Antrenör
Hüseyin Sunkar
Hüseyin Sunkar'ın atları son 12 ayda 486 koşuya çıktı, 46 birincilik ve 175 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (171 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Hüseyin Sunkar antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 486 | 46 | 69 | 60 | %9,5 | %36,0 | −%54,2 |
| Son 12 ay | 486 | 46 | 69 | 60 | %9,5 | %36,0 | −%54,2 |
| 2020'den bu yana | 819 | 81 | 99 | 99 | %9,9 | %34,1 | −%41,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 486 | 46 | 69 | 60 | %9,5 | %36,0 |
| 2025 | 283 | 28 | 24 | 28 | %9,9 | %28,3 |
| 2024 | 50 | 7 | 6 | 11 | %14,0 | %48,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 171 | 20 | 25 | 18 | %11,7 | %36,8 |
| Ankara | 159 | 10 | 22 | 14 | %6,3 | %28,9 |
| Bursa | 53 | 9 | 10 | 9 | %17,0 | %52,8 |
| Adana | 40 | 6 | 7 | 4 | %15,0 | %42,5 |
| Kocaeli | 36 | 0 | 1 | 7 | %0,0 | %22,2 |
| İzmir | 19 | 1 | 1 | 4 | %5,3* | %31,6* |
| Antalya | 8 | 0 | 3 | 4 | 0/8 | 7/8 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 173 | 18 | 23 | 17 | %10,4 | %33,5 |
| Kum · Normal | 137 | 9 | 18 | 18 | %6,6 | %32,8 |
| Sentetik · Normal | 83 | 9 | 17 | 9 | %10,8 | %42,2 |
| Çim · Yumuşak | 22 | 2 | 2 | 1 | %9,1* | %22,7* |
| Çim · Çok Yumuşak | 14 | 2 | 2 | 2 | %14,3* | %42,9* |
| Kum · Nemli | 14 | 0 | 2 | 5 | %0,0* | %50,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 13 | 1 | 0 | 2 | %7,7* | %23,1* |
| Kum · Islak | 12 | 3 | 2 | 2 | %25,0* | %58,3* |
| Çim · Çok Ağır | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Ağır | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 168 | 25 | 22 | 21 | %14,9 | %40,5 |
| 1201–1600 m | 240 | 15 | 39 | 31 | %6,3 | %35,4 |
| 1601–2000 m | 50 | 5 | 6 | 4 | %10,0 | %30,0 |
| 2001+ m | 28 | 1 | 2 | 4 | %3,6* | %25,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 336 | 37 | 51 | 42 | %11,0 | %38,7 |
| Arap | 150 | 9 | 18 | 18 | %6,0 | %30,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 140 | 18 | 18 | 29 | %12,9 | %46,4 |
| Handikap | 87 | 3 | 9 | 7 | %3,4 | %21,8 |
| Maiden | 86 | 10 | 18 | 9 | %11,6 | %43,0 |
| G | 41 | 4 | 1 | 1 | %9,8 | %14,6 |
| KV-8 | 32 | 4 | 6 | 7 | %12,5 | %53,1 |
| KV-7 | 31 | 3 | 6 | 2 | %9,7 | %35,5 |
| Satış | 29 | 1 | 4 | 1 | %3,4* | %20,7* |
| KV-6 | 28 | 2 | 4 | 3 | %7,1* | %32,1* |
| Kısa Vade Handikap | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| KV-9 | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 171 | 20 | 25 | 18 | %11,7 | %36,8 |
| Ankara | 166 | 10 | 23 | 15 | %6,0 | %28,9 |
| Elazığ | 148 | 17 | 13 | 12 | %11,5 | %28,4 |
| Şanlıurfa | 105 | 9 | 9 | 9 | %8,6 | %25,7 |
| Diyarbakır | 69 | 9 | 7 | 16 | %13,0 | %46,4 |
| Bursa | 53 | 9 | 10 | 9 | %17,0 | %52,8 |
| Adana | 44 | 6 | 7 | 5 | %13,6 | %40,9 |
| Kocaeli | 36 | 0 | 1 | 7 | %0,0 | %22,2 |
| İzmir | 19 | 1 | 1 | 4 | %5,3* | %31,6* |
| Antalya | 8 | 0 | 3 | 4 | 0/8 | 7/8 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 462 | 44 | 48 | 55 | %9,5 | %31,8 |
| Çim · Normal | 175 | 18 | 23 | 18 | %10,3 | %33,7 |
| Sentetik · Normal | 83 | 9 | 17 | 9 | %10,8 | %42,2 |
| Çim · Yumuşak | 22 | 2 | 2 | 1 | %9,1* | %22,7* |
| Kum · Nemli | 15 | 0 | 2 | 6 | %0,0* | %53,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 14 | 2 | 2 | 2 | %14,3* | %42,9* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 13 | 1 | 0 | 2 | %7,7* | %23,1* |
| Kum · Islak | 12 | 3 | 2 | 2 | %25,0* | %58,3* |
| Çim · Çok Ağır | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Ağır | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| Kum · Sulu | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 307 | 39 | 37 | 34 | %12,7 | %35,8 |
| 1201–1600 m | 330 | 22 | 46 | 40 | %6,7 | %32,7 |
| 1601–2000 m | 151 | 19 | 14 | 20 | %12,6 | %35,1 |
| 2001+ m | 31 | 1 | 2 | 5 | %3,2 | %25,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 421 | 39 | 41 | 47 | %9,3 | %30,2 |
| İngiliz | 398 | 42 | 58 | 52 | %10,6 | %38,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 264 | 35 | 32 | 45 | %13,3 | %42,4 |
| Handikap | 200 | 11 | 20 | 24 | %5,5 | %27,5 |
| Maiden | 158 | 17 | 23 | 14 | %10,8 | %34,2 |
| G | 43 | 4 | 1 | 1 | %9,3 | %14,0 |
| KV-6 | 37 | 4 | 4 | 3 | %10,8 | %29,7 |
| KV-7 | 36 | 4 | 6 | 3 | %11,1 | %36,1 |
| KV-8 | 35 | 4 | 6 | 7 | %11,4 | %48,6 |
| Satış | 32 | 1 | 4 | 1 | %3,1 | %18,8 |
| Kısa Vade Handikap | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| KV-9 | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Çankaya | 45 | 4 | 6 | 9 | %8,9 | %42,2 |
| M. Çelik | 42 | 6 | 7 | 3 | %14,3 | %38,1 |
| M. Akyavuz | 35 | 2 | 8 | 4 | %5,7 | %40,0 |
| F. Çetinbaş | 31 | 3 | 3 | 2 | %9,7 | %25,8 |
| Y. Gökçe | 29 | 2 | 0 | 5 | %6,9* | %24,1* |
| G. Kocakaya | 28 | 9 | 8 | 4 | %32,1* | %75,0* |
| H. Çizik | 26 | 4 | 4 | 1 | %15,4* | %34,6* |
| M. Akgöbek | 22 | 1 | 1 | 5 | %4,5* | %31,8* |
| N. Avci | 18 | 3 | 3 | 3 | %16,7* | %50,0* |
| A. Sözen | 18 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %27,8* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Whisper Of Victory | 12 | 2 | 5 | 1 | %16,7* | %66,7* |
| Rosas Del Rosedal | 12 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %16,7* |
| El Rey Escorpion | 12 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %33,3* |
| Dejame | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Özgünalp | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Recuerdame | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| Tabip Bey | 10 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %30,0* |
| Kestel Yiğidi | 10 | 1 | 2 | 2 | %10,0* | %50,0* |
| Save Your Tears | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
| Speedtail | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-7 | 1400 Sentetik | Havasupai | H. Çizik | 5/6 | 8,15 |
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-7 | 1400 Sentetik | Dum Spiro Spero | A. Yıldız | 6/6 | 8,15 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2000 Sentetik | Super Tomo | A. Yıldız | 4/6 | 2,95 |
| 08.11.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Sentetik | Whisper Of Victory | H. Çizik | 5/10 | 13,15 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Hola Y Chao | H. Çizik | 3/10 | 9,50 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Recuerdame | E. Atlamaz | 8/12 | 8,05 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Dejame | S. Yazıcıoğlu | 3/12 | 8,05 |
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Kum | Leopardess | M. Akyavuz | 1/5 | 1,90 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Yücealp | E. Atlamaz | 2/8 | 21,30 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Aydın Dayı | F. Çetinbaş | 6/8 | 11,55 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2100 Kum | Tabip Bey | M. Akyavuz | 3/7 | 3,10 |
| 06.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Kestel Yiğidi | F. Çetinbaş | 6/7 | 4,10 |
| 06.11.2026 | İstanbul | KV-9 | 1500 Sentetik | Cazator De Osos | F. Çetinbaş | 5/6 | 39,00 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Aysera Kız | S. Çelik | –/13 | 8,35 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Satış 4 | 1400 Sentetik | Delicias Turcas | S. Çelik | 5/5 | 4,70 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Satış 4 | 1400 Sentetik | La Muneca | F. Çetinbaş | 2/5 | 4,70 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1500 Sentetik | Özgünalp | A. Yıldız | 9/15 | 14,85 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1300 Sentetik | Maniac | Y. Gökçe | 5/5 | 15,10 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | El Nacho | S. Yazıcıoğlu | 10/10 | 76,85 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Carita Linda | Y. Gökçe | 6/10 | 36,25 |
Sık sorulanlar
Hüseyin Sunkar bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 486 koşuda 46 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Hüseyin Sunkar'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 2. koşu 14:30, HOLA Y CHAO; İstanbul 6. koşu 16:30, WHISPER OF VICTORY; İstanbul 7. koşu 17:00, SUPER TOMO; İstanbul 8. koşu 17:30, HAVASUPAI; İstanbul 8. koşu 17:30, DUM SPIRO SPERO.
Hüseyin Sunkar en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 171 koşu, 20 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.