Antrenör
Abdullah Ataş
Abdullah Ataş'ın atları son 12 ayda 518 koşuya çıktı, 31 birincilik ve 116 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (491 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Abdullah Ataş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 427 | 26 | 27 | 43 | %6,1 | %22,5 | −%57,9 |
| Son 12 ay | 518 | 31 | 33 | 52 | %6,0 | %22,4 | −%60,3 |
| 2020'den bu yana | 1464 | 99 | 114 | 121 | %6,8 | %22,8 | −%55,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 427 | 26 | 27 | 43 | %6,1 | %22,5 |
| 2025 | 501 | 32 | 37 | 40 | %6,4 | %21,8 |
| 2023 | 22 | 3 | 2 | 2 | %13,6* | %31,8* |
| 2021 | 149 | 9 | 20 | 8 | %6,0 | %24,8 |
| 2020 | 365 | 29 | 28 | 28 | %7,9 | %23,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 491 | 30 | 32 | 47 | %6,1 | %22,2 |
| Bursa | 17 | 0 | 1 | 4 | %0,0* | %29,4* |
| İstanbul | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 324 | 22 | 18 | 26 | %6,8 | %20,4 |
| Kum · Nemli | 94 | 4 | 10 | 14 | %4,3 | %29,8 |
| Kum · Islak | 33 | 3 | 0 | 2 | %9,1 | %15,2 |
| Kum · Sulu | 29 | 1 | 3 | 5 | %3,4* | %31,0* |
| Çim · Normal | 17 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %29,4* |
| Çim · Yumuşak | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 129 | 8 | 7 | 12 | %6,2 | %20,9 |
| 1201–1600 m | 228 | 11 | 13 | 23 | %4,8 | %20,6 |
| 1601–2000 m | 134 | 10 | 12 | 13 | %7,5 | %26,1 |
| 2001+ m | 27 | 2 | 1 | 4 | %7,4* | %25,9* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 318 | 25 | 26 | 31 | %7,9 | %25,8 |
| İngiliz | 200 | 6 | 7 | 21 | %3,0 | %17,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 150 | 6 | 5 | 11 | %4,0 | %14,7 |
| Şartlı | 147 | 8 | 13 | 17 | %5,4 | %25,9 |
| Handikap | 144 | 9 | 9 | 11 | %6,3 | %20,1 |
| Satış | 31 | 6 | 4 | 5 | %19,4 | %48,4 |
| KV-6 | 19 | 0 | 0 | 5 | %0,0* | %26,3* |
| KV-7 | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| KV-8 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Maiden/Satış | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| G | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 1347 | 87 | 105 | 106 | %6,5 | %22,1 |
| Bursa | 82 | 10 | 6 | 8 | %12,2 | %29,3 |
| İstanbul | 15 | 1 | 2 | 4 | %6,7* | %46,7* |
| Kocaeli | 13 | 1 | 1 | 2 | %7,7* | %30,8* |
| Ankara | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 755 | 50 | 55 | 63 | %6,6 | %22,3 |
| Çim · Normal | 366 | 27 | 28 | 22 | %7,4 | %21,0 |
| Kum · Nemli | 142 | 11 | 13 | 18 | %7,7 | %29,6 |
| Kum · Islak | 53 | 3 | 1 | 4 | %5,7 | %15,1 |
| Kum · Sulu | 37 | 2 | 4 | 5 | %5,4 | %29,7 |
| Çim · Yumuşak | 31 | 1 | 5 | 0 | %3,2 | %19,4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 31 | 2 | 5 | 1 | %6,5 | %25,8 |
| Çim · Çok Yumuşak | 30 | 2 | 1 | 3 | %6,7 | %20,0 |
| Çim · Ağır | 10 | 1 | 2 | 2 | %10,0* | %50,0* |
| Sentetik · Normal | 8 | 0 | 0 | 3 | 0/8 | 3/8 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 441 | 26 | 29 | 34 | %5,9 | %20,2 |
| 1201–1600 m | 572 | 34 | 41 | 42 | %5,9 | %20,5 |
| 1601–2000 m | 386 | 33 | 37 | 36 | %8,5 | %27,5 |
| 2001+ m | 65 | 6 | 7 | 9 | %9,2 | %33,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 891 | 68 | 70 | 69 | %7,6 | %23,2 |
| İngiliz | 573 | 31 | 44 | 52 | %5,4 | %22,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 468 | 33 | 47 | 40 | %7,1 | %25,6 |
| Handikap | 417 | 25 | 33 | 29 | %6,0 | %20,9 |
| Maiden | 409 | 25 | 18 | 29 | %6,1 | %17,6 |
| Satış | 64 | 10 | 8 | 10 | %15,6 | %43,8 |
| KV-6 | 42 | 3 | 1 | 7 | %7,1 | %26,2 |
| KV-7 | 19 | 2 | 2 | 2 | %10,5* | %31,6* |
| KV-8 | 14 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %21,4* |
| Maiden/Satış | 14 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %14,3* |
| G | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Kısa Vade Handikap | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Akşın | 36 | 0 | 3 | 3 | %0,0 | %16,7 |
| Y. Gökçe | 33 | 3 | 2 | 5 | %9,1 | %30,3 |
| İ. Söğüt | 32 | 2 | 1 | 2 | %6,3 | %15,6 |
| H. Şimşek | 32 | 1 | 0 | 3 | %3,1 | %12,5 |
| Ö. Özen | 30 | 2 | 4 | 5 | %6,7 | %36,7 |
| B. Bülbül | 26 | 1 | 1 | 1 | %3,8* | %11,5* |
| M. Karabulut | 22 | 2 | 1 | 2 | %9,1* | %22,7* |
| A. Altın | 20 | 2 | 3 | 2 | %10,0* | %35,0* |
| R. Ketme | 20 | 5 | 2 | 0 | %25,0* | %35,0* |
| Ç. Taşcı | 15 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çepni | 22 | 1 | 2 | 5 | %4,5* | %36,4* |
| Baba Çakmak | 18 | 1 | 1 | 2 | %5,6* | %22,2* |
| Ildırlı | 18 | 1 | 2 | 1 | %5,6* | %22,2* |
| Obrada | 15 | 3 | 2 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| Sosan Yıldızı | 15 | 2 | 3 | 2 | %13,3* | %46,7* |
| Wings Of Freedom | 14 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,1* |
| Koğ Tepesi | 14 | 3 | 5 | 3 | %21,4* | %78,6* |
| Gürselhan | 14 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %28,6* |
| Haylazkız | 14 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,1* |
| Efor | 13 | 1 | 1 | 2 | %7,7* | %30,8* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Princess Bi Sura | M. Göl | 12/13 | 70,65 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Efor | H. Gökçe | 11/12 | 19,30 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Wings Of Freedom | M. Göl | 12/12 | 57,15 |
| 07.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Obrada | C. Altun | 7/11 | 11,25 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2200 Kum | Çepni | M. Karabulut | 4/7 | 14,00 |
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Kum | Baba Çakmak | O. Yıldız | 4/13 | 9,20 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Yurtkuran | İ. Söğüt | 7/13 | 34,05 |
| 05.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1200 Kum | Aytekinbey | Y. Gökçe | 4/11 | 17,85 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Batınalp | A. Küründük | 3/13 | 23,80 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Azraktay | A. Altın | 5/13 | 3,80 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Ergiden | H. Şimşek | –/13 | 3,80 |
| 02.11.2026 | Bursa | Satış 1 | 1400 Kum | Çepni | A. Yıldız | 3/18 | 4,10 |
| 31.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Wings Of Freedom | M. Göl | 7/11 | 35,40 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Aytekinbey | Y. Gökçe | 8/9 | 8,30 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1900 Kum | Sosan Yıldızı | İ. Söğüt | 1/10 | 21,30 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1200 Kum | Ronnıe | M. Karabulut | 12/15 | 98,60 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Azraktay | A. Yıldız | 11/11 | 5,30 |
| 29.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1400 Kum | Obrada | A. Altın | 9/9 | 7,30 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Ergiden | H. Şimşek | –/11 | 11,50 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Batınalp | A. Küründük | –/11 | 11,80 |
Sık sorulanlar
Abdullah Ataş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 427 koşuda 26 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Abdullah Ataş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Abdullah Ataş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 491 koşu, 30 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.