Antrenör
Mehmet Kaya
Mehmet Kaya'ın atları son 12 ayda 600 koşuya çıktı, 44 birincilik ve 147 ilk üç derece aldı. En çok Diyarbakır'da koştu (206 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Kaya antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 587 | 43 | 45 | 57 | %7,3 | %24,7 | −%48,7 |
| Son 12 ay | 600 | 44 | 45 | 58 | %7,3 | %24,5 | −%49,5 |
| 2020'den bu yana | 1601 | 152 | 126 | 160 | %9,5 | %27,4 | −%28,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 587 | 43 | 45 | 57 | %7,3 | %24,7 |
| 2025 | 210 | 21 | 12 | 18 | %10,0 | %24,3 |
| 2024 | 371 | 47 | 38 | 40 | %12,7 | %33,7 |
| 2023 | 20 | 1 | 1 | 1 | %5,0* | %15,0* |
| 2022 | 351 | 31 | 24 | 37 | %8,8 | %26,2 |
| 2021 | 62 | 9 | 6 | 7 | %14,5 | %35,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Diyarbakır | 206 | 14 | 16 | 16 | %6,8 | %22,3 |
| Elazığ | 205 | 17 | 12 | 24 | %8,3 | %25,9 |
| Şanlıurfa | 168 | 8 | 15 | 17 | %4,8 | %23,8 |
| Adana | 21 | 5 | 2 | 1 | %23,8* | %38,1* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 518 | 36 | 41 | 49 | %6,9 | %24,3 |
| Kum · Nemli | 26 | 2 | 2 | 2 | %7,7* | %23,1* |
| Kum · Sulu | 26 | 3 | 2 | 4 | %11,5* | %34,6* |
| Kum · Islak | 25 | 3 | 0 | 3 | %12,0* | %24,0* |
| Sentetik · Normal | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 202 | 12 | 15 | 17 | %5,9 | %21,8 |
| 1201–1600 m | 120 | 10 | 10 | 16 | %8,3 | %30,0 |
| 1601–2000 m | 269 | 21 | 20 | 25 | %7,8 | %24,5 |
| 2001+ m | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 379 | 31 | 28 | 36 | %8,2 | %25,1 |
| Arap | 221 | 13 | 17 | 22 | %5,9 | %23,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 255 | 21 | 23 | 24 | %8,2 | %26,7 |
| Şartlı | 212 | 13 | 12 | 21 | %6,1 | %21,7 |
| Maiden | 97 | 7 | 8 | 12 | %7,2 | %27,8 |
| KV-7 | 14 | 2 | 1 | 1 | %14,3* | %28,6* |
| KV-6 | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| KV-8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| KV-9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Satış | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 628 | 42 | 50 | 65 | %6,7 | %25,0 |
| Elazığ | 514 | 57 | 44 | 55 | %11,1 | %30,4 |
| Diyarbakır | 417 | 46 | 27 | 38 | %11,0 | %26,6 |
| Adana | 40 | 7 | 5 | 2 | %17,5 | %35,0 |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1450 | 131 | 115 | 146 | %9,0 | %27,0 |
| Kum · Sulu | 56 | 9 | 7 | 6 | %16,1 | %39,3 |
| Kum · Nemli | 52 | 6 | 3 | 5 | %11,5 | %26,9 |
| Kum · Islak | 35 | 6 | 0 | 3 | %17,1 | %25,7 |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 500 | 43 | 35 | 40 | %8,6 | %23,6 |
| 1201–1600 m | 348 | 27 | 31 | 36 | %7,8 | %27,0 |
| 1601–2000 m | 719 | 78 | 56 | 80 | %10,8 | %29,8 |
| 2001+ m | 34 | 4 | 4 | 4 | %11,8 | %35,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 905 | 104 | 78 | 99 | %11,5 | %31,0 |
| Arap | 696 | 48 | 48 | 61 | %6,9 | %22,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 601 | 54 | 45 | 70 | %9,0 | %28,1 |
| Handikap | 599 | 60 | 54 | 52 | %10,0 | %27,7 |
| Maiden | 282 | 27 | 20 | 31 | %9,6 | %27,7 |
| KV-6 | 34 | 1 | 2 | 3 | %2,9 | %17,6 |
| KV-7 | 30 | 4 | 1 | 2 | %13,3 | %23,3 |
| KV-8 | 17 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %17,6* |
| G | 16 | 1 | 0 | 1 | %6,3* | %12,5* |
| KV-9 | 15 | 3 | 1 | 0 | %20,0* | %26,7* |
| A | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İ. Akyavuz | 47 | 8 | 5 | 11 | %17,0 | %51,1 |
| A. Akdemir | 38 | 5 | 4 | 4 | %13,2 | %34,2 |
| A. Bayar | 37 | 5 | 3 | 2 | %13,5 | %27,0 |
| İ. Katar | 36 | 4 | 1 | 5 | %11,1 | %27,8 |
| Y. Cengiz | 36 | 4 | 4 | 3 | %11,1 | %30,6 |
| S. Kaplan | 30 | 2 | 4 | 3 | %6,7 | %30,0 |
| M. Işık | 30 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %10,0 |
| H. Yönden | 27 | 1 | 1 | 1 | %3,7* | %11,1* |
| N. Altın | 26 | 1 | 4 | 3 | %3,8* | %30,8* |
| Ç. Canpolat | 24 | 1 | 2 | 0 | %4,2* | %12,5* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| King Boreas | 20 | 1 | 2 | 5 | %5,0* | %40,0* |
| Calibration | 18 | 0 | 4 | 1 | %0,0* | %27,8* |
| Sert Rüzgar | 18 | 1 | 3 | 3 | %5,6* | %38,9* |
| Voice Of Reason | 18 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %16,7* |
| Fatma Hanım | 15 | 3 | 1 | 1 | %20,0* | %33,3* |
| Kara Maho | 13 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %38,5* |
| Kiki Ferro | 13 | 3 | 0 | 0 | %23,1* | %23,1* |
| Reez | 12 | 2 | 2 | 0 | %16,7* | %33,3* |
| Güzelmine | 12 | 1 | 2 | 2 | %8,3* | %41,7* |
| Fırathan Ağası | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Fırathan Ağası | L. Taptık | 9/10 | 8,65 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 2000 Kum | Van Kalesi | İ. Katar | 7/9 | 14,75 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Calibration | N. Altın | 8/12 | 12,45 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Doğantürkbeyi | İ. Akyavuz | 1/12 | 9,85 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1900 Kum | Desesperados | R. Doğan | 11/11 | 1,50 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1900 Kum | Super Show | Y. Çelikbaş | 9/11 | 21,15 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1900 Kum | Sunfyre | F. Yardımcı | 2/11 | 1,50 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1900 Kum | Pancho | A. Bayar | 7/11 | 1,50 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Maiden | 1700 Kum | Zor Ağa | L. Taptık | 3/11 | 9,55 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1900 Kum | Son Aktaş | İ. Akyavuz | 6/14 | 5,55 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Sert Yiğit | Y. Cengiz | 5/15 | 30,60 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1900 Kum | Sert Rüzgar | T. Bali | 4/9 | 7,95 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1900 Kum | Kentucky Blaze | M. Şakir | 3/9 | 2,25 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1900 Kum | King Boreas | Ç. Canpolat | 2/9 | 6,85 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1800 Kum | Sunfyre | L. Taptık | 3/10 | 1,90 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1800 Kum | High Symphony | M. Doğan | 10/10 | 13,80 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1800 Kum | Super Show | Y. Çelikbaş | 6/10 | 16,40 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1800 Kum | Voice Of Reason | A. Çankaya | 5/10 | 1,90 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Gargaron | Y. Cengiz | 4/8 | 4,75 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 1200 Kum | Fatma Hanım | İ. Katar | 8/9 | 11,30 |
Sık sorulanlar
Mehmet Kaya bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 587 koşuda 43 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Kaya'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Mehmet Kaya en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Diyarbakır'da: 206 koşu, 14 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.