Antrenör
Mevlüt Tek
Mevlüt Tek'ın atları son 12 ayda 126 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 26 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (121 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mevlüt Tek antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 91 | 6 | 9 | 4 | %6,6 | %20,9 | −%35,4 |
| Son 12 ay | 126 | 8 | 10 | 8 | %6,3 | %20,6 | −%41,4 |
| 2020'den bu yana | 914 | 39 | 52 | 72 | %4,3 | %17,8 | −%64,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 91 | 6 | 9 | 4 | %6,6 | %20,9 |
| 2025 | 119 | 5 | 5 | 8 | %4,2 | %15,1 |
| 2024 | 60 | 2 | 1 | 3 | %3,3 | %10,0 |
| 2023 | 179 | 5 | 3 | 14 | %2,8 | %12,3 |
| 2022 | 220 | 10 | 13 | 19 | %4,5 | %19,1 |
| 2021 | 187 | 8 | 13 | 20 | %4,3 | %21,9 |
| 2020 | 58 | 3 | 8 | 4 | %5,2 | %25,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 121 | 8 | 10 | 8 | %6,6 | %21,5 |
| Ankara | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 62 | 3 | 3 | 4 | %4,8 | %16,1 |
| Kum · Sulu | 19 | 1 | 3 | 1 | %5,3* | %26,3* |
| Sentetik · Normal | 12 | 3 | 3 | 0 | %25,0* | %50,0* |
| Çim · Normal | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Kum · Islak | 11 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %18,2* |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 21 | 2 | 1 | 2 | %9,5* | %23,8* |
| 1201–1600 m | 67 | 4 | 3 | 4 | %6,0 | %16,4 |
| 1601–2000 m | 35 | 2 | 6 | 2 | %5,7 | %28,6 |
| 2001+ m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 73 | 4 | 7 | 3 | %5,5 | %19,2 |
| İngiliz | 53 | 4 | 3 | 5 | %7,5 | %22,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 45 | 1 | 3 | 4 | %2,2 | %17,8 |
| Handikap | 39 | 4 | 3 | 1 | %10,3 | %20,5 |
| Şartlı | 26 | 2 | 2 | 3 | %7,7* | %26,9* |
| KV-6 | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Satış | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Maiden/Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 891 | 39 | 50 | 68 | %4,4 | %17,6 |
| Ankara | 20 | 0 | 1 | 4 | %0,0* | %25,0* |
| Şanlıurfa | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 456 | 19 | 26 | 35 | %4,2 | %17,5 |
| Çim · Normal | 282 | 13 | 13 | 24 | %4,6 | %17,7 |
| Kum · Nemli | 55 | 0 | 1 | 7 | %0,0 | %14,5 |
| Kum · Sulu | 39 | 1 | 5 | 4 | %2,6 | %25,6 |
| Kum · Islak | 24 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %12,5* |
| Çim · Yumuşak | 16 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %12,5* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 14 | 1 | 0 | 0 | %7,1* | %7,1* |
| Sentetik · Normal | 12 | 3 | 3 | 0 | %25,0* | %50,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 12 | 2 | 1 | 0 | %16,7* | %25,0* |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 188 | 9 | 9 | 14 | %4,8 | %17,0 |
| 1201–1600 m | 448 | 18 | 20 | 35 | %4,0 | %16,3 |
| 1601–2000 m | 230 | 10 | 21 | 18 | %4,3 | %21,3 |
| 2001+ m | 48 | 2 | 2 | 5 | %4,2 | %18,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 543 | 25 | 32 | 53 | %4,6 | %20,3 |
| Arap | 371 | 14 | 20 | 19 | %3,8 | %14,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 288 | 10 | 12 | 23 | %3,5 | %15,6 |
| Şartlı | 285 | 7 | 18 | 27 | %2,5 | %18,2 |
| Handikap | 267 | 21 | 15 | 15 | %7,9 | %19,1 |
| Satış | 35 | 0 | 1 | 7 | %0,0 | %22,9 |
| KV-6 | 15 | 1 | 4 | 0 | %6,7* | %33,3* |
| Maiden/Satış | 14 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %14,3* |
| KV-7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| N. Demir | 12 | 2 | 1 | 1 | %16,7* | %33,3* |
| M. Coşkun | 9 | 2 | 0 | 2 | 2/9 | 4/9 |
| M. Akgöbek | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| M. Çelik | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| E. Atlamaz | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| İ. Göçer | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| M. Çelik | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| M. Akdağ | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| F. Bebek | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| F. Çetinbaş | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fundo | 12 | 1 | 0 | 1 | %8,3* | %16,7* |
| Nur Kader | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Sun Of The Göksu | 10 | 2 | 0 | 0 | %20,0* | %20,0* |
| Rewılla | 9 | 0 | 1 | 3 | 0/9 | 4/9 |
| Fısıltıkaya | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Şahkaya | 8 | 0 | 2 | 0 | 0/8 | 2/8 |
| Büyükatak | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| Gizli Kahraman | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Lavistakaya | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| My Love Göksu | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | Sun Of The Göksu | M. Coşkun | 6/9 | 9,00 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Fısıltıkaya | N. Demir | 3/11 | 33,45 |
| 06.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Ramsgate | R. Kurt | 10/15 | 83,15 |
| 06.10.2026 | Adana | KV-6 | 1300 Sentetik | Asalet Sahibi | C. Paso | 2/11 | 12,70 |
| 06.10.2026 | Adana | Kısa Vade Handikap 22 | 1400 Sentetik | Fundo | E. Aktuğ | 4/11 | 11,75 |
| 29.09.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Eşay | M. Coşkun | 1/17 | 6,95 |
| 29.09.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Fundo | M. Coşkun | 9/9 | 12,80 |
| 29.09.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1800 Kum | Çelik Baron | T. Bali | 8/9 | 80,25 |
| 27.09.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1500 Sentetik | Ramsgate | R. Kurt | 6/16 | 37,00 |
| 20.09.2026 | Adana | Handikap 16 | 1900 Sentetik | Sun Of The Göksu | M. Coşkun | 1/12 | 8,85 |
| 13.09.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | Büyükatak | M. Bayır | 2/18 | 3,30 |
| 13.09.2026 | Adana | Handikap 16 | 1800 Kum | Gizli Kahraman | M. Akdağ | 8/15 | 91,45 |
| 13.09.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1200 Kum | Lady Brown | N. Demir | 1/8 | 5,00 |
| 06.09.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | Büyükatak | Ö. Ordu | 2/11 | 39,60 |
| 30.08.2026 | Adana | Handikap 16 | 1900 Kum | Büyükatak | R. Kurt | 14/18 | 65,50 |
| 30.08.2026 | Adana | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Lady Brown | N. Demir | 1/9 | 24,90 |
| 30.08.2026 | Adana | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Born To Star | İ. Göçer | 7/9 | 6,40 |
| 30.08.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1400 Kum | Gizli Kahraman | İ. Göçer | 7/14 | 39,90 |
| 21.07.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1200 Çim | Gizli Kahraman | M. Keskin | 8/8 | 31,90 |
| 07.07.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Astraea | N. Demir | 9/10 | 32,00 |
Sık sorulanlar
Mevlüt Tek bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 91 koşuda 6 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mevlüt Tek'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 6. koşu 20:00, LAVİSTAKAYA.
Mevlüt Tek en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 121 koşu, 8 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.