Apranti (AP)AP nedir?
Ertuğrul Cankılıç
Ertuğrul Cankılıç son 12 ayda 706 koşuya çıktı, 100 birincilik ve 272 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (254 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ertuğrul Cankılıç jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 603 | 87 | 71 | 64 | %14,4 | %36,8 | −%13,1 |
| Son 12 ay | 706 | 100 | 86 | 86 | %14,2 | %38,5 | −%18,9 |
| 2020'den bu yana | 1078 | 144 | 127 | 123 | %13,4 | %36,5 | −%10,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 603 | 87 | 71 | 64 | %14,4 | %36,8 |
| 2025 | 352 | 48 | 47 | 52 | %13,6 | %41,8 |
| 2024 | 116 | 9 | 9 | 6 | %7,8 | %20,7 |
| 2023 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 254 | 45 | 37 | 31 | %17,7 | %44,5 |
| İstanbul | 211 | 16 | 18 | 31 | %7,6 | %30,8 |
| Ankara | 138 | 21 | 22 | 13 | %15,2 | %40,6 |
| Antalya | 51 | 5 | 6 | 6 | %9,8 | %33,3 |
| Bursa | 36 | 10 | 2 | 3 | %27,8 | %41,7 |
| Kocaeli | 10 | 3 | 0 | 1 | %30,0* | %40,0* |
| İzmir | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 274 | 44 | 48 | 39 | %16,1 | %47,8 |
| Sentetik · Normal | 148 | 13 | 15 | 14 | %8,8 | %28,4 |
| Çim · Normal | 136 | 17 | 9 | 17 | %12,5 | %31,6 |
| Kum · Nemli | 34 | 7 | 4 | 4 | %20,6 | %44,1 |
| Çim · Yumuşak | 26 | 2 | 1 | 2 | %7,7* | %19,2* |
| Kum · Islak | 25 | 5 | 3 | 3 | %20,0* | %44,0* |
| Kum · Sulu | 17 | 4 | 2 | 3 | %23,5* | %52,9* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 3 | 1 | 0 | %23,1* | %30,8* |
| Sentetik · Nemli | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Çim · Ağır | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Sentetik · Islak | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Sentetik · Sulu | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 100 | 9 | 13 | 14 | %9,0 | %36,0 |
| 1201–1600 m | 354 | 55 | 36 | 52 | %15,5 | %40,4 |
| 1601–2000 m | 169 | 24 | 27 | 12 | %14,2 | %37,3 |
| 2001+ m | 83 | 12 | 10 | 8 | %14,5 | %36,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 388 | 58 | 45 | 45 | %14,9 | %38,1 |
| Arap | 318 | 42 | 41 | 41 | %13,2 | %39,0 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 356 | 53 | 51 | 36 | %14,9 | %39,3 |
| Ankara | 278 | 46 | 37 | 31 | %16,5 | %41,0 |
| İstanbul | 264 | 22 | 22 | 39 | %8,3 | %31,4 |
| Bursa | 91 | 12 | 7 | 6 | %13,2 | %27,5 |
| Antalya | 64 | 7 | 8 | 8 | %10,9 | %35,9 |
| Kocaeli | 16 | 4 | 0 | 1 | %25,0* | %31,3* |
| İzmir | 9 | 0 | 2 | 2 | 0/9 | 4/9 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 418 | 61 | 65 | 53 | %14,6 | %42,8 |
| Çim · Normal | 298 | 40 | 28 | 34 | %13,4 | %34,2 |
| Sentetik · Normal | 180 | 16 | 18 | 19 | %8,9 | %29,4 |
| Kum · Nemli | 44 | 7 | 4 | 4 | %15,9 | %34,1 |
| Çim · Yumuşak | 33 | 2 | 1 | 3 | %6,1 | %18,2 |
| Kum · Islak | 28 | 5 | 4 | 3 | %17,9* | %42,9* |
| Çim · Çok Yumuşak | 20 | 3 | 2 | 0 | %15,0* | %25,0* |
| Kum · Sulu | 19 | 5 | 2 | 3 | %26,3* | %52,6* |
| Sentetik · Nemli | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Çim · Ağır | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| Sentetik · Islak | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Sentetik · Sulu | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 149 | 14 | 16 | 21 | %9,4 | %34,2 |
| 1201–1600 m | 533 | 76 | 54 | 68 | %14,3 | %37,1 |
| 1601–2000 m | 269 | 35 | 40 | 20 | %13,0 | %35,3 |
| 2001+ m | 127 | 19 | 17 | 14 | %15,0 | %39,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 564 | 72 | 66 | 62 | %12,8 | %35,5 |
| Arap | 514 | 72 | 61 | 61 | %14,0 | %37,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| K. Arda | 23 | 5 | 5 | 4 | %21,7* | %60,9* |
| M. Canpolatlı | 22 | 1 | 5 | 4 | %4,5* | %45,5* |
| Y. Tuncay | 19 | 1 | 3 | 3 | %5,3* | %36,8* |
| E. Uslu | 13 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %15,4* |
| İ. Köroğlu | 13 | 4 | 1 | 2 | %30,8* | %53,8* |
| H. Tekinalp | 13 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %30,8* |
| M. Demirtaş | 12 | 2 | 0 | 1 | %16,7* | %25,0* |
| M. Özyiğit | 11 | 1 | 3 | 0 | %9,1* | %36,4* |
| A. Çıkman | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| G. Köse | 11 | 4 | 3 | 1 | %36,4* | %72,7* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Franki Cha Cha | 8 | 3 | 4 | 0 | 3/8 | 7/8 |
| Cucurella | 7 | 3 | 1 | 2 | 3/7 | 6/7 |
| Yılmakızım | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| Sundance | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Cash For You | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Ender Şovalye | 5 | 3 | 0 | 1 | 3/5 | 4/5 |
| Sarper | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Yeşilkaya | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Shınıng Force | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Syrena | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Blackfyre | Y. Demirkıran | 11/11 | 11,55 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Bilge Hatun | E. Koca | 4/8 | 3,95 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Melian The Maia | C. Seriner | 1/12 | 2,95 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | Fatma Zeryam | N. Esen | 3/10 | 11,00 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Günşiray | S. Bektaş | 1/9 | 3,20 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2100 Kum | Ateş Reisi | M. Canpolatlı | 2/7 | 7,85 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Kral Yazıcı | R. Kaya | 5/15 | 7,80 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Mimoza | Y. Öztaş | 10/13 | 7,45 |
| 06.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Ender Şovalye | K. Korkmaz | 7/7 | 2,50 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Mürekkep Yürek | C. Katı | 5/13 | 17,35 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Doğangir | S. Çiftçi | 2/14 | 11,45 |
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Tekir Beyi | Y. Polat | 2/11 | 10,20 |
| 05.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Ravenco | A. Karatoprak | 5/7 | 12,80 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Ulu Cihan | E. Ergünay | 7/8 | 7,60 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1300 Sentetik | North Dancer | Ş. Gümüş | 6/18 | 11,85 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1500 Sentetik | Deniz Savaşı | K. Yılmaz | 3/15 | 5,00 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Kızım Erva | R. Kaya | 4/10 | 50,45 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Büyük Attila | E. Uslu | 8/10 | 26,95 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2000 Kum | We Are The Star | M. Özyiğit | 2/8 | 1,80 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Kum | Güçlü Prens | M. Atal | 1/12 | 3,65 |
Sık sorulanlar
Ertuğrul Cankılıç bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 603 koşuda 87 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ertuğrul Cankılıç bugün hangi atlara biniyor?
İstanbul 3. koşu 15:00, BİLGE HATUN; İstanbul 9. koşu 18:00, BLACKFYRE.
Ertuğrul Cankılıç en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 254 koşu, 45 birincilik.
Ertuğrul Cankılıç apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.