Antrenör
Şafak Gümüş
Şafak Gümüş'ın atları son 12 ayda 109 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 30 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (72 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Şafak Gümüş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 86 | 6 | 9 | 5 | %7,0 | %23,3 | −%54,3 |
| Son 12 ay | 109 | 8 | 13 | 9 | %7,3 | %27,5 | −%60,6 |
| 2020'den bu yana | 742 | 112 | 91 | 90 | %15,1 | %39,5 | −%36,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 05.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 86 | 6 | 9 | 5 | %7,0 | %23,3 |
| 2025 | 111 | 16 | 18 | 11 | %14,4 | %40,5 |
| 2024 | 170 | 26 | 19 | 20 | %15,3 | %38,2 |
| 2023 | 134 | 21 | 17 | 21 | %15,7 | %44,0 |
| 2022 | 130 | 21 | 14 | 19 | %16,2 | %41,5 |
| 2021 | 71 | 15 | 9 | 7 | %21,1 | %43,7 |
| 2020 | 40 | 7 | 5 | 7 | %17,5 | %47,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 72 | 7 | 10 | 7 | %9,7 | %33,3 |
| Antalya | 20 | 1 | 3 | 1 | %5,0* | %25,0* |
| Bursa | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| İstanbul | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 48 | 5 | 8 | 6 | %10,4 | %39,6 |
| Sentetik · Normal | 16 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %25,0* |
| Çim · Normal | 15 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,7* |
| Kum · Nemli | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| Kum · Sulu | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 17 | 4 | 0 | 1 | %23,5* | %29,4* |
| 1201–1600 m | 59 | 2 | 8 | 6 | %3,4 | %27,1 |
| 1601–2000 m | 24 | 2 | 4 | 1 | %8,3* | %29,2* |
| 2001+ m | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 64 | 6 | 5 | 4 | %9,4 | %23,4 |
| Arap | 45 | 2 | 8 | 5 | %4,4 | %33,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 40 | 4 | 5 | 1 | %10,0 | %25,0 |
| Şartlı | 31 | 2 | 4 | 4 | %6,5 | %32,3 |
| Maiden | 18 | 2 | 1 | 0 | %11,1* | %16,7* |
| Satış | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| KV-7 | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| KV-6 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| G | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-8 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 576 | 94 | 73 | 76 | %16,3 | %42,2 |
| Bursa | 87 | 11 | 10 | 6 | %12,6 | %31,0 |
| Antalya | 28 | 3 | 4 | 2 | %10,7* | %32,1* |
| Kocaeli | 23 | 3 | 1 | 2 | %13,0* | %26,1* |
| İstanbul | 20 | 1 | 3 | 1 | %5,0* | %25,0* |
| Ankara | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 402 | 64 | 60 | 56 | %15,9 | %44,8 |
| Çim · Normal | 173 | 26 | 13 | 13 | %15,0 | %30,1 |
| Kum · Nemli | 53 | 4 | 4 | 12 | %7,5 | %37,7 |
| Kum · Islak | 32 | 9 | 4 | 4 | %28,1 | %53,1 |
| Sentetik · Normal | 26 | 1 | 6 | 1 | %3,8* | %30,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 16 | 2 | 0 | 0 | %12,5* | %12,5* |
| Kum · Sulu | 11 | 3 | 0 | 1 | %27,3* | %36,4* |
| Çim · Yumuşak | 10 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %50,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 10 | 2 | 2 | 0 | %20,0* | %40,0* |
| Sentetik · Nemli | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 136 | 27 | 13 | 13 | %19,9 | %39,0 |
| 1201–1600 m | 385 | 54 | 47 | 48 | %14,0 | %38,7 |
| 1601–2000 m | 184 | 25 | 26 | 24 | %13,6 | %40,8 |
| 2001+ m | 37 | 6 | 5 | 5 | %16,2 | %43,2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 432 | 70 | 52 | 49 | %16,2 | %39,6 |
| Arap | 310 | 42 | 39 | 41 | %13,5 | %39,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 246 | 32 | 23 | 24 | %13,0 | %32,1 |
| Şartlı | 235 | 39 | 28 | 32 | %16,6 | %42,1 |
| Maiden | 153 | 26 | 24 | 16 | %17,0 | %43,1 |
| KV-6 | 35 | 6 | 6 | 6 | %17,1 | %51,4 |
| KV-7 | 21 | 5 | 4 | 4 | %23,8* | %61,9* |
| Satış | 17 | 1 | 1 | 1 | %5,9* | %17,6* |
| KV-8 | 16 | 1 | 3 | 2 | %6,3* | %37,5* |
| G | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| KV-9 | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| A | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| N. Avci | 15 | 4 | 2 | 1 | %26,7* | %46,7* |
| B. Mırık | 15 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %26,7* |
| Ö. Özen | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| İ. Söğüt | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| M. Çelik | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| G. Özçelik | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| O. Atmaca | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| M. Keçeci | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| E. Cankılıç | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Çiçek | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kırklar Dağı | 12 | 1 | 2 | 3 | %8,3* | %50,0* |
| Halidağa | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| Unseen Power | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| Tyatır | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Arlinhan | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Zenith Sky | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Sky Charlie | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Ağam Urfalı | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Impassable Castle | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| Specıal Star | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | İzmir | Satış 2 | 1400 Kum | Call Me Native | M. Göl | 9/9 | 62,00 |
| 05.11.2026 | İzmir | Satış 2 | 1400 Kum | Dealbreaker | Ö. Özen | 7/9 | 18,20 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Kırklar Dağı | M. Çelik | 5/9 | 2,10 |
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Lady Rivelya | M. Çelik | 1/10 | 1,20 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1600 Çim | Zenith Sky | E. Cankılıç | 8/10 | 22,25 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | Halidağa | O. Atmaca | 8/12 | 3,90 |
| 22.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1400 Kum | Neverland | M. Kaya | 2/11 | 1,70 |
| 15.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Kırklar Dağı | Ö. Özen | 2/7 | 1,90 |
| 24.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Ağam Urfalı | B. Bülbül | 17/17 | 17,60 |
| 24.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Halidağa | Ö. Özen | 5/17 | 12,80 |
| 24.09.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Zenith Sky | R. Ketme | 1/9 | 12,00 |
| 19.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 2000 Kum | Halidağa | Ö. Özen | 9/12 | 15,30 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Ağam Urfalı | İ. Söğüt | 11/13 | 41,05 |
| 23.08.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Halidağa | M. Çelik | 5/15 | 8,70 |
| 15.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Ağam Urfalı | İ. Söğüt | 5/6 | 36,05 |
| 30.07.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | North Dancer | G. Özçelik | 13/16 | 11,25 |
| 28.07.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1900 Kum | Zenith Sky | M. Çiçek | 9/9 | 7,90 |
| 24.07.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Çim | Kırklar Dağı | M. Çelik | 4/14 | 7,85 |
| 20.07.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Çim | Sky Charlie | M. Çelik | 7/11 | 28,10 |
| 12.07.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Kırklar Dağı | M. Çelik | 3/8 | 2,50 |
Sık sorulanlar
Şafak Gümüş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 86 koşuda 6 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Şafak Gümüş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 05.11.2026, İzmir.
Şafak Gümüş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 72 koşu, 7 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.