Antrenör
Melih Tezel
Melih Tezel'ın atları son 12 ayda 285 koşuya çıktı, 38 birincilik ve 95 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (281 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Melih Tezel antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 197 | 25 | 15 | 27 | %12,7 | %34,0 | −%1,0 |
| Son 12 ay | 285 | 38 | 22 | 35 | %13,3 | %33,3 | −%0,3 |
| 2020'den bu yana | 2094 | 223 | 187 | 217 | %10,6 | %29,9 | −%36,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 197 | 25 | 15 | 27 | %12,7 | %34,0 |
| 2025 | 661 | 75 | 57 | 69 | %11,3 | %30,4 |
| 2024 | 481 | 40 | 45 | 36 | %8,3 | %25,2 |
| 2023 | 240 | 13 | 17 | 21 | %5,4 | %21,3 |
| 2022 | 42 | 4 | 3 | 6 | %9,5 | %31,0 |
| 2021 | 277 | 35 | 34 | 35 | %12,6 | %37,5 |
| 2020 | 196 | 31 | 16 | 23 | %15,8 | %35,7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 281 | 37 | 22 | 34 | %13,2 | %33,1 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İstanbul | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 145 | 16 | 8 | 19 | %11,0 | %29,7 |
| Kum · Nemli | 71 | 14 | 3 | 6 | %19,7 | %32,4 |
| Kum · Islak | 42 | 4 | 9 | 4 | %9,5 | %40,5 |
| Kum · Sulu | 20 | 2 | 2 | 5 | %10,0* | %45,0* |
| Çim · Normal | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 51 | 5 | 2 | 6 | %9,8 | %25,5 |
| 1201–1600 m | 140 | 21 | 14 | 16 | %15,0 | %36,4 |
| 1601–2000 m | 74 | 10 | 4 | 9 | %13,5 | %31,1 |
| 2001+ m | 20 | 2 | 2 | 4 | %10,0* | %40,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 202 | 31 | 17 | 27 | %15,3 | %37,1 |
| Arap | 83 | 7 | 5 | 8 | %8,4 | %24,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 109 | 15 | 12 | 13 | %13,8 | %36,7 |
| Şartlı | 83 | 13 | 4 | 9 | %15,7 | %31,3 |
| Maiden | 49 | 7 | 4 | 6 | %14,3 | %34,7 |
| KV-6 | 13 | 1 | 0 | 2 | %7,7* | %23,1* |
| KV-7 | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Maiden/Satış | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| Satış | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 1897 | 204 | 170 | 194 | %10,8 | %29,9 |
| Bursa | 131 | 13 | 14 | 12 | %9,9 | %29,8 |
| İstanbul | 35 | 3 | 2 | 5 | %8,6 | %28,6 |
| Kocaeli | 26 | 3 | 1 | 6 | %11,5* | %38,5* |
| Antalya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ankara | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 966 | 106 | 81 | 104 | %11,0 | %30,1 |
| Çim · Normal | 664 | 69 | 59 | 67 | %10,4 | %29,4 |
| Kum · Nemli | 179 | 24 | 16 | 16 | %13,4 | %31,3 |
| Kum · Islak | 101 | 10 | 15 | 10 | %9,9 | %34,7 |
| Çim · Yumuşak | 47 | 4 | 5 | 4 | %8,5 | %27,7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 40 | 2 | 2 | 5 | %5,0 | %22,5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 36 | 2 | 3 | 4 | %5,6 | %25,0 |
| Kum · Sulu | 32 | 2 | 4 | 5 | %6,3 | %34,4 |
| Sentetik · Normal | 17 | 2 | 1 | 2 | %11,8* | %29,4* |
| Çim · Ağır | 11 | 2 | 1 | 0 | %18,2* | %27,3* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 499 | 55 | 37 | 51 | %11,0 | %28,7 |
| 1201–1600 m | 845 | 92 | 84 | 83 | %10,9 | %30,7 |
| 1601–2000 m | 620 | 67 | 50 | 65 | %10,8 | %29,4 |
| 2001+ m | 130 | 9 | 16 | 18 | %6,9 | %33,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 1487 | 165 | 135 | 158 | %11,1 | %30,8 |
| Arap | 607 | 58 | 52 | 59 | %9,6 | %27,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 689 | 82 | 63 | 76 | %11,9 | %32,1 |
| Handikap | 626 | 67 | 58 | 60 | %10,7 | %29,6 |
| Maiden | 433 | 41 | 31 | 44 | %9,5 | %26,8 |
| KV-6 | 89 | 4 | 11 | 9 | %4,5 | %27,0 |
| KV-7 | 78 | 11 | 9 | 10 | %14,1 | %38,5 |
| Satış | 58 | 8 | 5 | 5 | %13,8 | %31,0 |
| KV-8 | 50 | 4 | 6 | 6 | %8,0 | %32,0 |
| Maiden/Satış | 25 | 3 | 2 | 4 | %12,0* | %36,0* |
| G | 20 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,0* |
| KV-9 | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| Kısa Vade Handikap | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| A | 8 | 2 | 1 | 0 | 2/8 | 3/8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Keçeci | 23 | 1 | 2 | 4 | %4,3* | %30,4* |
| N. Avci | 18 | 5 | 2 | 2 | %27,8* | %50,0* |
| A. Altın | 18 | 2 | 1 | 4 | %11,1* | %38,9* |
| Ö. Özen | 17 | 4 | 2 | 1 | %23,5* | %41,2* |
| M. Çiçek | 17 | 5 | 2 | 3 | %29,4* | %58,8* |
| M. Bilgin | 17 | 4 | 1 | 3 | %23,5* | %47,1* |
| Y. Gökçe | 16 | 6 | 0 | 2 | %37,5* | %50,0* |
| A. Küründük | 14 | 1 | 0 | 0 | %7,1* | %7,1* |
| B. Mırık | 14 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %35,7* |
| İ. Söğüt | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Distance Runner | 15 | 4 | 2 | 3 | %26,7* | %60,0* |
| Mercia | 11 | 2 | 0 | 2 | %18,2* | %36,4* |
| Timeless | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Canfeza | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Moment Saver | 9 | 2 | 1 | 1 | 2/9 | 4/9 |
| Layetezelzel | 9 | 2 | 1 | 2 | 2/9 | 5/9 |
| Yenibey | 9 | 4 | 0 | 2 | 4/9 | 6/9 |
| Demirnal | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| Cashout | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Roocket Of Runner | 8 | 1 | 2 | 2 | 1/8 | 5/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Bold Vofi | A. İnci | 6/13 | 8,10 |
| 07.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Distance Runner | K. Tokaçoğlu | 5/11 | 21,90 |
| 07.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Junior Başkan | B. Baguç | 9/11 | 28,45 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Uskumru | M. Tekpetek | 9/13 | 15,80 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Demirnal | Ö. Özen | 7/11 | 5,85 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Demirin Kılıcı | A. Küründük | 9/12 | 18,80 |
| 31.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Captain Rover | R. Ketme | 4/11 | 10,15 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Demirnal | N. Avci | 7/9 | 14,55 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-7 | 2000 Kum | Distance Runner | A. İnci | 6/10 | 16,75 |
| 29.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1400 Kum | Junior Başkan | B. Baguç | 4/9 | 18,40 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Demirnal | Y. Gökçe | 4/16 | 6,55 |
| 22.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1600 Kum | Distance Runner | A. İnci | 4/10 | 17,65 |
| 22.10.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1400 Kum | Bold Vofi | A. İnci | 4/8 | 12,80 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1400 Kum | Anka Erçelik | B. Baguç | 6/6 | 5,15 |
| 17.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | War Storm | M. Çiçek | 1/13 | 6,15 |
| 17.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2200 Kum | Abuzer Baba | N. Avci | 4/11 | 7,55 |
| 15.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Mertcan Tay | E. Ökten | 4/12 | 13,55 |
| 15.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Demirnal | Y. Gökçe | 1/12 | 3,95 |
| 15.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Kuzeyhan | M. Tekpetek | 10/12 | 21,95 |
| 15.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Captain Rover | A. Küründük | 10/10 | 47,00 |
Sık sorulanlar
Melih Tezel bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 197 koşuda 25 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Melih Tezel'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Melih Tezel en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 281 koşu, 37 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.