Antrenör
Mehmet Aslan
Mehmet Aslan'ın atları son 12 ayda 262 koşuya çıktı, 21 birincilik ve 80 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (247 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Aslan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 209 | 17 | 24 | 21 | %8,1 | %29,7 | −%31,3 |
| Son 12 ay | 262 | 21 | 33 | 26 | %8,0 | %30,5 | −%40,6 |
| 2020'den bu yana | 1452 | 126 | 138 | 159 | %8,7 | %29,1 | −%43,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 02.11.2026, Şanlıurfa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 209 | 17 | 24 | 21 | %8,1 | %29,7 |
| 2025 | 86 | 6 | 12 | 8 | %7,0 | %30,2 |
| 2023 | 455 | 37 | 41 | 41 | %8,1 | %26,2 |
| 2022 | 657 | 64 | 57 | 84 | %9,7 | %31,2 |
| 2021 | 45 | 2 | 4 | 5 | %4,4 | %24,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 247 | 20 | 28 | 24 | %8,1 | %29,1 |
| Diyarbakır | 7 | 0 | 3 | 0 | 0/7 | 3/7 |
| Elazığ | 4 | 0 | 1 | 2 | 0/4 | 3/4 |
| Adana | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 216 | 16 | 25 | 22 | %7,4 | %29,2 |
| Kum · Sulu | 23 | 3 | 3 | 2 | %13,0* | %34,8* |
| Kum · Islak | 16 | 2 | 3 | 2 | %12,5* | %43,8* |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 54 | 7 | 7 | 12 | %13,0 | %48,1 |
| 1201–1600 m | 113 | 5 | 19 | 8 | %4,4 | %28,3 |
| 1601–2000 m | 82 | 8 | 5 | 5 | %9,8 | %22,0 |
| 2001+ m | 13 | 1 | 2 | 1 | %7,7* | %30,8* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 175 | 15 | 28 | 17 | %8,6 | %34,3 |
| Arap | 87 | 6 | 5 | 9 | %6,9 | %23,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 84 | 7 | 11 | 11 | %8,3 | %34,5 |
| Şartlı | 84 | 6 | 14 | 5 | %7,1 | %29,8 |
| Maiden | 82 | 8 | 8 | 8 | %9,8 | %29,3 |
| KV-6 | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 838 | 68 | 75 | 84 | %8,1 | %27,1 |
| Elazığ | 259 | 26 | 31 | 36 | %10,0 | %35,9 |
| Diyarbakır | 253 | 20 | 23 | 27 | %7,9 | %27,7 |
| Adana | 92 | 10 | 9 | 10 | %10,9 | %31,5 |
| Kocaeli | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| İstanbul | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1284 | 103 | 121 | 137 | %8,0 | %28,1 |
| Kum · Nemli | 65 | 11 | 6 | 6 | %16,9 | %35,4 |
| Çim · Normal | 34 | 4 | 2 | 6 | %11,8 | %35,3 |
| Kum · Sulu | 32 | 3 | 5 | 5 | %9,4 | %40,6 |
| Kum · Islak | 26 | 2 | 4 | 5 | %7,7* | %42,3* |
| Çim · Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 498 | 47 | 43 | 68 | %9,4 | %31,7 |
| 1201–1600 m | 426 | 32 | 46 | 42 | %7,5 | %28,2 |
| 1601–2000 m | 495 | 42 | 47 | 44 | %8,5 | %26,9 |
| 2001+ m | 33 | 5 | 2 | 5 | %15,2 | %36,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 739 | 55 | 60 | 86 | %7,4 | %27,2 |
| İngiliz | 713 | 71 | 78 | 73 | %10,0 | %31,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 527 | 43 | 55 | 46 | %8,2 | %27,3 |
| Maiden | 430 | 35 | 35 | 50 | %8,1 | %27,9 |
| Handikap | 427 | 44 | 45 | 57 | %10,3 | %34,2 |
| KV-6 | 31 | 2 | 1 | 4 | %6,5 | %22,6 |
| KV-7 | 17 | 1 | 2 | 1 | %5,9* | %23,5* |
| KV-8 | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| A | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| G | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| F. Yardımcı | 26 | 5 | 7 | 3 | %19,2* | %57,7* |
| M. Şakir | 23 | 3 | 1 | 1 | %13,0* | %21,7* |
| N. Altın | 23 | 1 | 5 | 2 | %4,3* | %34,8* |
| İ. Akyavuz | 22 | 3 | 7 | 3 | %13,6* | %59,1* |
| İ. Katar | 16 | 0 | 2 | 5 | %0,0* | %43,8* |
| M. Işık | 14 | 3 | 0 | 0 | %21,4* | %21,4* |
| Y. Cengiz | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| H. Altundağ | 10 | 2 | 1 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| Y. Çelikbaş | 9 | 1 | 2 | 0 | 1/9 | 3/9 |
| M. Akgöbek | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pala Salih | 16 | 2 | 0 | 2 | %12,5* | %25,0* |
| Asilsima | 14 | 0 | 7 | 2 | %0,0* | %64,3* |
| Yenal | 12 | 1 | 2 | 4 | %8,3* | %58,3* |
| King Yakup | 12 | 2 | 2 | 0 | %16,7* | %33,3* |
| Yetim Amca | 12 | 2 | 1 | 1 | %16,7* | %33,3* |
| Come And See | 10 | 2 | 3 | 1 | %20,0* | %60,0* |
| Golden Cooger | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Beyond The Sea | 9 | 0 | 0 | 3 | 0/9 | 3/9 |
| Zekaibey | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Badass | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Venüs Yıldızı | M. Şakir | 10/15 | 53,40 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1400 Kum | King İzzet | Y. Cengiz | 5/11 | 10,15 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | The Real Hero | M. Akgöbek | 3/15 | 30,05 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Ivar | M. Çelik | 3/9 | 3,00 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Beyond The Sea | F. Yardımcı | 4/15 | 4,85 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Venüs Yıldızı | M. Akdağ | 10/15 | 19,95 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 2100 Kum | Pala Salih | M. Çelik | 11/14 | 22,20 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 2100 Kum | Tyraxes | N. Demir | 10/14 | 14,65 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Mr Çınar | İ. Akyavuz | 5/7 | 5,25 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Canoğlu Yıldızı | M. Akdağ | 2/15 | 17,85 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1200 Kum | Yenal | Y. Çelikbaş | 8/17 | 7,85 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Sharpshah | N. Altın | 3/9 | 11,55 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1300 Kum | Canoğlu Yıldızı | M. Akdağ | 5/9 | 30,40 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 13 | 1200 Kum | Tepekızı | E. Akkılıç | 3/6 | 9,50 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Zealandia | M. Akdağ | 7/14 | 36,55 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Odhan Tay | S. Kaplan | 14/16 | 35,10 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1800 Kum | Beyond The Sea | R. Doğan | 6/14 | 12,60 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Işıkalp | İ. Akyavuz | 6/14 | 3,90 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | Mr Çınar | Y. Cengiz | 1/8 | 5,30 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1200 Kum | Beyond The Sea | M. Ünlü | 4/17 | 10,40 |
Sık sorulanlar
Mehmet Aslan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 209 koşuda 17 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Aslan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 02.11.2026, Şanlıurfa.
Mehmet Aslan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 247 koşu, 20 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.