Apranti (AP)AP nedir?
Murat Akdağ
Murat Akdağ son 12 ayda 135 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 10 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (91 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Akdağ jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 122 | 1 | 3 | 6 | %0,8 | %8,2 | −%95,0 |
| Son 12 ay | 135 | 1 | 3 | 6 | %0,7 | %7,4 | −%95,5 |
| 2020'den bu yana | 782 | 18 | 33 | 36 | %2,3 | %11,1 | −%52,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 122 | 1 | 3 | 6 | %0,8 | %8,2 |
| 2025 | 172 | 0 | 6 | 5 | %0,0 | %6,4 |
| 2024 | 172 | 5 | 6 | 7 | %2,9 | %10,5 |
| 2023 | 206 | 12 | 12 | 14 | %5,8 | %18,4 |
| 2022 | 64 | 0 | 6 | 3 | %0,0 | %14,1 |
| 2021 | 22 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %4,5* |
| 2020 | 24 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 91 | 0 | 1 | 5 | %0,0 | %6,6 |
| Şanlıurfa | 35 | 1 | 2 | 1 | %2,9 | %11,4 |
| Ankara | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| İstanbul | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Diyarbakır | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 73 | 1 | 2 | 3 | %1,4 | %8,2 |
| Sentetik · Normal | 29 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %6,9* |
| Çim · Normal | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Sulu | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Kum · Islak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 16 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| 1201–1600 m | 63 | 0 | 2 | 4 | %0,0 | %9,5 |
| 1601–2000 m | 46 | 1 | 1 | 1 | %2,2 | %6,5 |
| 2001+ m | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 81 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %6,2 |
| İngiliz | 54 | 1 | 1 | 3 | %1,9 | %9,3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 343 | 8 | 10 | 13 | %2,3 | %9,0 |
| Şanlıurfa | 184 | 5 | 11 | 9 | %2,7 | %13,6 |
| Diyarbakır | 97 | 4 | 9 | 9 | %4,1 | %22,7 |
| İstanbul | 63 | 0 | 2 | 1 | %0,0 | %4,8 |
| Ankara | 45 | 0 | 1 | 3 | %0,0 | %8,9 |
| Elazığ | 41 | 1 | 0 | 1 | %2,4 | %4,9 |
| Bursa | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 489 | 15 | 27 | 24 | %3,1 | %13,5 |
| Çim · Normal | 148 | 3 | 3 | 4 | %2,0 | %6,8 |
| Sentetik · Normal | 60 | 0 | 0 | 3 | %0,0 | %5,0 |
| Kum · Nemli | 38 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %7,9 |
| Kum · Islak | 13 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Sulu | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 11 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %9,1* |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 163 | 2 | 6 | 7 | %1,2 | %9,2 |
| 1201–1600 m | 320 | 6 | 13 | 12 | %1,9 | %9,7 |
| 1601–2000 m | 261 | 8 | 14 | 15 | %3,1 | %14,2 |
| 2001+ m | 38 | 2 | 0 | 2 | %5,3 | %10,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 445 | 12 | 18 | 17 | %2,7 | %10,6 |
| İngiliz | 337 | 6 | 15 | 19 | %1,8 | %11,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Tuncay | 18 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,6* |
| A. Dinç | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Y. Baysal | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| H. Demir | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| A. Karakuş | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| N. Turan | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Aslan | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| S. Karakeçili | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Tek | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Y. Karatoprak | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Borga | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| Tumbulyahyareis | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Canoğlu Yıldızı | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Küçük Kartal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Katı Hanım | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Zümrütgülü | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Balak Gazi | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| Berrenkız | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Merküt | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Koca Yürekli | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Tumbulyahyareis | M. Çiçek | 16/17 | 56,00 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Öldürmeyen Güçlendirir | A. Karakuş | 11/11 | 48,85 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Canoğlu Yıldızı | E. Karatoprak | 9/15 | 8,50 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1900 Kum | Toypınar | İ. Atmaca | 10/14 | 39,80 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Eylül Güzeli | M. Doğan | 12/12 | 22,30 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Ketrin | E. Açmaz | 15/15 | 6,00 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1900 Kum | Yılan Dereli | E. Açmaz | 7/9 | 19,75 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Çim | Ateş Ayaz | M. Demirol | 5/12 | 27,75 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1200 Kum | Borga | A. Dinç | 10/12 | 4,75 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1900 Kum | Çetinbaş | E. Yardımcı | 4/14 | 29,70 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1900 Kum | War Comander | V. Çizik | 1/9 | 6,05 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Oğul Fatih | O. Demir | 8/13 | 41,70 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Manoyela | R. Becene | 14/15 | 23,75 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1300 Kum | Küçük Kartal | E. Acer | 17/17 | 27,80 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | Shirin Warrior | A. Dinç | 10/11 | 86,05 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1200 Kum | Merküt | N. Turan | 7/8 | 11,80 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1800 Kum | Nur Kader | H. Tekinalp | 11/11 | 24,30 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 2000 Kum | My Orphan | M. Kaya | 5/8 | 19,00 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Accountant Girl | K. Taşdemir | 11/18 | 84,30 |
| 13.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Koca Yürekli | B. İlvan | 14/15 | 76,15 |
Sık sorulanlar
Murat Akdağ bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 122 koşuda 1 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Akdağ bugün hangi atlara biniyor?
Adana 9. koşu 21:30, KING INVICTUS.
Murat Akdağ en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 91 koşu, 0 birincilik.
Murat Akdağ apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.