Antrenör
Tayfun Vatansever
Tayfun Vatansever'ın atları son 12 ayda 126 koşuya çıktı, 15 birincilik ve 56 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (109 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Tayfun Vatansever antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 106 | 15 | 16 | 17 | %14,2 | %45,3 | −%26,4 |
| Son 12 ay | 126 | 15 | 20 | 21 | %11,9 | %44,4 | −%38,1 |
| 2020'den bu yana | 433 | 52 | 58 | 55 | %12,0 | %38,1 | −%39,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 106 | 15 | 16 | 17 | %14,2 | %45,3 |
| 2025 | 264 | 26 | 33 | 28 | %9,8 | %33,0 |
| 2024 | 63 | 11 | 9 | 10 | %17,5 | %47,6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 109 | 14 | 18 | 19 | %12,8 | %46,8 |
| Bursa | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| Kocaeli | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ankara | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 87 | 11 | 15 | 17 | %12,6 | %49,4 |
| Çim · Normal | 17 | 1 | 1 | 2 | %5,9* | %23,5* |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Kum · Islak | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
| Kum · Sulu | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 22 | 1 | 3 | 5 | %4,5* | %40,9* |
| 1201–1600 m | 46 | 6 | 6 | 8 | %13,0 | %43,5 |
| 1601–2000 m | 51 | 6 | 9 | 8 | %11,8 | %45,1 |
| 2001+ m | 7 | 2 | 2 | 0 | 2/7 | 4/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 108 | 12 | 18 | 20 | %11,1 | %46,3 |
| Arap | 18 | 3 | 2 | 1 | %16,7* | %33,3* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 44 | 2 | 7 | 6 | %4,5 | %34,1 |
| Handikap | 43 | 9 | 8 | 4 | %20,9 | %48,8 |
| Maiden | 24 | 1 | 3 | 7 | %4,2* | %45,8* |
| Maiden/Satış | 5 | 2 | 0 | 2 | 2/5 | 4/5 |
| Satış | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| KV-6 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 394 | 50 | 52 | 53 | %12,7 | %39,3 |
| Bursa | 21 | 1 | 2 | 1 | %4,8* | %19,0* |
| İstanbul | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Kocaeli | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Antalya | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Ankara | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 249 | 32 | 39 | 39 | %12,9 | %44,2 |
| Çim · Normal | 117 | 9 | 12 | 12 | %7,7 | %28,2 |
| Kum · Nemli | 33 | 4 | 4 | 1 | %12,1 | %27,3 |
| Kum · Islak | 10 | 1 | 2 | 2 | %10,0* | %50,0* |
| Kum · Sulu | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| Sentetik · Normal | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 69 | 4 | 10 | 12 | %5,8 | %37,7 |
| 1201–1600 m | 148 | 18 | 17 | 20 | %12,2 | %37,2 |
| 1601–2000 m | 188 | 26 | 25 | 23 | %13,8 | %39,4 |
| 2001+ m | 28 | 4 | 6 | 0 | %14,3* | %35,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 283 | 41 | 39 | 39 | %14,5 | %42,0 |
| Arap | 150 | 11 | 19 | 16 | %7,3 | %30,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 164 | 19 | 24 | 20 | %11,6 | %38,4 |
| Handikap | 149 | 17 | 22 | 15 | %11,4 | %36,2 |
| Maiden | 71 | 7 | 9 | 14 | %9,9 | %42,3 |
| KV-6 | 10 | 4 | 1 | 1 | %40,0* | %60,0* |
| KV-7 | 10 | 2 | 0 | 1 | %20,0* | %30,0* |
| Satış | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Maiden/Satış | 6 | 2 | 0 | 2 | 2/6 | 4/6 |
| KV-8 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| G | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| KV-9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ö. Özen | 21 | 0 | 0 | 6 | %0,0* | %28,6* |
| M. Bilgin | 15 | 6 | 3 | 2 | %40,0* | %73,3* |
| Y. Gökçe | 14 | 2 | 3 | 3 | %14,3* | %57,1* |
| B. Mırık | 10 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %40,0* |
| A. Altın | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| M. Keçeci | 9 | 0 | 3 | 1 | 0/9 | 4/9 |
| M. Çelik | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
| M. Çiçek | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| A. İnci | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| A. Sözen | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coşkuntay | 11 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %27,3* |
| Gray Empress | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| Phantom Strike | 10 | 3 | 3 | 2 | %30,0* | %80,0* |
| Victory Marseille | 10 | 4 | 4 | 0 | %40,0* | %80,0* |
| Iron Tempest | 9 | 0 | 2 | 2 | 0/9 | 4/9 |
| Noor Iron | 8 | 0 | 1 | 3 | 0/8 | 4/8 |
| Moment Saver | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| Brave Kaan | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Halep Mektubu | 7 | 1 | 0 | 3 | 1/7 | 4/7 |
| Ergen | 6 | 3 | 0 | 0 | 3/6 | 3/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Ergen | R. Ketme | 1/12 | 3,05 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1700 Kum | Iron Tempest | M. Çiçek | 6/10 | 3,50 |
| 22.10.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1400 Kum | Sweet Hard | B. Bülbül | 3/9 | 23,75 |
| 22.10.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1400 Kum | Turkish Flight | M. Çelik | 8/9 | 7,95 |
| 10.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 2100 Kum | Coşkuntay | Y. Gökçe | 2/13 | 22,80 |
| 10.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1900 Kum | Iron Tempest | M. Çelik | 3/16 | 4,05 |
| 08.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Ergen | M. Çelik | 5/10 | 4,15 |
| 03.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Coşkuntay | K. Yılmaz | 9/11 | 25,10 |
| 01.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Ergen | M. Çelik | 1/15 | 10,45 |
| 26.09.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1600 Kum | Iron Tempest | M. Çelik | 2/17 | 6,75 |
| 24.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Sarsala | M. Öncel | 9/12 | 43,35 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 2000 Kum | Iron Tempest | M. Bilgin | 6/12 | 3,60 |
| 04.09.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1200 Kum | Broos Win | F. Karakurt | 11/11 | 9,65 |
| 04.09.2026 | İzmir | Handikap 15 | 2000 Kum | Ergen | M. Çelik | 4/11 | 3,65 |
| 03.09.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Coşkuntay | A. İnci | 9/11 | 30,10 |
| 02.09.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1600 Çim | Gray Empress | A. Sözen | 8/15 | 15,20 |
| 25.08.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 2000 Kum | Iron Tempest | E. Çankaya | 2/9 | 6,30 |
| 23.08.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Moment Saver | M. Bilgin | 1/13 | 9,10 |
| 18.08.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Moon Thora | M. Çelik | 8/12 | 15,30 |
| 16.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | Phantom Strike | M. Çiçek | 2/6 | 2,65 |
Sık sorulanlar
Tayfun Vatansever bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 106 koşuda 15 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Tayfun Vatansever'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Tayfun Vatansever en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 109 koşu, 14 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.