Antrenör
Okan Taşdemir
Okan Taşdemir'ın atları son 12 ayda 145 koşuya çıktı, 18 birincilik ve 44 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (123 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Okan Taşdemir antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 138 | 15 | 13 | 13 | %10,9 | %29,7 | −%1,4 |
| Son 12 ay | 145 | 18 | 13 | 13 | %12,4 | %30,3 | +%17,7 |
| 2020'den bu yana | 795 | 89 | 85 | 70 | %11,2 | %30,7 | −%35,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 05.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 138 | 15 | 13 | 13 | %10,9 | %29,7 |
| 2025 | 118 | 10 | 11 | 9 | %8,5 | %25,4 |
| 2024 | 162 | 16 | 16 | 19 | %9,9 | %31,5 |
| 2023 | 151 | 12 | 17 | 7 | %7,9 | %23,8 |
| 2022 | 119 | 21 | 15 | 13 | %17,6 | %41,2 |
| 2021 | 34 | 5 | 4 | 3 | %14,7 | %35,3 |
| 2020 | 73 | 10 | 9 | 6 | %13,7 | %34,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 123 | 17 | 9 | 11 | %13,8 | %30,1 |
| Bursa | 9 | 1 | 2 | 0 | 1/9 | 3/9 |
| Antalya | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| İstanbul | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 99 | 12 | 10 | 9 | %12,1 | %31,3 |
| Kum · Nemli | 14 | 2 | 0 | 0 | %14,3* | %14,3* |
| Çim · Normal | 14 | 1 | 3 | 1 | %7,1* | %35,7* |
| Kum · Islak | 6 | 2 | 0 | 1 | 2/6 | 3/6 |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Kum · Sulu | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 15 | 3 | 3 | 3 | %20,0* | %60,0* |
| 1201–1600 m | 52 | 6 | 2 | 6 | %11,5 | %26,9 |
| 1601–2000 m | 60 | 8 | 7 | 3 | %13,3 | %30,0 |
| 2001+ m | 18 | 1 | 1 | 1 | %5,6* | %16,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 95 | 13 | 9 | 8 | %13,7 | %31,6 |
| İngiliz | 50 | 5 | 4 | 5 | %10,0 | %28,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 70 | 10 | 2 | 10 | %14,3 | %31,4 |
| Şartlı | 47 | 6 | 7 | 2 | %12,8 | %31,9 |
| Maiden | 15 | 1 | 3 | 0 | %6,7* | %26,7* |
| Satış | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| KV-6 | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-8 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 718 | 80 | 74 | 61 | %11,1 | %29,9 |
| Bursa | 24 | 3 | 4 | 3 | %12,5* | %41,7* |
| Antalya | 23 | 4 | 2 | 4 | %17,4* | %43,5* |
| Kocaeli | 20 | 1 | 4 | 1 | %5,0* | %30,0* |
| İstanbul | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Ankara | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 494 | 56 | 57 | 43 | %11,3 | %31,6 |
| Çim · Normal | 135 | 12 | 15 | 10 | %8,9 | %27,4 |
| Kum · Nemli | 68 | 8 | 6 | 9 | %11,8 | %33,8 |
| Kum · Islak | 41 | 7 | 4 | 3 | %17,1 | %34,1 |
| Sentetik · Normal | 14 | 2 | 0 | 3 | %14,3* | %35,7* |
| Kum · Sulu | 14 | 2 | 2 | 1 | %14,3* | %35,7* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Yumuşak | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 116 | 13 | 12 | 11 | %11,2 | %31,0 |
| 1201–1600 m | 333 | 40 | 32 | 29 | %12,0 | %30,3 |
| 1601–2000 m | 278 | 31 | 33 | 23 | %11,2 | %31,3 |
| 2001+ m | 68 | 5 | 8 | 7 | %7,4 | %29,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 482 | 64 | 55 | 46 | %13,3 | %34,2 |
| İngiliz | 313 | 25 | 30 | 24 | %8,0 | %25,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 324 | 36 | 35 | 35 | %11,1 | %32,7 |
| Şartlı | 241 | 28 | 33 | 17 | %11,6 | %32,4 |
| Maiden | 146 | 15 | 10 | 10 | %10,3 | %24,0 |
| KV-6 | 28 | 3 | 0 | 5 | %10,7* | %28,6* |
| Satış | 18 | 3 | 2 | 1 | %16,7* | %33,3* |
| KV-7 | 16 | 3 | 3 | 1 | %18,8* | %43,8* |
| KV-8 | 13 | 1 | 1 | 1 | %7,7* | %23,1* |
| Maiden/Satış | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ö. Özen | 21 | 5 | 1 | 2 | %23,8* | %38,1* |
| R. Ketme | 14 | 1 | 1 | 2 | %7,1* | %28,6* |
| Y. Gökçe | 12 | 1 | 1 | 0 | %8,3* | %16,7* |
| K. Tokaçoğlu | 10 | 3 | 1 | 2 | %30,0* | %60,0* |
| M. Keçeci | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| S. Akşın | 8 | 3 | 0 | 0 | 3/8 | 3/8 |
| M. Bilgin | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| M. Gönültaş | 5 | 1 | 3 | 0 | 1/5 | 4/5 |
| M. Göl | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A. Yıldız | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kazancı | 21 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %9,5* |
| Taşdemir Han | 14 | 1 | 3 | 4 | %7,1* | %57,1* |
| Umut Tay | 13 | 5 | 1 | 0 | %38,5* | %46,2* |
| Özgülen Güzeli | 12 | 1 | 0 | 0 | %8,3* | %8,3* |
| Güneren | 11 | 1 | 2 | 2 | %9,1* | %45,5* |
| Atomic Force | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Human Torch | 7 | 3 | 1 | 1 | 3/7 | 5/7 |
| Ataköy Güzeli | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Naldöken Prensi | 6 | 3 | 2 | 0 | 3/6 | 5/6 |
| Naldöken Rüzgarı | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Ataköy Güzeli | Y. Gökçe | 6/13 | 6,70 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Kazancı | Y. Gökçe | 9/11 | 9,30 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Layla | M. Göl | 9/10 | 27,95 |
| 24.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | Kazancı | M. Göl | 4/8 | 28,10 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Taşdemir Han | A. Yıldız | 8/14 | 10,55 |
| 22.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1400 Kum | Umut Tay | Ö. Özen | 11/11 | 33,20 |
| 15.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Cihan Şahı | Y. Gümüş | 12/12 | 13,75 |
| 08.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Taşdemir Han | E. Ökten | 3/12 | 11,05 |
| 08.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Ataköy Güzeli | Ö. Özen | 4/13 | 10,85 |
| 03.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Kazancı | O. Kızıldaş | 7/12 | 42,55 |
| 24.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Cihan Şahı | A. Yıldız | 7/17 | 6,05 |
| 24.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Kazancı | O. Kızıldaş | 6/12 | 21,80 |
| 24.09.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Taşdemir Han | Ö. Özen | 7/11 | 10,35 |
| 19.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 2000 Kum | Cihan Şahı | K. Tokaçoğlu | 3/12 | 2,25 |
| 12.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Ataköy Güzeli | Y. Gökçe | 7/10 | 22,70 |
| 12.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Kazancı | E. Akpınar | 12/12 | 41,15 |
| 10.09.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1400 Kum | Multiverse | B. Mırık | 9/10 | 32,80 |
| 10.09.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1400 Kum | Taşdemir Han | R. Ketme | 3/10 | 10,30 |
| 04.09.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2200 Kum | Taşdemir Han | M. Kaya | 7/9 | 13,55 |
| 03.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1400 Kum | Cihan Şahı | K. Tokaçoğlu | 3/19 | 12,15 |
Sık sorulanlar
Okan Taşdemir bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 138 koşuda 15 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Okan Taşdemir'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 05.11.2026, İzmir.
Okan Taşdemir en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 123 koşu, 17 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.