13 | 3 | 0 | 0 | %23,1* | %23,1* |
| KV-7 | 8 | 3 | 0 | 1 | 3/8 | 4/8 |
| KV-8 | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Satış | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| KV-6 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-9 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| V. Abiş | 9 | 5 | 0 | 1 | 5/9 | 6/9 |
| E. Aktuğ | 8 | 2 | 0 | 2 | 2/8 | 4/8 |
| F. Sansar | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| A. Kurşun | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| E. Atlamaz | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| M. Bayır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| E. Çankaya | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| G. Özçelik | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Arslan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G. Kocakaya | 2 | 2 | 0 | 0 | 2/2 | 2/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Walk With Stars | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
| Patrick Star | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| Zeyrek | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Azerbaycanlı | 5 | 2 | 1 | 0 | 2/5 | 3/5 |
| King Davut | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Aden Papatya | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Palaçinka | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Berançe | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Deep Girl | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Mon Bijou | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Thunder Horse | E. Aktuğ | 1/9 | 3,00 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Aden Papatya | M. Arslan | 5/8 | 23,60 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | Deep Girl | M. Bayır | 5/13 | 7,75 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Sentetik | Nalçakan Bey | A. Kurşun | 1/9 | 1,20 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Deep Girl | M. Bayır | 18/18 | 11,80 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1900 Sentetik | Azerbaycanlı | E. Atlamaz | 11/13 | 5,85 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Aden Papatya | E. Atlamaz | 10/10 | 37,60 |
| 18.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2400 Sentetik | Azerbaycanlı | E. Atlamaz | 1/8 | 2,25 |
| 18.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2100 Sentetik | Mon Bijou | M. Özdemir | 1/8 | 11,30 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | Nalçakan Bey | E. Aktuğ | 1/11 | 1,35 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | Walk With Stars | F. Sansar | 11/11 | 27,00 |
| 17.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Star Of Handel | G. Kocakaya | 1/7 | 1,10 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Deep Girl | E. Aktuğ | 6/18 | 10,05 |
| 13.10.2026 | Adana | KV-8 | 1300 Sentetik | Inevıtable | M. Akyavuz | 8/10 | 28,50 |
| 13.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Toryumlu | A. Kurşun | 4/6 | 1,15 |
| 11.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Azerbaycanlı | S. Çelik | 2/11 | 4,70 |
| 10.10.2026 | Ankara | KV-7 | 1900 Çim | Mr Tt | V. Abiş | 3/6 | 2,45 |
| 08.10.2026 | Ankara | Satış 3 | 1400 Çim | La Jefa | E. Çankaya | 1/10 | 1,75 |
| 03.10.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2200 Çim | Walk With Stars | E. Aktuğ | 6/9 | 19,05 |
| 27.09.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Aden Papatya | İ. Yıldırım | 10/11 | 15,40 |
Sık sorulanlar
Murat Alaçam bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 78 koşuda 18 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Alaçam'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Murat Alaçam en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 33 koşu, 9 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.