Antrenör
Sinan Şahyazıcı
Sinan Şahyazıcı'ın atları son 12 ayda 240 koşuya çıktı, 24 birincilik ve 77 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (212 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Sinan Şahyazıcı antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 232 | 24 | 26 | 26 | %10,3 | %32,8 | −%21,4 |
| Son 12 ay | 240 | 24 | 27 | 26 | %10,0 | %32,1 | −%24,1 |
| 2020'den bu yana | 1117 | 114 | 112 | 113 | %10,2 | %30,3 | −%13,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 232 | 24 | 26 | 26 | %10,3 | %32,8 |
| 2025 | 14 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,1* |
| 2024 | 28 | 4 | 2 | 5 | %14,3* | %39,3* |
| 2023 | 192 | 33 | 18 | 22 | %17,2 | %38,0 |
| 2022 | 46 | 4 | 8 | 1 | %8,7 | %28,3 |
| 2021 | 346 | 29 | 32 | 34 | %8,4 | %27,5 |
| 2020 | 259 | 20 | 25 | 25 | %7,7 | %27,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 212 | 19 | 25 | 24 | %9,0 | %32,1 |
| Bursa | 16 | 4 | 0 | 1 | %25,0* | %31,3* |
| İstanbul | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Antalya | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 170 | 14 | 22 | 22 | %8,2 | %34,1 |
| Kum · Nemli | 26 | 4 | 2 | 1 | %15,4* | %26,9* |
| Çim · Normal | 23 | 4 | 0 | 2 | %17,4* | %26,1* |
| Kum · Sulu | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Sentetik · Normal | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 60 | 8 | 9 | 6 | %13,3 | %38,3 |
| 1201–1600 m | 94 | 8 | 9 | 11 | %8,5 | %29,8 |
| 1601–2000 m | 71 | 6 | 9 | 7 | %8,5 | %31,0 |
| 2001+ m | 15 | 2 | 0 | 2 | %13,3* | %26,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 129 | 11 | 15 | 14 | %8,5 | %31,0 |
| Arap | 111 | 13 | 12 | 12 | %11,7 | %33,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 94 | 6 | 13 | 8 | %6,4 | %28,7 |
| Şartlı | 72 | 10 | 4 | 9 | %13,9 | %31,9 |
| Maiden | 41 | 4 | 8 | 7 | %9,8 | %46,3 |
| Satış | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| KV-7 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| KV-6 | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Maiden/Satış | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| KV-8 | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 1052 | 105 | 104 | 110 | %10,0 | %30,3 |
| Bursa | 46 | 7 | 6 | 2 | %15,2 | %32,6 |
| İstanbul | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Kocaeli | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Antalya | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 633 | 56 | 72 | 67 | %8,8 | %30,8 |
| Çim · Normal | 281 | 28 | 20 | 27 | %10,0 | %26,7 |
| Kum · Nemli | 58 | 10 | 6 | 5 | %17,2 | %36,2 |
| Kum · Islak | 50 | 11 | 4 | 7 | %22,0 | %44,0 |
| Kum · Sulu | 31 | 2 | 6 | 3 | %6,5 | %35,5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 29 | 2 | 1 | 1 | %6,9* | %13,8* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 14 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %28,6* |
| Çim · Yumuşak | 12 | 3 | 0 | 1 | %25,0* | %33,3* |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Ağır | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 306 | 32 | 30 | 33 | %10,5 | %31,0 |
| 1201–1600 m | 464 | 46 | 53 | 50 | %9,9 | %32,1 |
| 1601–2000 m | 289 | 29 | 26 | 25 | %10,0 | %27,7 |
| 2001+ m | 58 | 7 | 3 | 5 | %12,1 | %25,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 654 | 80 | 75 | 73 | %12,2 | %34,9 |
| Arap | 463 | 34 | 37 | 40 | %7,3 | %24,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 405 | 44 | 47 | 32 | %10,9 | %30,4 |
| Şartlı | 369 | 39 | 28 | 48 | %10,6 | %31,2 |
| Maiden | 204 | 12 | 19 | 21 | %5,9 | %25,5 |
| KV-6 | 36 | 3 | 3 | 6 | %8,3 | %33,3 |
| Satış | 32 | 5 | 2 | 1 | %15,6 | %25,0 |
| KV-7 | 23 | 2 | 2 | 2 | %8,7* | %26,1* |
| KV-8 | 22 | 6 | 3 | 0 | %27,3* | %40,9* |
| Maiden/Satış | 9 | 2 | 2 | 1 | 2/9 | 5/9 |
| G | 6 | 0 | 2 | 0 | 0/6 | 2/6 |
| KV-9 | 5 | 0 | 2 | 2 | 0/5 | 4/5 |
| A | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Gökçe | 28 | 2 | 2 | 5 | %7,1* | %32,1* |
| M. Bilgin | 20 | 4 | 4 | 4 | %20,0* | %60,0* |
| A. Altın | 17 | 1 | 3 | 3 | %5,9* | %41,2* |
| A. İnci | 14 | 3 | 1 | 0 | %21,4* | %28,6* |
| M. Çiçek | 13 | 2 | 1 | 2 | %15,4* | %38,5* |
| B. Bülbül | 10 | 3 | 1 | 1 | %30,0* | %50,0* |
| K. Yılmaz | 8 | 0 | 0 | 4 | 0/8 | 4/8 |
| R. Ketme | 8 | 1 | 2 | 0 | 1/8 | 3/8 |
| O. Atmaca | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Ö. Özen | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Serttaykut | 24 | 2 | 2 | 4 | %8,3* | %33,3* |
| Rosilda | 21 | 2 | 4 | 2 | %9,5* | %38,1* |
| Berid | 18 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %11,1* |
| Zaza Enes | 15 | 1 | 3 | 3 | %6,7* | %46,7* |
| Yıldız Sultan | 12 | 1 | 0 | 0 | %8,3* | %8,3* |
| Queen Ayla | 12 | 5 | 2 | 1 | %41,7* | %66,7* |
| Bay Olof | 12 | 3 | 2 | 0 | %25,0* | %41,7* |
| Latife Sultan | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| Super Show | 11 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %27,3* |
| Serintepe | 10 | 2 | 2 | 0 | %20,0* | %40,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Es Bana | A. Altın | 11/13 | 19,30 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Yıldız Sultan | B. Baguç | 8/12 | 27,45 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Mercia | Ö. Özen | 2/12 | 3,00 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Kamboçyalı | A. Küründük | 8/12 | 29,20 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Rosilda | B. Bülbül | 4/12 | 5,05 |
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Esence | A. Altın | 7/12 | 4,05 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Bir Aslan Kızı | A. İnci | 12/13 | 17,10 |
| 05.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1200 Kum | Serttaykut | A. Altın | 9/11 | 31,20 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Avanos Efesi | İ. Söğüt | 2/11 | 3,65 |
| 31.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Mercia | M. Bilgin | 3/11 | 3,40 |
| 31.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Demir Ağabey | A. İnci | 8/9 | 3,70 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Serttaykut | B. Bülbül | 9/9 | 16,50 |
| 29.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Zaza Enes | İ. Söğüt | 5/11 | 16,45 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Yıldız Sultan | A. İnci | 8/12 | 35,70 |
| 25.10.2026 | İstanbul | G 3 | 1600 Çim | Queen Ayla | M. Kaya | 6/6 | 31,95 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Avanos Efesi | Ö. Özen | 6/16 | 6,45 |
| 24.10.2026 | İzmir | KV-8 | 1900 Kum | Dance Of Wind | A. Yıldız | 6/9 | 8,00 |
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Esence | A. Altın | 2/10 | 3,10 |
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Es Bana | G. Gökçe | 9/10 | 3,10 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Rosilda | B. Bülbül | 2/14 | 13,85 |
Sık sorulanlar
Sinan Şahyazıcı bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 232 koşuda 24 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Sinan Şahyazıcı'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Sinan Şahyazıcı en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 212 koşu, 19 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.