Antrenör
Ferdi Kip
Ferdi Kip'ın atları son 12 ayda 92 koşuya çıktı, 13 birincilik ve 41 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (36 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ferdi Kip antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 74 | 12 | 17 | 9 | %16,2 | %51,4 | −%38,2 |
| Son 12 ay | 92 | 13 | 18 | 10 | %14,1 | %44,6 | −%47,9 |
| 2020'den bu yana | 177 | 25 | 27 | 21 | %14,1 | %41,2 | −%26,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 74 | 12 | 17 | 9 | %16,2 | %51,4 |
| 2025 | 103 | 13 | 10 | 12 | %12,6 | %34,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 36 | 2 | 10 | 4 | %5,6 | %44,4 |
| Adana | 34 | 6 | 5 | 4 | %17,6 | %44,1 |
| İstanbul | 20 | 4 | 3 | 2 | %20,0* | %45,0* |
| Bursa | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 38 | 5 | 8 | 4 | %13,2 | %44,7 |
| Kum · Normal | 19 | 1 | 2 | 4 | %5,3* | %36,8* |
| Çim · Yumuşak | 9 | 3 | 3 | 0 | 3/9 | 6/9 |
| Sentetik · Normal | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Çim · Çok Ağır | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Kum · Sulu | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 17 | 6 | 2 | 2 | %35,3* | %58,8* |
| 1201–1600 m | 46 | 2 | 10 | 8 | %4,3 | %43,5 |
| 1601–2000 m | 17 | 2 | 3 | 0 | %11,8* | %29,4* |
| 2001+ m | 12 | 3 | 3 | 0 | %25,0* | %50,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 84 | 12 | 17 | 10 | %14,3 | %46,4 |
| Arap | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 23 | 2 | 4 | 4 | %8,7* | %43,5* |
| Şartlı | 23 | 5 | 5 | 3 | %21,7* | %56,5* |
| G | 19 | 2 | 4 | 0 | %10,5* | %31,6* |
| Handikap | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| KV-6 | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| KV-9 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 75 | 8 | 13 | 10 | %10,7 | %41,3 |
| Adana | 57 | 10 | 9 | 7 | %17,5 | %45,6 |
| İstanbul | 40 | 6 | 5 | 4 | %15,0 | %37,5 |
| Antalya | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Bursa | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 73 | 10 | 14 | 8 | %13,7 | %43,8 |
| Kum · Normal | 45 | 3 | 3 | 9 | %6,7 | %33,3 |
| Sentetik · Normal | 13 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %23,1* |
| Çim · Yumuşak | 10 | 3 | 3 | 0 | %30,0* | %60,0* |
| Çim · Çok Ağır | 8 | 2 | 1 | 0 | 2/8 | 3/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Kum · Sulu | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 26 | 8 | 2 | 4 | %30,8* | %53,8* |
| 1201–1600 m | 92 | 8 | 16 | 10 | %8,7 | %37,0 |
| 1601–2000 m | 39 | 5 | 6 | 5 | %12,8 | %41,0 |
| 2001+ m | 20 | 4 | 3 | 2 | %20,0* | %45,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 152 | 22 | 25 | 18 | %14,5 | %42,8 |
| Arap | 25 | 3 | 2 | 3 | %12,0* | %32,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 43 | 9 | 8 | 7 | %20,9 | %55,8 |
| G | 37 | 4 | 5 | 1 | %10,8 | %27,0 |
| Maiden | 36 | 4 | 5 | 6 | %11,1 | %41,7 |
| Handikap | 28 | 4 | 4 | 3 | %14,3* | %39,3* |
| KV-6 | 9 | 0 | 3 | 2 | 0/9 | 5/9 |
| KV-8 | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| KV-7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| KV-9 | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Satış | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ö. Yıldırım | 12 | 0 | 5 | 0 | %0,0* | %41,7* |
| M. Çelik | 11 | 4 | 1 | 1 | %36,4* | %54,5* |
| H. Çizik | 8 | 1 | 4 | 1 | 1/8 | 6/8 |
| A. Çelik | 7 | 4 | 0 | 1 | 4/7 | 5/7 |
| E. Çizik | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| E. Cankılıç | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| G. Kocakaya | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| M. Bayır | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| E. Atlamaz | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| S. Çelik | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gray Sword | 15 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| Kalküta | 13 | 4 | 2 | 0 | %30,8* | %46,2* |
| Yakari | 11 | 3 | 3 | 2 | %27,3* | %72,7* |
| Brando | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| Non Mollare | 6 | 1 | 2 | 1 | 1/6 | 4/6 |
| Kaliki | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Petrikora | 5 | 0 | 2 | 3 | 0/5 | 5/5 |
| Emanet | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| Paganini | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| Madras | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Kum | Kaliki | Ö. Yıldırım | 5/5 | 5,15 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | Entity | R. Kurt | 7/10 | 35,80 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Petrikora | S. Çelik | 3/8 | 2,00 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Sentetik | Güneyim | S. Çelik | 5/9 | 5,05 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 2400 Çim | Brando | Ö. Yıldırım | 4/11 | 7,60 |
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1300 Kum | Emanet | Ö. Yıldırım | 2/7 | 1,75 |
| 29.10.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Çim | Non Mollare | Ö. Yıldırım | 2/7 | 7,75 |
| 29.10.2026 | Ankara | G 2 | 1600 Çim | Kalküta | E. Çankaya | 8/8 | 15,65 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 2000 Kum | Gray Sword | M. Bayır | 5/5 | 12,80 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Mr Arek | V. Abiş | 5/7 | 3,35 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Petrikora | E. Cankılıç | 2/11 | 6,00 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Kaliki | E. Cankılıç | 1/10 | 7,05 |
| 22.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1500 Kum | Gray Sword | E. Atlamaz | 4/7 | 4,80 |
| 21.10.2026 | Bursa | G 3 | 2000 Çim | Kalküta | A. Çelik | 1/7 | 1,60 |
| 17.10.2026 | Ankara | KV-7 | 1400 Kum | Kaliki | E. Cankılıç | –/7 | 22,10 |
| 10.10.2026 | Ankara | G 2 | 1400 Çim | Paganini | Ö. Yıldırım | 8/8 | 10,95 |
| 08.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1400 Çim | Entity | E. Atlamaz | 7/11 | 17,95 |
| 04.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Petrikora | S. Çelik | 2/11 | 1,60 |
| 04.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Kaliki | E. Çankaya | 3/9 | 2,40 |
| 01.10.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Paganini | Ö. Yıldırım | 2/8 | 2,35 |
Sık sorulanlar
Ferdi Kip bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 74 koşuda 12 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ferdi Kip'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Ankara.
Ferdi Kip en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 36 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.