Antrenör
Mert Demirtaş
Mert Demirtaş'ın atları son 12 ayda 247 koşuya çıktı, 16 birincilik ve 55 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (134 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mert Demirtaş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 209 | 16 | 9 | 24 | %7,7 | %23,4 | −%54,3 |
| Son 12 ay | 247 | 16 | 12 | 27 | %6,5 | %22,3 | −%61,3 |
| 2020'den bu yana | 421 | 31 | 30 | 41 | %7,4 | %24,2 | −%55,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 209 | 16 | 9 | 24 | %7,7 | %23,4 |
| 2025 | 212 | 15 | 21 | 17 | %7,1 | %25,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 134 | 6 | 6 | 14 | %4,5 | %19,4 |
| Antalya | 54 | 0 | 2 | 4 | %0,0 | %11,1 |
| Bursa | 30 | 5 | 0 | 5 | %16,7 | %33,3 |
| Kocaeli | 20 | 2 | 1 | 4 | %10,0* | %35,0* |
| İzmir | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| Ankara | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 107 | 6 | 5 | 14 | %5,6 | %23,4 |
| Çim · Normal | 77 | 6 | 2 | 6 | %7,8 | %18,2 |
| Kum · Normal | 43 | 4 | 3 | 3 | %9,3 | %23,3 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 53 | 7 | 2 | 5 | %13,2 | %26,4 |
| 1201–1600 m | 146 | 7 | 7 | 17 | %4,8 | %21,2 |
| 1601–2000 m | 38 | 1 | 2 | 3 | %2,6 | %15,8 |
| 2001+ m | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 247 | 16 | 12 | 27 | %6,5 | %22,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 88 | 6 | 4 | 8 | %6,8 | %20,5 |
| Şartlı | 71 | 5 | 5 | 16 | %7,0 | %36,6 |
| Maiden | 67 | 5 | 1 | 1 | %7,5 | %10,4 |
| KV-6 | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| Satış | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Maiden/Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 166 | 9 | 9 | 16 | %5,4 | %20,5 |
| İzmir | 133 | 11 | 14 | 10 | %8,3 | %26,3 |
| Antalya | 54 | 0 | 2 | 4 | %0,0 | %11,1 |
| Bursa | 36 | 6 | 2 | 6 | %16,7 | %38,9 |
| Kocaeli | 28 | 3 | 2 | 5 | %10,7* | %35,7* |
| Ankara | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 178 | 15 | 14 | 15 | %8,4 | %24,7 |
| Sentetik · Normal | 122 | 8 | 5 | 16 | %6,6 | %23,8 |
| Kum · Normal | 79 | 7 | 8 | 4 | %8,9 | %24,1 |
| Çim · Ağır | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Kum · Islak | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 167 | 18 | 16 | 15 | %10,8 | %29,3 |
| 1201–1600 m | 191 | 10 | 10 | 21 | %5,2 | %21,5 |
| 1601–2000 m | 53 | 2 | 3 | 3 | %3,8 | %15,1 |
| 2001+ m | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 421 | 31 | 30 | 41 | %7,4 | %24,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 150 | 9 | 11 | 7 | %6,0 | %18,0 |
| Handikap | 121 | 9 | 6 | 10 | %7,4 | %20,7 |
| Şartlı | 111 | 11 | 9 | 20 | %9,9 | %36,0 |
| KV-6 | 13 | 0 | 2 | 4 | %0,0* | %46,2* |
| KV-8 | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Satış | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| G | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Maiden/Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Kaya | 41 | 3 | 3 | 3 | %7,3 | %22,0 |
| M. Coşkun | 20 | 1 | 1 | 5 | %5,0* | %35,0* |
| M. Kaya | 18 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %16,7* |
| A. Yıldız | 17 | 2 | 1 | 4 | %11,8* | %41,2* |
| G. Özçelik | 15 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| E. Cankılıç | 12 | 2 | 0 | 1 | %16,7* | %25,0* |
| Ö. Özen | 12 | 2 | 0 | 0 | %16,7* | %16,7* |
| V. Abiş | 10 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %40,0* |
| Z. Karabulut | 9 | 2 | 0 | 2 | 2/9 | 4/9 |
| N. Avci | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Koşan Nur | 19 | 1 | 0 | 5 | %5,3* | %31,6* |
| Semrakaya | 16 | 2 | 1 | 0 | %12,5* | %18,8* |
| Efsane Hanım | 16 | 1 | 1 | 3 | %6,3* | %31,3* |
| Yeşilkaya | 14 | 3 | 0 | 3 | %21,4* | %42,9* |
| Atıcı Kaya | 13 | 1 | 1 | 3 | %7,7* | %38,5* |
| Kimsesiz Baba | 13 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %23,1* |
| Distile | 12 | 2 | 1 | 1 | %16,7* | %33,3* |
| Kafkas Yürekli | 12 | 1 | 1 | 2 | %8,3* | %33,3* |
| Deste Kızım | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Guregh | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Koşan Nur | Z. Karabulut | 9/15 | 48,15 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Semrakaya | A. Aslan | 12/13 | 4,15 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Yeşilkaya | G. Özçelik | 9/13 | 4,15 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Distile | M. Kaya | 6/13 | 4,15 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Koşan Nur | Z. Karabulut | 7/14 | 9,15 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Distile | M. Kaya | 1/14 | 9,15 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Semrakaya | E. Cankılıç | 11/14 | 9,70 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1400 Çim | Yeşilkaya | M. Kaya | 12/12 | 5,45 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1400 Çim | Distile | G. Özçelik | 2/12 | 5,45 |
| 17.10.2026 | İzmir | KV-8 | 1400 Kum | Kafkas Yürekli | M. Çelik | 9/9 | 22,15 |
| 16.10.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Yeşilkaya | M. Kaya | 3/9 | 9,20 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1400 Sentetik | Koşan Nur | E. Cankılıç | 8/14 | 36,05 |
| 12.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1200 Çim | Deste Kızım | G. Özçelik | 7/13 | 23,95 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1600 Çim | Semrakaya | A. Yıldız | 5/13 | 4,40 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1600 Çim | Distile | E. Aktuğ | 4/13 | 4,40 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1600 Çim | Tibet Aslanı | A. Yıldız | 11/12 | 11,70 |
| 09.10.2026 | Bursa | Handikap 21 | 1400 Çim | Yeşilkaya | N. Avci | 3/11 | 7,15 |
| 07.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1400 Çim | Amca | A. Kaçmaz | 8/8 | 9,55 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1400 Kum | Kafkas Yürekli | G. Özçelik | 4/9 | 4,65 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1400 Kum | Guregh | Ö. Özen | 7/9 | 17,60 |
Sık sorulanlar
Mert Demirtaş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 209 koşuda 16 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mert Demirtaş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Mert Demirtaş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 134 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.