Antrenör
Şakir Çelik
Şakir Çelik'ın atları son 12 ayda 83 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 30 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (69 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Şakir Çelik antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 66 | 7 | 11 | 5 | %10,6 | %34,8 | −%21,4 |
| Son 12 ay | 83 | 8 | 14 | 8 | %9,6 | %36,1 | −%31,1 |
| 2020'den bu yana | 770 | 91 | 93 | 89 | %11,8 | %35,5 | −%15,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 29.10.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 66 | 7 | 11 | 5 | %10,6 | %34,8 |
| 2025 | 89 | 13 | 15 | 10 | %14,6 | %42,7 |
| 2024 | 78 | 9 | 6 | 12 | %11,5 | %34,6 |
| 2023 | 139 | 14 | 14 | 13 | %10,1 | %29,5 |
| 2022 | 213 | 30 | 27 | 35 | %14,1 | %43,2 |
| 2021 | 110 | 14 | 12 | 13 | %12,7 | %35,5 |
| 2020 | 75 | 4 | 8 | 1 | %5,3 | %17,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 69 | 4 | 13 | 6 | %5,8 | %33,3 |
| Bursa | 9 | 3 | 0 | 2 | 3/9 | 5/9 |
| İstanbul | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 47 | 2 | 10 | 5 | %4,3 | %36,2 |
| Çim · Normal | 17 | 4 | 1 | 1 | %23,5* | %35,3* |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 19 | 2 | 1 | 1 | %10,5* | %21,1* |
| 1201–1600 m | 38 | 5 | 7 | 5 | %13,2 | %44,7 |
| 1601–2000 m | 25 | 1 | 5 | 2 | %4,0* | %32,0* |
| 2001+ m | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 71 | 4 | 11 | 8 | %5,6 | %32,4 |
| Arap | 12 | 4 | 3 | 0 | %33,3* | %58,3* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 37 | 2 | 6 | 4 | %5,4 | %32,4 |
| Handikap | 23 | 1 | 3 | 2 | %4,3* | %26,1* |
| KV-6 | 8 | 3 | 2 | 1 | 3/8 | 6/8 |
| KV-7 | 5 | 0 | 3 | 0 | 0/5 | 3/5 |
| G | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Maiden | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 745 | 87 | 92 | 83 | %11,7 | %35,2 |
| Bursa | 19 | 3 | 0 | 6 | %15,8* | %47,4* |
| İstanbul | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 329 | 33 | 45 | 42 | %10,0 | %36,5 |
| Çim · Normal | 292 | 44 | 32 | 33 | %15,1 | %37,3 |
| Kum · Nemli | 38 | 0 | 4 | 4 | %0,0 | %21,1 |
| Kum · Islak | 26 | 4 | 5 | 2 | %15,4* | %42,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 24 | 3 | 4 | 2 | %12,5* | %37,5* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 21 | 3 | 1 | 3 | %14,3* | %33,3* |
| Çim · Yumuşak | 14 | 1 | 2 | 0 | %7,1* | %21,4* |
| Çim · Ağır | 13 | 1 | 0 | 3 | %7,7* | %30,8* |
| Kum · Sulu | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 207 | 36 | 16 | 28 | %17,4 | %38,6 |
| 1201–1600 m | 275 | 23 | 35 | 32 | %8,4 | %32,7 |
| 1601–2000 m | 261 | 27 | 36 | 25 | %10,3 | %33,7 |
| 2001+ m | 27 | 5 | 6 | 4 | %18,5* | %55,6* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 594 | 65 | 68 | 71 | %10,9 | %34,3 |
| Arap | 176 | 26 | 25 | 18 | %14,8 | %39,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 271 | 34 | 37 | 35 | %12,5 | %39,1 |
| Handikap | 235 | 16 | 22 | 19 | %6,8 | %24,3 |
| Maiden | 165 | 27 | 14 | 24 | %16,4 | %39,4 |
| KV-6 | 36 | 7 | 7 | 3 | %19,4 | %47,2 |
| KV-7 | 23 | 3 | 4 | 3 | %13,0* | %43,5* |
| KV-8 | 18 | 3 | 5 | 2 | %16,7* | %55,6* |
| G | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| KV-9 | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| A | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Satış | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. Bülbül | 18 | 0 | 5 | 1 | %0,0* | %33,3* |
| Ö. Özen | 18 | 4 | 4 | 3 | %22,2* | %61,1* |
| A. İnci | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| O. Atmaca | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
| H. Şimşek | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| N. Avci | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| E. Aktuğ | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| S. Akşın | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| B. Mırık | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| M. Bilgin | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Magic Bank | 17 | 2 | 3 | 3 | %11,8* | %47,1* |
| Yiğenim Nehir | 16 | 1 | 6 | 2 | %6,3* | %56,3* |
| Güleryüz | 12 | 4 | 3 | 0 | %33,3* | %58,3* |
| Queen Of Niğde | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Ottoman | 6 | 1 | 0 | 2 | 1/6 | 3/6 |
| Star Of Rüzgar | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Teresa | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Star Fıghter | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Muratın Kızı | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Hasan Dağı | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Magic Bank | S. Akşın | 10/10 | 28,65 |
| 23.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Çim | Ottoman | B. Bülbül | 3/13 | 26,95 |
| 17.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | Yiğenim Nehir | Ö. Özen | 2/6 | 1,80 |
| 14.10.2026 | İstanbul | G 1 | 1600 Çim | Güleryüz | Ö. Özen | 1/17 | 26,40 |
| 10.10.2026 | İzmir | KV-6 | 1200 Kum | Ottoman | A. İnci | 5/5 | 24,00 |
| 08.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | Magic Bank | Ö. Özen | 9/9 | 13,35 |
| 27.09.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1600 Çim | Ottoman | Ö. Özen | 7/8 | 19,85 |
| 26.09.2026 | İzmir | KV-7 | 1900 Kum | Yiğenim Nehir | O. Atmaca | 10/12 | 8,15 |
| 21.09.2026 | Bursa | KV-9 | 1400 Çim | Güleryüz | N. Avci | 5/10 | 12,10 |
| 12.09.2026 | İzmir | G 3 | 2000 Kum | Yiğenim Nehir | O. Atmaca | 6/11 | 21,45 |
| 04.09.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Ottoman | B. Mırık | 1/8 | 2,15 |
| 02.09.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 1400 Çim | Güleryüz | Ö. Özen | 6/12 | 5,65 |
| 24.08.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Ottoman | B. Mırık | 3/8 | 6,45 |
| 22.08.2026 | İzmir | KV-6 | 1900 Kum | Yiğenim Nehir | O. Atmaca | 2/9 | 6,30 |
| 16.08.2026 | İzmir | Şartlı 2 | 1900 Kum | Star Fıghter | M. Çelik | –/10 | 8,20 |
| 16.08.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1200 Kum | Ottoman | Ö. Özen | 6/8 | 6,55 |
| 10.08.2026 | Bursa | KV-6 | 1300 Çim | Güleryüz | Ö. Özen | 1/10 | 9,70 |
| 02.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1900 Kum | Yiğenim Nehir | O. Atmaca | 2/8 | 2,20 |
| 01.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2000 Kum | Star Fıghter | E. Ökten | 7/9 | 17,20 |
| 13.07.2026 | Bursa | KV-6 | 1500 Çim | Güleryüz | Ö. Özen | 1/11 | 3,05 |
Sık sorulanlar
Şakir Çelik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 66 koşuda 7 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Şakir Çelik'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 29.10.2026, İzmir.
Şakir Çelik en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 69 koşu, 4 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.