Antrenör
Ayhan Alçiçek
Ayhan Alçiçek'ın atları son 12 ayda 23 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 2 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (14 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ayhan Alçiçek antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 23 | 1 | 0 | 1 | %4,3* | %8,7* | – |
| Son 12 ay | 23 | 1 | 0 | 1 | %4,3* | %8,7* | – |
| 2020'den bu yana | 173 | 13 | 8 | 13 | %7,5 | %19,7 | −%53,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 23 | 1 | 0 | 1 | %4,3* | %8,7* |
| 2025 | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| 2024 | 30 | 1 | 1 | 1 | %3,3 | %10,0 |
| 2023 | 30 | 2 | 3 | 2 | %6,7 | %23,3 |
| 2022 | 29 | 2 | 2 | 3 | %6,9* | %24,1* |
| 2021 | 13 | 2 | 1 | 2 | %15,4* | %38,5* |
| 2020 | 37 | 4 | 1 | 3 | %10,8 | %21,6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 14 | 1 | 0 | 1 | %7,1* | %14,3* |
| Bursa | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 12 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %8,3* |
| Kum · Normal | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| 1201–1600 m | 17 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,9* |
| 1601–2000 m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 23 | 1 | 0 | 1 | %4,3* | %8,7* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* |
| Şartlı | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Maiden | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 142 | 12 | 6 | 13 | %8,5 | %21,8 |
| Kocaeli | 24 | 1 | 1 | 0 | %4,2* | %8,3* |
| Bursa | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| İzmir | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 110 | 10 | 5 | 12 | %9,1 | %24,5 |
| Kum · Normal | 26 | 2 | 2 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| Çim · Normal | 25 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %8,0* |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 38 | 5 | 2 | 4 | %13,2 | %28,9 |
| 1201–1600 m | 119 | 7 | 6 | 8 | %5,9 | %17,6 |
| 1601–2000 m | 15 | 1 | 0 | 1 | %6,7* | %13,3* |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 110 | 10 | 3 | 9 | %9,1 | %20,0 |
| Arap | 63 | 3 | 5 | 4 | %4,8 | %19,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 59 | 6 | 3 | 5 | %10,2 | %23,7 |
| Maiden | 52 | 7 | 4 | 4 | %13,5 | %28,8 |
| Handikap | 47 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %6,4 |
| Satış | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| KV-6 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| G. Özçelik | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A. Yıldız | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| A. Aslan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Çizik | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| E. Aktuğ | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G. Bektaş | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Kaçmaz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Y. Gökçe | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Bozdağ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| B. Mırık | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Agua Regıa | 15 | 1 | 0 | 1 | %6,7* | %13,3* |
| Keep Safe | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Kylian | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Agua Regıa | A. Aslan | 9/10 | 16,10 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Agua Regıa | A. Aslan | 5/8 | 35,65 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | Kylian | G. Bektaş | 12/13 | 12,25 |
| 12.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1500 Çim | Keep Safe | G. Özçelik | 4/12 | 11,00 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Agua Regıa | A. Kaçmaz | –/9 | 13,25 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Agua Regıa | E. Çizik | 3/11 | 47,55 |
| 20.09.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1200 Çim | Keep Safe | Y. Gökçe | 5/11 | 24,00 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Kylian | E. Bozdağ | 7/8 | 53,05 |
| 04.09.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1200 Çim | Keep Safe | B. Mırık | 8/14 | 19,85 |
| 19.08.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1400 Sentetik | Agua Regıa | B. Akçay | 6/8 | 35,60 |
| 14.08.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Kum | Keep Safe | S. Tırpan | 11/12 | 34,10 |
| 05.08.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Agua Regıa | E. Aktuğ | 6/9 | 32,35 |
| 24.07.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Agua Regıa | A. Yıldız | 12/12 | 25,40 |
| 02.07.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 1900 Kum | Agua Regıa | G. Özçelik | 4/7 | 16,30 |
| 22.06.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1400 Kum | Agua Regıa | G. Özçelik | 5/10 | 11,65 |
| 12.06.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Agua Regıa | E. Çizik | 8/10 | 48,50 |
| 12.05.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1400 Kum | Agua Regıa | A. Yıldız | 5/5 | 13,45 |
| 21.04.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1400 Kum | Agua Regıa | E. Aktuğ | 5/10 | 6,05 |
| 30.03.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Kum | Agua Regıa | M. Bilgin | 4/9 | 8,80 |
| 11.03.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Kum | Agua Regıa | A. Yıldız | 1/12 | 3,95 |
Sık sorulanlar
Ayhan Alçiçek bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 23 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ayhan Alçiçek'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 2. koşu 14:30, AGUA REGIA.
Ayhan Alçiçek en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 14 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.