Antrenör
Ercüment Ergünay
Ercüment Ergünay'ın atları son 12 ayda 32 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 7 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (16 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ercüment Ergünay antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 32 | 2 | 3 | 2 | %6,3 | %21,9 | – |
| Son 12 ay | 32 | 2 | 3 | 2 | %6,3 | %21,9 | – |
| 2020'den bu yana | 226 | 21 | 21 | 18 | %9,3 | %26,5 | −%60,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 32 | 2 | 3 | 2 | %6,3 | %21,9 |
| 2025 | 38 | 3 | 2 | 4 | %7,9 | %23,7 |
| 2024 | 31 | 3 | 3 | 5 | %9,7 | %35,5 |
| 2023 | 56 | 7 | 2 | 4 | %12,5 | %23,2 |
| 2022 | 63 | 6 | 11 | 3 | %9,5 | %31,7 |
| 2021 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 16 | 2 | 1 | 1 | %12,5* | %25,0* |
| Bursa | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 22 | 2 | 3 | 2 | %9,1* | %31,8* |
| Çim · Normal | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 15 | 1 | 1 | 1 | %6,7* | %20,0* |
| 1201–1600 m | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| 1601–2000 m | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 20 | 2 | 3 | 2 | %10,0* | %35,0* |
| İngiliz | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 12 | 1 | 1 | 1 | %8,3* | %25,0* |
| Handikap | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Şartlı | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 103 | 9 | 5 | 7 | %8,7 | %20,4 |
| İstanbul | 51 | 4 | 8 | 5 | %7,8 | %33,3 |
| İzmir | 39 | 5 | 3 | 4 | %12,8 | %30,8 |
| Kocaeli | 16 | 2 | 3 | 1 | %12,5* | %37,5* |
| Antalya | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Adana | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Ankara | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 85 | 8 | 3 | 10 | %9,4 | %24,7 |
| Kum · Normal | 79 | 8 | 8 | 8 | %10,1 | %30,4 |
| Sentetik · Normal | 36 | 2 | 8 | 0 | %5,6 | %27,8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Kum · Nemli | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Ağır | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 58 | 7 | 3 | 4 | %12,1 | %24,1 |
| 1201–1600 m | 87 | 8 | 8 | 5 | %9,2 | %24,1 |
| 1601–2000 m | 59 | 4 | 6 | 6 | %6,8 | %27,1 |
| 2001+ m | 22 | 2 | 4 | 3 | %9,1* | %40,9* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 118 | 12 | 14 | 11 | %10,2 | %31,4 |
| İngiliz | 108 | 9 | 7 | 7 | %8,3 | %21,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 76 | 4 | 9 | 2 | %5,3 | %19,7 |
| Şartlı | 72 | 8 | 8 | 6 | %11,1 | %30,6 |
| Maiden | 47 | 7 | 2 | 4 | %14,9 | %27,7 |
| Satış | 10 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %40,0* |
| KV-7 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| G | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Maiden/Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-8 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-6 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| T. Alıcı | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| B. Bülbül | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| M. Çelik | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Y. Gökçe | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| C. Altun | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| R. Ketme | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Cankılıç | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İ. Söğüt | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Küründük | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| B. Mırık | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ulu Cihan | 15 | 2 | 2 | 1 | %13,3* | %33,3* |
| Mr Eko | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Sümer Kraliçesi | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Erselefe | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| The Black Sonya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| King Of The Sea | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Mega Power | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Arlinhan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Bonibon | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | The Black Sonya | R. Ketme | 8/12 | 51,50 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Ulu Cihan | E. Cankılıç | 7/8 | 7,60 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | King Of The Sea | İ. Söğüt | 8/13 | 15,40 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | Mega Power | A. Küründük | 12/13 | 15,40 |
| 17.10.2026 | İzmir | KV-8 | 1400 Kum | Ulu Cihan | B. Mırık | 7/9 | 22,30 |
| 10.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1900 Kum | Mr Eko | A. Metin | 11/16 | 52,70 |
| 01.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Ulu Cihan | A. İnci | 1/6 | 9,45 |
| 19.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Ulu Cihan | B. Bülbül | 2/10 | 12,05 |
| 10.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Ulu Cihan | B. Bülbül | 5/10 | 37,70 |
| 09.09.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1900 Çim | Mr Eko | B. Bülbül | 9/13 | 36,30 |
| 04.09.2026 | İzmir | Handikap 15 | 2000 Kum | Arlinhan | M. Bilgin | 10/11 | 4,00 |
| 31.08.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Mr Eko | T. Alıcı | 6/14 | 47,50 |
| 23.08.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1200 Kum | Ulu Cihan | Ö. Özen | 6/10 | 18,40 |
| 10.08.2026 | Bursa | Maiden | 2000 Çim | Mr Eko | C. Altun | 10/18 | 85,20 |
| 09.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1400 Kum | Ulu Cihan | M. Çelik | 4/9 | 20,05 |
| 01.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Ulu Cihan | M. Çelik | 5/10 | 11,65 |
| 12.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Ulu Cihan | M. Çelik | 1/11 | 4,45 |
| 05.07.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Ulu Cihan | A. Altın | 5/12 | 9,10 |
| 25.06.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Kum | Erselefe | Y. Gökçe | 6/10 | 5,25 |
| 21.06.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Ulu Cihan | E. Aktuğ | 4/11 | 2,55 |
Sık sorulanlar
Ercüment Ergünay bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 32 koşuda 2 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ercüment Ergünay'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Ercüment Ergünay en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 16 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.