Antrenör
Nejdet Turan
Nejdet Turan'ın atları son 12 ayda 99 koşuya çıktı, 7 birincilik ve 15 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (51 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Nejdet Turan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 83 | 7 | 4 | 3 | %8,4 | %16,9 | −%50,6 |
| Son 12 ay | 99 | 7 | 4 | 4 | %7,1 | %15,2 | −%58,6 |
| 2020'den bu yana | 200 | 15 | 12 | 18 | %7,5 | %22,5 | −%49,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 29.10.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 83 | 7 | 4 | 3 | %8,4 | %16,9 |
| 2025 | 117 | 8 | 8 | 15 | %6,8 | %26,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 51 | 6 | 3 | 3 | %11,8 | %23,5 |
| Adana | 44 | 1 | 1 | 1 | %2,3 | %6,8 |
| Bursa | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 63 | 6 | 2 | 3 | %9,5 | %17,5 |
| Çim · Normal | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Sulu | 11 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %9,1* |
| Kum · Islak | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Kum · Nemli | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 31 | 4 | 1 | 1 | %12,9 | %19,4 |
| 1201–1600 m | 42 | 1 | 2 | 1 | %2,4 | %9,5 |
| 1601–2000 m | 24 | 2 | 0 | 2 | %8,3* | %16,7* |
| 2001+ m | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 97 | 7 | 4 | 4 | %7,2 | %15,5 |
| İngiliz | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 32 | 2 | 1 | 2 | %6,3 | %15,6 |
| Handikap | 31 | 2 | 1 | 1 | %6,5 | %12,9 |
| Şartlı | 31 | 3 | 2 | 1 | %9,7 | %19,4 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 68 | 11 | 4 | 5 | %16,2 | %29,4 |
| Bursa | 62 | 2 | 5 | 8 | %3,2 | %24,2 |
| Adana | 56 | 2 | 1 | 3 | %3,6 | %10,7 |
| İstanbul | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Ankara | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 82 | 6 | 5 | 11 | %7,3 | %26,8 |
| Kum · Normal | 78 | 7 | 4 | 3 | %9,0 | %17,9 |
| Kum · Sulu | 11 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %9,1* |
| Kum · Islak | 10 | 1 | 0 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Kum · Nemli | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 60 | 6 | 4 | 5 | %10,0 | %25,0 |
| 1201–1600 m | 88 | 7 | 5 | 7 | %8,0 | %21,6 |
| 1601–2000 m | 44 | 2 | 1 | 5 | %4,5 | %18,2 |
| 2001+ m | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 197 | 15 | 12 | 18 | %7,6 | %22,8 |
| İngiliz | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 69 | 5 | 4 | 10 | %7,2 | %27,5 |
| Şartlı | 56 | 4 | 4 | 4 | %7,1 | %21,4 |
| Handikap | 54 | 5 | 1 | 3 | %9,3 | %16,7 |
| KV-6 | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| Satış | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| KV-7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Çelik | 14 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| B. Bülbül | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| M. Keçeci | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| M. Coşkun | 8 | 2 | 1 | 0 | 2/8 | 3/8 |
| M. Çiçek | 5 | 2 | 1 | 0 | 2/5 | 3/5 |
| M. Akdağ | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| R. Ketme | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| F. Sansar | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| N. Avci | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| M. Kıyak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Yol Gezer | 16 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %12,5* |
| Merküt | 10 | 3 | 1 | 0 | %30,0* | %40,0* |
| Selminkız | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Esenyıl | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Nevşan Hatun | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Canyaman | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| Gönül Sarayı | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Bilgesultan | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Yakup Abi | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Şampiyon Gümbür | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.2026 | İzmir | Handikap 17 | 2100 Kum | Canyaman | M. Çiçek | 2/9 | 7,30 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Yol Gezer | B. Bülbül | 14/16 | 40,85 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1200 Kum | Merküt | M. Akdağ | 7/8 | 11,80 |
| 08.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Selminkız | R. Ketme | 5/13 | 31,90 |
| 01.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Bediz De Faust | E. Akkaya | 15/15 | 35,60 |
| 01.10.2026 | İzmir | Satış 1 | 1200 Kum | Eflani | M. Çiçek | 5/8 | 5,95 |
| 01.10.2026 | İzmir | Kısa Vade Handikap 22 | 1900 Kum | Canyaman | B. Bülbül | 8/13 | 13,30 |
| 26.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Selminkız | Y. Gökçe | 9/15 | 42,65 |
| 24.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Yol Gezer | R. Ketme | 4/17 | 31,00 |
| 19.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 2000 Kum | Yol Gezer | M. Keçeci | 10/12 | 27,80 |
| 19.09.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Selminkız | M. Keçeci | 6/10 | 11,40 |
| 12.09.2026 | İzmir | Handikap 17 | 1900 Kum | Canyaman | M. Çiçek | 6/15 | 5,25 |
| 04.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1900 Kum | Şampiyon Gümbür | B. Bülbül | 8/11 | 42,25 |
| 03.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1400 Kum | Yol Gezer | A. İnci | 8/19 | 10,20 |
| 03.09.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Lemikız | Y. Gökçe | 9/10 | 22,25 |
| 23.08.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Şampiyon Gümbür | M. Bilgin | 15/15 | 9,35 |
| 18.08.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 2000 Kum | Yol Gezer | N. Avci | 5/16 | 7,60 |
| 15.08.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1900 Kum | Canyaman | M. Çiçek | 1/15 | 5,90 |
| 15.08.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Selminkız | A. Küründük | 9/10 | 53,90 |
| 09.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Şampiyon Gümbür | B. Bülbül | 6/15 | 23,50 |
Sık sorulanlar
Nejdet Turan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 83 koşuda 7 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Nejdet Turan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 29.10.2026, İzmir.
Nejdet Turan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 51 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.