Antrenör
Ayhan Dinç
Ayhan Dinç'ın atları son 12 ayda 169 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 20 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (164 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ayhan Dinç antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 160 | 2 | 2 | 12 | %1,3 | %10,0 | −%95,5 |
| Son 12 ay | 169 | 3 | 3 | 14 | %1,8 | %11,8 | −%94,1 |
| 2020'den bu yana | 1991 | 88 | 93 | 172 | %4,4 | %17,7 | −%60,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 160 | 2 | 2 | 12 | %1,3 | %10,0 |
| 2025 | 238 | 9 | 11 | 21 | %3,8 | %17,2 |
| 2024 | 427 | 26 | 30 | 35 | %6,1 | %21,3 |
| 2023 | 342 | 16 | 11 | 28 | %4,7 | %16,1 |
| 2022 | 328 | 17 | 16 | 31 | %5,2 | %19,5 |
| 2021 | 263 | 11 | 13 | 22 | %4,2 | %17,5 |
| 2020 | 233 | 7 | 10 | 23 | %3,0 | %17,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 164 | 3 | 3 | 13 | %1,8 | %11,6 |
| Ankara | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 78 | 1 | 1 | 6 | %1,3 | %10,3 |
| Sentetik · Normal | 52 | 0 | 1 | 7 | %0,0 | %15,4 |
| Çim · Normal | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Kum · Sulu | 11 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %9,1* |
| Kum · Nemli | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 33 | 1 | 1 | 3 | %3,0 | %15,2 |
| 1201–1600 m | 73 | 0 | 2 | 6 | %0,0 | %11,0 |
| 1601–2000 m | 51 | 2 | 0 | 4 | %3,9 | %11,8 |
| 2001+ m | 12 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %8,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 134 | 3 | 2 | 8 | %2,2 | %9,7 |
| İngiliz | 35 | 0 | 1 | 6 | %0,0 | %20,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 66 | 0 | 2 | 7 | %0,0 | %13,6 |
| Handikap | 54 | 1 | 1 | 5 | %1,9 | %13,0 |
| Maiden | 41 | 2 | 0 | 2 | %4,9 | %9,8 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 1759 | 69 | 75 | 146 | %3,9 | %16,5 |
| Antalya | 114 | 12 | 8 | 11 | %10,5 | %27,2 |
| Ankara | 103 | 6 | 8 | 12 | %5,8 | %25,2 |
| Şanlıurfa | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
| Kocaeli | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Bursa | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1102 | 52 | 55 | 94 | %4,7 | %18,2 |
| Çim · Normal | 509 | 21 | 23 | 43 | %4,1 | %17,1 |
| Sentetik · Normal | 111 | 3 | 3 | 13 | %2,7 | %17,1 |
| Kum · Nemli | 107 | 6 | 6 | 5 | %5,6 | %15,9 |
| Kum · Islak | 46 | 1 | 1 | 5 | %2,2 | %15,2 |
| Kum · Sulu | 32 | 1 | 3 | 2 | %3,1 | %18,8 |
| Çim · Çok Yumuşak | 26 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %15,4* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 24 | 3 | 1 | 1 | %12,5* | %20,8* |
| Çim · Yumuşak | 19 | 1 | 0 | 3 | %5,3* | %21,1* |
| Çim · Ağır | 11 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %18,2* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 489 | 29 | 18 | 34 | %5,9 | %16,6 |
| 1201–1600 m | 979 | 37 | 54 | 86 | %3,8 | %18,1 |
| 1601–2000 m | 435 | 16 | 20 | 42 | %3,7 | %17,9 |
| 2001+ m | 88 | 6 | 1 | 10 | %6,8 | %19,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1467 | 69 | 60 | 118 | %4,7 | %16,8 |
| İngiliz | 524 | 19 | 33 | 54 | %3,6 | %20,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 680 | 30 | 28 | 51 | %4,4 | %16,0 |
| Şartlı | 615 | 25 | 27 | 64 | %4,1 | %18,9 |
| Handikap | 475 | 23 | 25 | 34 | %4,8 | %17,3 |
| Satış | 116 | 4 | 9 | 10 | %3,4 | %19,8 |
| Maiden/Satış | 53 | 4 | 1 | 9 | %7,5 | %26,4 |
| KV-6 | 20 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %15,0* |
| KV-8 | 15 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %26,7* |
| KV-7 | 12 | 2 | 0 | 0 | %16,7* | %16,7* |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Akgöbek | 18 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %11,1* |
| M. Kıyak | 16 | 1 | 0 | 2 | %6,3* | %18,8* |
| M. Coşkun | 14 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,1* |
| S. Çelik | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| T. Bali | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| E. Atlamaz | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| M. Akdağ | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| M. Çelik | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| S. Çelik | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| N. Demir | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Babamuşlu | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Paluri Man | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| Borga | 7 | 0 | 1 | 3 | 0/7 | 4/7 |
| Cavidan Hatun | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Sevda Mevsimi | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Güzelnisa | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Shirin Warrior | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Yosunkaya | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Ateş Kuşları | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| King Ova | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Sevda Mevsimi | M. Coşkun | 4/9 | 10,65 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Sevda Mevsimi | M. Coşkun | 4/17 | 20,65 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Güzelnisa | M. Kıyak | 15/17 | 48,70 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Parlak Elmas | R. Kurt | 9/10 | 77,75 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Kralın Oğlu | T. Bali | 6/10 | 5,90 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Okaygün | S. Çelik | 10/10 | 21,70 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Sentetik | Mekansız Kral | M. Akgöbek | 3/9 | 47,05 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Efe Sultan | M. Akgöbek | 5/11 | 26,95 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Başımın Belası | N. Demir | 9/16 | 46,10 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Ateş Kuşları | R. Kurt | 3/12 | 11,55 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Efruzkızı | M. Arslan | 8/11 | 17,35 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Güzelnisa | E. Atlamaz | 14/18 | 26,50 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Işıkalp | İ. Akyavuz | 7/16 | 29,80 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Arkazgülü | R. Kurt | 10/10 | 28,10 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Okaygün | S. Çelik | 9/10 | 41,50 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Paluri Man | V. Demir | 7/18 | 21,60 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Borga | H. Çizik | 10/18 | 9,80 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Barakhan | M. Arslan | 6/17 | 53,70 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Shirin Warrior | E. Tunç | 10/17 | 15,85 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Efe Sultan | M. Kıyak | 15/15 | 64,60 |
Sık sorulanlar
Ayhan Dinç bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 160 koşuda 2 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ayhan Dinç'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 1. koşu 17:15, SEVDA MEVSİMİ; Adana 4. koşu 19:00, EFRUZKIZI; Adana 5. koşu 19:30, SHIRIN WARRIOR; Adana 6. koşu 20:00, GÜNÇE KIZ.
Ayhan Dinç en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 164 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.