Antrenör
Mert Korkmaz
Mert Korkmaz'ın atları son 12 ayda 219 koşuya çıktı, 27 birincilik ve 69 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (127 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mert Korkmaz antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 176 | 21 | 17 | 20 | %11,9 | %33,0 | −%39,1 |
| Son 12 ay | 219 | 27 | 20 | 22 | %12,3 | %31,5 | −%36,6 |
| 2020'den bu yana | 1122 | 122 | 122 | 133 | %10,9 | %33,6 | −%34,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 05.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 176 | 21 | 17 | 20 | %11,9 | %33,0 |
| 2025 | 252 | 24 | 28 | 30 | %9,5 | %32,5 |
| 2024 | 243 | 32 | 28 | 31 | %13,2 | %37,4 |
| 2023 | 358 | 38 | 43 | 42 | %10,6 | %34,4 |
| 2022 | 93 | 7 | 6 | 10 | %7,5 | %24,7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 127 | 16 | 8 | 8 | %12,6 | %25,2 |
| Ankara | 63 | 5 | 9 | 7 | %7,9 | %33,3 |
| Bursa | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| İstanbul | 10 | 3 | 1 | 2 | %30,0* | %60,0* |
| Adana | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 3 | 0/3 | 3/3 |
| İzmir | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 83 | 10 | 8 | 11 | %12,0 | %34,9 |
| Sentetik · Normal | 68 | 10 | 3 | 5 | %14,7 | %26,5 |
| Çim · Normal | 22 | 2 | 5 | 1 | %9,1* | %36,4* |
| Kum · Nemli | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Kum · Islak | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Sentetik · Nemli | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
| Sentetik · Islak | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Çim · Yumuşak | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 40 | 6 | 8 | 4 | %15,0 | %45,0 |
| 1201–1600 m | 118 | 14 | 7 | 12 | %11,9 | %28,0 |
| 1601–2000 m | 35 | 5 | 3 | 3 | %14,3 | %31,4 |
| 2001+ m | 26 | 2 | 2 | 3 | %7,7* | %26,9* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 127 | 10 | 10 | 10 | %7,9 | %23,6 |
| İngiliz | 92 | 17 | 10 | 12 | %18,5 | %42,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 80 | 4 | 5 | 7 | %5,0 | %20,0 |
| Şartlı | 65 | 8 | 4 | 8 | %12,3 | %30,8 |
| Maiden | 41 | 8 | 6 | 3 | %19,5 | %41,5 |
| KV-6 | 11 | 3 | 2 | 0 | %27,3* | %45,5* |
| Satış | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| G | 6 | 2 | 0 | 1 | 2/6 | 3/6 |
| KV-8 | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| KV-7 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-9 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 647 | 70 | 63 | 73 | %10,8 | %31,8 |
| Ankara | 355 | 35 | 46 | 42 | %9,9 | %34,6 |
| İstanbul | 40 | 6 | 3 | 9 | %15,0 | %45,0 |
| Adana | 37 | 6 | 3 | 4 | %16,2 | %35,1 |
| Bursa | 21 | 3 | 1 | 2 | %14,3* | %28,6* |
| Kocaeli | 13 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %53,8* |
| Şanlıurfa | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| İzmir | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 379 | 44 | 49 | 46 | %11,6 | %36,7 |
| Sentetik · Normal | 357 | 43 | 23 | 38 | %12,0 | %29,1 |
| Çim · Normal | 207 | 18 | 29 | 26 | %8,7 | %35,3 |
| Kum · Nemli | 43 | 1 | 5 | 8 | %2,3 | %32,6 |
| Sentetik · Nemli | 33 | 5 | 4 | 4 | %15,2 | %39,4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 22 | 3 | 3 | 3 | %13,6* | %40,9* |
| Kum · Islak | 21 | 2 | 2 | 2 | %9,5* | %28,6* |
| Çim · Ağır | 17 | 1 | 4 | 0 | %5,9* | %29,4* |
| Sentetik · Islak | 14 | 2 | 1 | 3 | %14,3* | %42,9* |
| Çim · Yumuşak | 13 | 1 | 2 | 1 | %7,7* | %30,8* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Sentetik · Sulu | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 180 | 23 | 22 | 19 | %12,8 | %35,6 |
| 1201–1600 m | 585 | 70 | 66 | 72 | %12,0 | %35,6 |
| 1601–2000 m | 222 | 20 | 21 | 22 | %9,0 | %28,4 |
| 2001+ m | 135 | 9 | 13 | 20 | %6,7 | %31,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 750 | 69 | 75 | 81 | %9,2 | %30,0 |
| İngiliz | 372 | 53 | 47 | 52 | %14,2 | %40,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 387 | 34 | 38 | 40 | %8,8 | %28,9 |
| Şartlı | 328 | 34 | 34 | 53 | %10,4 | %36,9 |
| Maiden | 235 | 30 | 23 | 22 | %12,8 | %31,9 |
| KV-6 | 43 | 9 | 5 | 0 | %20,9 | %32,6 |
| KV-8 | 35 | 3 | 10 | 5 | %8,6 | %51,4 |
| Satış | 32 | 4 | 3 | 8 | %12,5 | %46,9 |
| KV-7 | 25 | 2 | 5 | 2 | %8,0* | %36,0* |
| G | 23 | 3 | 1 | 2 | %13,0* | %26,1* |
| KV-9 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| A | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| KV-18 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Maiden/Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Kurşun | 16 | 3 | 4 | 2 | %18,8* | %56,3* |
| E. Çankaya | 14 | 1 | 1 | 2 | %7,1* | %28,6* |
| S. Çelik | 12 | 2 | 0 | 2 | %16,7* | %33,3* |
| M. Çelik | 11 | 2 | 0 | 2 | %18,2* | %36,4* |
| İ. Yıldırım | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| E. Aktuğ | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| M. Çelik | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| M. Turan | 8 | 1 | 2 | 1 | 1/8 | 4/8 |
| A. Çelik | 8 | 3 | 1 | 0 | 3/8 | 4/8 |
| S. Çelik | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kızım Bindal | 7 | 3 | 1 | 0 | 3/7 | 4/7 |
| Sword Master | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| Mr Nalçakan | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Seyret Beni | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Aktaş Berk | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Kıvırcık Memet | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Dragon Is Father | 5 | 1 | 1 | 2 | 1/5 | 4/5 |
| Hey Jude | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Efsanegül | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Tunç Yele | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 2100 Kum | King Of Munzur | A. Kurşun | 7/7 | 3,55 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Dragon Is Father | Ö. Yıldırım | 1/11 | 9,95 |
| 24.10.2026 | Ankara | KV-6 | 2100 Kum | Sapanca Ağası | A. Kurşun | 8/8 | 11,05 |
| 22.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Dragon Is Father | H. Çizik | 3/10 | 3,40 |
| 22.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Canşilan | R. Kurt | 9/12 | 56,85 |
| 17.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1300 Kum | Sükanbey | R. Kurt | 3/10 | 16,70 |
| 15.10.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1500 Kum | Sapanca Ağası | H. Çizik | 4/10 | 6,15 |
| 06.10.2026 | Adana | KV-6 | 1300 Sentetik | Kızım Bindal | N. Demir | 1/11 | 3,25 |
| 01.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1300 Çim | Canşilan | İ. Yıldırım | 11/11 | 32,05 |
| 01.10.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Dragon Is Father | İ. Yıldırım | 2/9 | 4,95 |
| 26.09.2026 | Ankara | KV-6 | 1400 Kum | Kızım Bindal | E. Çizik | 1/8 | 6,60 |
| 26.09.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1300 Kum | Güngeldi Ağa | R. Kurt | –/8 | 15,20 |
| 26.09.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1300 Kum | İlberk Han | M. Solmaz | 3/8 | 9,60 |
| 24.09.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2200 Çim | Atlı Fırtına | F. Çetinbaş | 4/8 | 6,35 |
| 22.09.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1500 Kum | Semendin Gücü | M. Çelik | 5/15 | 6,60 |
| 22.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Kum | Herkülbey | S. Çelik | 6/8 | 20,15 |
| 19.09.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Doğangir | H. Çizik | 4/9 | 4,35 |
| 19.09.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2000 Kum | Sapanca Ağası | A. Kurşun | 2/10 | 11,55 |
| 18.09.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Canşilan | N. Demir | 11/21 | 122,25 |
| 17.09.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1200 Kum | Dragon Is Father | N. Demir | 7/9 | 27,55 |
Sık sorulanlar
Mert Korkmaz bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 176 koşuda 21 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mert Korkmaz'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 05.11.2026, Ankara.
Mert Korkmaz en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 127 koşu, 16 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.