Apranti (AP)AP nedir?
Ömer Faruk Özen
Ömer Faruk Özen son 12 ayda 950 koşuya çıktı, 110 birincilik ve 324 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (552 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Faruk Özen jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 815 | 88 | 99 | 84 | %10,8 | %33,3 | −%41,4 |
| Son 12 ay | 950 | 110 | 113 | 101 | %11,6 | %34,1 | −%39,4 |
| 2020'den bu yana | 1305 | 140 | 155 | 137 | %10,7 | %33,1 | −%38,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 815 | 88 | 99 | 84 | %10,8 | %33,3 |
| 2025 | 429 | 48 | 53 | 50 | %11,2 | %35,2 |
| 2024 | 54 | 4 | 3 | 2 | %7,4 | %16,7 |
| 2023 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 552 | 70 | 64 | 72 | %12,7 | %37,3 |
| Bursa | 185 | 19 | 29 | 14 | %10,3 | %33,5 |
| Kocaeli | 108 | 6 | 11 | 12 | %5,6 | %26,9 |
| İstanbul | 97 | 14 | 9 | 3 | %14,4 | %26,8 |
| Antalya | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Ankara | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 535 | 70 | 61 | 58 | %13,1 | %35,3 |
| Kum · Nemli | 122 | 13 | 17 | 13 | %10,7 | %35,2 |
| Çim · Normal | 111 | 7 | 14 | 11 | %6,3 | %28,8 |
| Sentetik · Normal | 56 | 6 | 4 | 2 | %10,7 | %21,4 |
| Kum · Islak | 49 | 1 | 8 | 3 | %2,0 | %24,5 |
| Kum · Sulu | 44 | 6 | 7 | 11 | %13,6 | %54,5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 18 | 3 | 1 | 3 | %16,7* | %38,9* |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Ağır | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 165 | 15 | 19 | 22 | %9,1 | %33,9 |
| 1201–1600 m | 441 | 51 | 56 | 36 | %11,6 | %32,4 |
| 1601–2000 m | 280 | 39 | 30 | 37 | %13,9 | %37,9 |
| 2001+ m | 64 | 5 | 8 | 6 | %7,8 | %29,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 506 | 48 | 60 | 58 | %9,5 | %32,8 |
| Arap | 444 | 62 | 53 | 43 | %14,0 | %35,6 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 762 | 88 | 92 | 96 | %11,5 | %36,2 |
| Bursa | 216 | 23 | 32 | 18 | %10,6 | %33,8 |
| İstanbul | 174 | 17 | 15 | 6 | %9,8 | %21,8 |
| Kocaeli | 142 | 11 | 15 | 17 | %7,7 | %30,3 |
| Antalya | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Ankara | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 675 | 84 | 77 | 74 | %12,4 | %34,8 |
| Çim · Normal | 230 | 19 | 32 | 26 | %8,3 | %33,5 |
| Kum · Nemli | 132 | 14 | 17 | 13 | %10,6 | %33,3 |
| Sentetik · Normal | 116 | 7 | 7 | 5 | %6,0 | %16,4 |
| Kum · Islak | 53 | 2 | 9 | 4 | %3,8 | %28,3 |
| Kum · Sulu | 44 | 6 | 7 | 11 | %13,6 | %54,5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 27 | 3 | 4 | 4 | %11,1* | %40,7* |
| Çim · Yumuşak | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| Çim · Ağır | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 237 | 21 | 28 | 31 | %8,9 | %33,8 |
| 1201–1600 m | 586 | 58 | 68 | 50 | %9,9 | %30,0 |
| 1601–2000 m | 389 | 53 | 45 | 49 | %13,6 | %37,8 |
| 2001+ m | 93 | 8 | 14 | 7 | %8,6 | %31,2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 658 | 64 | 79 | 74 | %9,7 | %33,0 |
| Arap | 647 | 76 | 76 | 63 | %11,7 | %33,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| F. Ceylan | 45 | 6 | 4 | 9 | %13,3 | %42,2 |
| Y. Arslanca | 39 | 8 | 8 | 4 | %20,5 | %51,3 |
| M. Dolak | 30 | 1 | 3 | 9 | %3,3 | %43,3 |
| A. Ataş | 30 | 2 | 4 | 5 | %6,7 | %36,7 |
| B. Gül | 28 | 6 | 1 | 4 | %21,4* | %39,3* |
| Y. Öztaş | 27 | 2 | 5 | 0 | %7,4* | %25,9* |
| M. Yıldırım | 23 | 3 | 2 | 4 | %13,0* | %39,1* |
| O. Taşdemir | 21 | 5 | 1 | 2 | %23,8* | %38,1* |
| T. Vatansever | 21 | 0 | 0 | 6 | %0,0* | %28,6* |
| Ş. Çelik | 18 | 4 | 4 | 3 | %22,2* | %61,1* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Güleryüz | 9 | 3 | 3 | 0 | 3/9 | 6/9 |
| Sigueme | 9 | 0 | 1 | 2 | 0/9 | 3/9 |
| Umut Tay | 8 | 4 | 0 | 0 | 4/8 | 4/8 |
| Şiro Çayı | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| Kızgın Yürek | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| Şifne Efesi | 7 | 0 | 3 | 2 | 0/7 | 5/7 |
| Esengür | 6 | 4 | 0 | 1 | 4/6 | 5/6 |
| Gümbürhan | 6 | 1 | 4 | 0 | 1/6 | 5/6 |
| Tizona | 6 | 0 | 2 | 0 | 0/6 | 2/6 |
| Varlık Efesi | 6 | 2 | 2 | 0 | 2/6 | 4/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Tam Yol | S. Gözüngü | 12/12 | 8,05 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Mercia | S. Şahyazıcı | 2/12 | 3,00 |
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Dream Of Angel | Z. Turğul | 3/12 | 3,30 |
| 07.11.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Adısoylu | F. Arslanca | 5/8 | 23,90 |
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Kum | Al Seher | E. Çilek | 2/14 | 3,95 |
| 06.11.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Oğuzkanı | A. Aydın | 12/12 | 17,35 |
| 06.11.2026 | Bursa | KV-6 | 1900 Kum | Golden Sail | M. Esmer | 1/8 | 5,70 |
| 06.11.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Kum | Yayla Çiçeği | M. Dolak | 3/8 | 6,30 |
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Kum | Safderun Oğlu | S. Baydan | 9/13 | 8,55 |
| 06.11.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Ulu Irmak | S. Dinçer | 7/13 | 28,80 |
| 06.11.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Surertay | M. Altın | 3/9 | 10,75 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Dragon Runner | S. Minasoğlu | 1/9 | 4,85 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Siyah Sancak | T. Temizer | 2/13 | 2,85 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Demirnal | M. Tezel | 7/11 | 5,85 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Lady Ecrin | S. Minasoğlu | 2/5 | 5,90 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Kuzeyin Poyrazı | S. Yıldırım | 7/12 | 20,50 |
| 05.11.2026 | İzmir | Satış 2 | 1400 Kum | Dealbreaker | Ş. Gümüş | 7/9 | 18,20 |
| 05.11.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Shine Again | Y. Arslanca | 7/10 | 8,65 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Tonchı | N. Yıldırım | 7/10 | 24,50 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1500 Kum | Tuncer | K. Kayalık | 4/6 | 10,00 |
Sık sorulanlar
Ömer Faruk Özen bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 815 koşuda 88 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Faruk Özen bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Ömer Faruk Özen en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 552 koşu, 70 birincilik.
Ömer Faruk Özen apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.