Antrenör
Sevgi Bektaş
Sevgi Bektaş'ın atları son 12 ayda 62 koşuya çıktı, 7 birincilik ve 16 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (33 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Sevgi Bektaş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 59 | 7 | 5 | 3 | %11,9 | %25,4 | −%35,0 |
| Son 12 ay | 62 | 7 | 6 | 3 | %11,3 | %25,8 | −%38,1 |
| 2020'den bu yana | 412 | 35 | 32 | 37 | %8,5 | %25,2 | −%51,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 59 | 7 | 5 | 3 | %11,9 | %25,4 |
| 2025 | 22 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %22,7* |
| 2024 | 119 | 7 | 5 | 11 | %5,9 | %19,3 |
| 2023 | 95 | 5 | 2 | 8 | %5,3 | %15,8 |
| 2022 | 116 | 16 | 18 | 12 | %13,8 | %39,7 |
| 2021 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 33 | 5 | 3 | 1 | %15,2 | %27,3 |
| İstanbul | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| Antalya | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| Adana | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 24 | 3 | 4 | 2 | %12,5* | %37,5* |
| Çim · Normal | 16 | 2 | 0 | 1 | %12,5* | %18,8* |
| Sentetik · Normal | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 7 | 3 | 1 | 0 | 3/7 | 4/7 |
| 1201–1600 m | 31 | 2 | 3 | 3 | %6,5 | %25,8 |
| 1601–2000 m | 16 | 1 | 1 | 0 | %6,3* | %12,5* |
| 2001+ m | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 56 | 7 | 6 | 3 | %12,5 | %28,6 |
| İngiliz | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 22 | 2 | 2 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Şartlı | 17 | 1 | 1 | 1 | %5,9* | %17,6* |
| Maiden | 16 | 3 | 3 | 1 | %18,8* | %43,8* |
| KV-6 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 252 | 20 | 17 | 22 | %7,9 | %23,4 |
| İstanbul | 57 | 2 | 4 | 5 | %3,5 | %19,3 |
| Adana | 39 | 5 | 4 | 3 | %12,8 | %30,8 |
| Kocaeli | 35 | 1 | 3 | 4 | %2,9 | %22,9 |
| Bursa | 17 | 4 | 3 | 2 | %23,5* | %52,9* |
| Antalya | 11 | 3 | 1 | 1 | %27,3* | %45,5* |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 180 | 16 | 15 | 16 | %8,9 | %26,1 |
| Kum · Normal | 139 | 12 | 11 | 12 | %8,6 | %25,2 |
| Sentetik · Normal | 24 | 1 | 1 | 1 | %4,2* | %12,5* |
| Çim · Ağır | 14 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %28,6* |
| Kum · Nemli | 13 | 3 | 0 | 2 | %23,1* | %38,5* |
| Çim · Yumuşak | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 1 | 0 | 2 | 1/3 | 3/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 106 | 7 | 8 | 8 | %6,6 | %21,7 |
| 1201–1600 m | 210 | 16 | 17 | 25 | %7,6 | %27,6 |
| 1601–2000 m | 63 | 9 | 6 | 2 | %14,3 | %27,0 |
| 2001+ m | 33 | 3 | 1 | 2 | %9,1 | %18,2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 315 | 25 | 27 | 32 | %7,9 | %26,7 |
| İngiliz | 97 | 10 | 5 | 5 | %10,3 | %20,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 124 | 9 | 8 | 12 | %7,3 | %23,4 |
| Şartlı | 120 | 10 | 11 | 10 | %8,3 | %25,8 |
| Handikap | 90 | 7 | 10 | 8 | %7,8 | %27,8 |
| Satış | 23 | 4 | 0 | 2 | %17,4* | %26,1* |
| KV-7 | 16 | 1 | 0 | 2 | %6,3* | %18,8* |
| KV-6 | 15 | 3 | 0 | 2 | %20,0* | %33,3* |
| G | 14 | 1 | 3 | 1 | %7,1* | %35,7* |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Bayır | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| M. Turan | 6 | 2 | 2 | 0 | 2/6 | 4/6 |
| H. Çizik | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| H. Yıldız | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| A. Kurşun | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| F. Sansar | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Kaya | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| E. Cankılıç | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| Ö. Yıldırım | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| S. Çelik | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Afşarbey | 21 | 2 | 3 | 0 | %9,5* | %23,8* |
| Uğurlu Bebek | 12 | 3 | 2 | 0 | %25,0* | %41,7* |
| Günşiray | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Özerdem | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Earthquake | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Güngeldi Ağa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Potanın Padişahı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Çilekeş Ömer | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Hardal Çiçeğim | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Moneta Fly | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Günşiray | E. Cankılıç | 1/9 | 3,20 |
| 06.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Çilekeş Ömer | H. Çizik | 1/7 | 2,35 |
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Afşarbey | M. Bayır | 11/11 | 4,05 |
| 01.11.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Hardal Çiçeğim | Ö. Yıldırım | 13/14 | 21,05 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Çim | Güngeldi Ağa | R. Yıldız | –/12 | 43,55 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Moneta Fly | E. Atlamaz | 11/17 | 34,35 |
| 22.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1400 Çim | Uğurlu Bebek | M. Turan | 2/7 | 13,00 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 2100 Kum | Afşarbey | M. Bayır | 2/12 | 2,75 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1300 Sentetik | Server Beyim | A. Kurşun | 8/10 | 12,05 |
| 13.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Potanın Padişahı | S. Çelik | 13/15 | 8,85 |
| 13.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1400 Kum | Özerdem | M. Özdemir | 11/12 | 64,85 |
| 10.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Günşiray | E. Cankılıç | 2/8 | 3,65 |
| 10.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 2200 Kum | Afşarbey | M. Bayır | 1/9 | 7,55 |
| 08.10.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1400 Çim | Güngeldi Ağa | M. Keskin | –/16 | 34,40 |
| 01.10.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1900 Kum | Afşarbey | H. Gökçe | 6/13 | 32,35 |
| 19.09.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Günşiray | M. Turan | 6/12 | 16,15 |
| 17.09.2026 | Ankara | KV-7 | 1200 Kum | Uğurlu Bebek | G. Kocakaya | 8/11 | 7,05 |
| 29.08.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Günşiray | S. Çelik | 3/8 | 41,15 |
| 27.08.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1200 Çim | Uğurlu Bebek | İ. Akyavuz | 1/6 | 13,35 |
| 19.08.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1600 Çim | Uğurlu Bebek | H. Çizik | 6/12 | 18,25 |
Sık sorulanlar
Sevgi Bektaş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 59 koşuda 7 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Sevgi Bektaş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Ankara.
Sevgi Bektaş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 33 koşu, 5 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.