Antrenör
Murat Altın
Murat Altın'ın atları son 12 ayda 66 koşuya çıktı, 5 birincilik ve 21 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (52 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Altın antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 66 | 5 | 7 | 9 | %7,6 | %31,8 | −%10,8 |
| Son 12 ay | 66 | 5 | 7 | 9 | %7,6 | %31,8 | −%10,8 |
| 2020'den bu yana | 683 | 61 | 72 | 83 | %8,9 | %31,6 | −%38,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 66 | 5 | 7 | 9 | %7,6 | %31,8 |
| 2024 | 336 | 28 | 34 | 34 | %8,3 | %28,6 |
| 2023 | 281 | 28 | 31 | 40 | %10,0 | %35,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 52 | 3 | 6 | 7 | %5,8 | %30,8 |
| İstanbul | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| İzmir | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 37 | 1 | 4 | 4 | %2,7 | %24,3 |
| Kum · Normal | 14 | 2 | 2 | 3 | %14,3* | %50,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Sentetik · Normal | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 18 | 1 | 1 | 1 | %5,6* | %16,7* |
| 1201–1600 m | 31 | 3 | 3 | 7 | %9,7 | %41,9 |
| 1601–2000 m | 10 | 1 | 3 | 1 | %10,0* | %50,0* |
| 2001+ m | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 48 | 5 | 5 | 6 | %10,4 | %33,3 |
| İngiliz | 18 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %27,8* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 21 | 2 | 1 | 3 | %9,5* | %28,6* |
| Şartlı | 19 | 2 | 3 | 3 | %10,5* | %42,1* |
| Handikap | 18 | 1 | 2 | 2 | %5,6* | %27,8* |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 305 | 26 | 33 | 33 | %8,5 | %30,2 |
| Elazığ | 163 | 17 | 18 | 20 | %10,4 | %33,7 |
| Diyarbakır | 107 | 10 | 13 | 18 | %9,3 | %38,3 |
| Bursa | 52 | 3 | 6 | 7 | %5,8 | %30,8 |
| Adana | 41 | 3 | 1 | 3 | %7,3 | %17,1 |
| İstanbul | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| İzmir | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 537 | 50 | 61 | 63 | %9,3 | %32,4 |
| Kum · Nemli | 56 | 5 | 3 | 9 | %8,9 | %30,4 |
| Çim · Normal | 52 | 2 | 5 | 6 | %3,8 | %25,0 |
| Kum · Sulu | 17 | 2 | 2 | 2 | %11,8* | %35,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Sentetik · Normal | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 238 | 21 | 20 | 25 | %8,8 | %27,7 |
| 1201–1600 m | 195 | 23 | 20 | 29 | %11,8 | %36,9 |
| 1601–2000 m | 231 | 17 | 32 | 27 | %7,4 | %32,9 |
| 2001+ m | 19 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %10,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 379 | 37 | 35 | 42 | %9,8 | %30,1 |
| İngiliz | 304 | 24 | 37 | 41 | %7,9 | %33,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 274 | 30 | 34 | 36 | %10,9 | %36,5 |
| Handikap | 245 | 21 | 26 | 26 | %8,6 | %29,8 |
| Maiden | 121 | 10 | 5 | 16 | %8,3 | %25,6 |
| KV-6 | 15 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| KV-7 | 10 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %50,0* |
| KV-8 | 7 | 0 | 3 | 0 | 0/7 | 3/7 |
| Satış | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Altın | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| M. Bilgin | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| H. Çizik | 4 | 1 | 1 | 2 | 1/4 | 4/4 |
| D. Konuk | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| C. Altun | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| T. Yıldız | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| N. Demir | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ö. Özen | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| M. Çelik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| O. Atmaca | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Güleycanoğlu | 10 | 2 | 2 | 1 | %20,0* | %50,0* |
| Surertay | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Workin Lady | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Öz Gümüş | 5 | 1 | 1 | 2 | 1/5 | 4/5 |
| Qountm Cat | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Şampiyon Gümbür | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Aslan Yağız | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Samsunlu Bey | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Enapay | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Turquoise | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Surertay | Ö. Özen | 3/9 | 10,75 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Çapgur | H. Çizik | 3/13 | 29,50 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Öz Gümüş | H. Çizik | 1/11 | 3,00 |
| 23.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Öz Gümüş | H. Çizik | 3/13 | 1,10 |
| 22.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1800 Çim | Şampiyon Gümbür | C. Altun | 13/14 | 35,75 |
| 22.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1800 Çim | Güleycanoğlu | M. Bilgin | 2/14 | 2,95 |
| 21.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2400 Çim | Sufle | N. Avci | 5/10 | 11,15 |
| 21.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2400 Çim | Surertay | Ö. Özen | 6/10 | 19,40 |
| 12.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1500 Çim | Şampiyon Gümbür | C. Altun | 15/15 | 26,00 |
| 12.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1500 Çim | Güleycanoğlu | M. Bilgin | 6/15 | 3,50 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Çim | Öz Gümüş | H. Çizik | 2/13 | 2,55 |
| 05.10.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Çim | Şampiyon Gümbür | A. Altın | 9/19 | 54,50 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Workin Lady | G. Özçelik | 7/8 | 16,20 |
| 27.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Öz Gümüş | M. Çelik | 4/13 | 9,05 |
| 27.09.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 2000 Sentetik | Surertay | M. Çelik | 5/8 | 12,50 |
| 25.09.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Çim | Şampiyon Gümbür | O. Atmaca | 7/15 | 24,25 |
| 25.09.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1800 Çim | Güleycanoğlu | E. Akpınar | 1/19 | 8,10 |
| 18.09.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1200 Çim | Güleycanoğlu | M. Bilgin | 7/19 | 7,50 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1200 Kum | Samsunlu Bey | M. Çiçek | 9/9 | 5,40 |
| 14.09.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 2200 Çim | Sufle | M. Çiçek | 8/9 | 9,20 |
Sık sorulanlar
Murat Altın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 66 koşuda 5 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Altın'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, Bursa.
Murat Altın en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 52 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.