Antrenör
Turğut Çizik
Turğut Çizik'ın atları son 12 ayda 486 koşuya çıktı, 46 birincilik ve 134 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (305 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Turğut Çizik antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 333 | 33 | 31 | 32 | %9,9 | %28,8 | −%32,9 |
| Son 12 ay | 486 | 46 | 46 | 42 | %9,5 | %27,6 | −%32,4 |
| 2020'den bu yana | 1990 | 164 | 199 | 154 | %8,2 | %26,0 | −%34,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 20.06.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 333 | 33 | 31 | 32 | %9,9 | %28,8 |
| 2025 | 837 | 65 | 79 | 61 | %7,8 | %24,5 |
| 2024 | 306 | 24 | 41 | 24 | %7,8 | %29,1 |
| 2023 | 172 | 12 | 14 | 12 | %7,0 | %22,1 |
| 2022 | 342 | 30 | 34 | 25 | %8,8 | %26,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 305 | 29 | 31 | 21 | %9,5 | %26,6 |
| Elazığ | 74 | 6 | 4 | 7 | %8,1 | %23,0 |
| Adana | 65 | 7 | 5 | 9 | %10,8 | %32,3 |
| Diyarbakır | 41 | 4 | 6 | 5 | %9,8 | %36,6 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 373 | 34 | 38 | 30 | %9,1 | %27,3 |
| Kum · Sulu | 39 | 4 | 3 | 3 | %10,3 | %25,6 |
| Kum · Nemli | 32 | 2 | 3 | 6 | %6,3 | %34,4 |
| Kum · Islak | 31 | 3 | 2 | 2 | %9,7 | %22,6 |
| Çim · Normal | 10 | 3 | 0 | 1 | %30,0* | %40,0* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 104 | 10 | 9 | 8 | %9,6 | %26,0 |
| 1201–1600 m | 186 | 17 | 18 | 16 | %9,1 | %27,4 |
| 1601–2000 m | 176 | 16 | 16 | 17 | %9,1 | %27,8 |
| 2001+ m | 20 | 3 | 3 | 1 | %15,0* | %35,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 352 | 35 | 37 | 34 | %9,9 | %30,1 |
| Arap | 134 | 11 | 9 | 8 | %8,2 | %20,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 207 | 20 | 21 | 22 | %9,7 | %30,4 |
| Şartlı | 163 | 13 | 15 | 16 | %8,0 | %27,0 |
| Maiden | 80 | 8 | 7 | 1 | %10,0 | %20,0 |
| KV-6 | 12 | 3 | 1 | 1 | %25,0* | %41,7* |
| KV-7 | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| G | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Satış | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 914 | 73 | 93 | 63 | %8,0 | %25,1 |
| Elazığ | 506 | 46 | 43 | 40 | %9,1 | %25,5 |
| Diyarbakır | 400 | 32 | 46 | 31 | %8,0 | %27,3 |
| Adana | 160 | 11 | 15 | 19 | %6,9 | %28,1 |
| Kocaeli | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Antalya | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Ankara | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İzmir | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1739 | 141 | 184 | 130 | %8,1 | %26,2 |
| Kum · Nemli | 74 | 7 | 5 | 11 | %9,5 | %31,1 |
| Kum · Sulu | 72 | 5 | 3 | 4 | %6,9 | %16,7 |
| Çim · Normal | 54 | 5 | 3 | 6 | %9,3 | %25,9 |
| Kum · Islak | 47 | 5 | 4 | 3 | %10,6 | %25,5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 582 | 48 | 50 | 41 | %8,2 | %23,9 |
| 1201–1600 m | 588 | 47 | 60 | 49 | %8,0 | %26,5 |
| 1601–2000 m | 770 | 64 | 84 | 59 | %8,3 | %26,9 |
| 2001+ m | 50 | 5 | 5 | 5 | %10,0 | %30,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 1572 | 136 | 164 | 119 | %8,7 | %26,7 |
| Arap | 418 | 28 | 35 | 35 | %6,7 | %23,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 779 | 59 | 75 | 72 | %7,6 | %26,4 |
| Şartlı | 717 | 61 | 73 | 44 | %8,5 | %24,8 |
| Maiden | 385 | 35 | 39 | 32 | %9,1 | %27,5 |
| KV-6 | 36 | 5 | 3 | 2 | %13,9 | %27,8 |
| KV-7 | 26 | 1 | 3 | 1 | %3,8* | %19,2* |
| G | 13 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %15,4* |
| Satış | 13 | 2 | 2 | 0 | %15,4* | %30,8* |
| KV-9 | 8 | 1 | 2 | 0 | 1/8 | 3/8 |
| KV-8 | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| A | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Bayar | 41 | 3 | 7 | 8 | %7,3 | %43,9 |
| İ. Akyavuz | 36 | 9 | 6 | 3 | %25,0 | %50,0 |
| E. Akkılıç | 34 | 5 | 0 | 5 | %14,7 | %29,4 |
| F. Yardımcı | 32 | 5 | 3 | 3 | %15,6 | %34,4 |
| İ. Katar | 31 | 2 | 1 | 5 | %6,5 | %25,8 |
| N. Altın | 23 | 3 | 6 | 1 | %13,0* | %43,5* |
| Y. Cengiz | 21 | 1 | 1 | 0 | %4,8* | %9,5* |
| Y. Çelikbaş | 21 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| S. Kaplan | 19 | 1 | 2 | 2 | %5,3* | %26,3* |
| M. Şakir | 18 | 1 | 4 | 0 | %5,6* | %27,8* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Piton Kız | 19 | 1 | 3 | 3 | %5,3* | %36,8* |
| Swift Passing | 14 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %14,3* |
| Asabi | 13 | 2 | 1 | 2 | %15,4* | %38,5* |
| Stormy River | 12 | 2 | 4 | 1 | %16,7* | %58,3* |
| Bogota | 12 | 2 | 1 | 2 | %16,7* | %41,7* |
| Bromance | 11 | 3 | 2 | 2 | %27,3* | %63,6* |
| Sayan Bey | 11 | 1 | 2 | 1 | %9,1* | %36,4* |
| Triple Azareks | 10 | 1 | 0 | 4 | %10,0* | %50,0* |
| Henaire | 10 | 2 | 1 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| Black Stone | 9 | 0 | 3 | 1 | 0/9 | 4/9 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Seherin Yeli | N. Altın | 2/8 | 9,95 |
| 17.06.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1600 Kum | Ebişim | Ç. Canpolat | 16/17 | 68,95 |
| 17.06.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1900 Kum | Junıor Cura | N. Altın | 1/12 | 2,15 |
| 17.06.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1900 Kum | Black Stone | M. Aktürk | 2/12 | 4,75 |
| 15.06.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1800 Kum | Lucky Rain Girl | M. Işık | 7/16 | 23,25 |
| 15.06.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1900 Kum | Kraldoğan | E. Akkılıç | 15/18 | 11,85 |
| 15.06.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Asil Beyza | E. Akkılıç | 10/15 | 76,50 |
| 15.06.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Rüzgar Agah | E. Akkılıç | 1/15 | 8,05 |
| 15.06.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Piton Kız | Ç. Canpolat | 9/15 | 42,45 |
| 15.06.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Baltimore | A. Akdemir | 11/15 | 9,05 |
| 13.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1900 Kum | Pharaon | Y. Cengiz | 6/14 | 29,15 |
| 13.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1900 Kum | Blue Comet | M. Işık | 3/14 | 2,60 |
| 13.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 1700 Kum | Deep Woods | A. Çankaya | 7/8 | 13,55 |
| 10.06.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1700 Kum | Özay Sılaşara | F. Yardımcı | 13/13 | 1,55 |
| 10.06.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1700 Kum | Swift Passing | İ. Katar | 11/13 | 34,30 |
| 10.06.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1700 Kum | Stormy River | İ. Akyavuz | 6/13 | 1,55 |
| 10.06.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Lord Seyfo | E. Akkılıç | 11/13 | 3,05 |
| 08.06.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1300 Kum | Gelişi Güzel | R. Doğan | 12/18 | 4,30 |
| 08.06.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1300 Kum | Kraldoğan | E. Akkılıç | 3/18 | 25,90 |
| 08.06.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 2100 Kum | Sidney Show | A. Çankaya | 15/16 | 45,85 |
Sık sorulanlar
Turğut Çizik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 333 koşuda 33 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Turğut Çizik'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 20.06.2026, Diyarbakır.
Turğut Çizik en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 305 koşu, 29 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.