Antrenör
Elif Açmaz
Elif Açmaz'ın atları son 12 ayda 564 koşuya çıktı, 57 birincilik ve 170 ilk üç derece aldı. En çok Diyarbakır'da koştu (195 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Elif Açmaz antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 556 | 57 | 52 | 59 | %10,3 | %30,2 | −%18,7 |
| Son 12 ay | 564 | 57 | 53 | 60 | %10,1 | %30,1 | −%19,9 |
| 2020'den bu yana | 956 | 93 | 81 | 99 | %9,7 | %28,6 | −%22,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 556 | 57 | 52 | 59 | %10,3 | %30,2 |
| 2025 | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| 2024 | 196 | 15 | 17 | 18 | %7,7 | %25,5 |
| 2023 | 156 | 14 | 6 | 15 | %9,0 | %22,4 |
| 2022 | 40 | 7 | 5 | 6 | %17,5 | %45,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Diyarbakır | 195 | 19 | 17 | 24 | %9,7 | %30,8 |
| Şanlıurfa | 169 | 16 | 14 | 18 | %9,5 | %28,4 |
| Elazığ | 165 | 18 | 20 | 14 | %10,9 | %31,5 |
| Adana | 34 | 4 | 2 | 4 | %11,8 | %29,4 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 481 | 44 | 48 | 50 | %9,1 | %29,5 |
| Kum · Sulu | 32 | 6 | 3 | 7 | %18,8 | %50,0 |
| Kum · Islak | 21 | 3 | 1 | 0 | %14,3* | %19,0* |
| Kum · Nemli | 19 | 3 | 0 | 3 | %15,8* | %31,6* |
| Sentetik · Normal | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Çim · Normal | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 233 | 24 | 21 | 25 | %10,3 | %30,0 |
| 1201–1600 m | 125 | 13 | 14 | 5 | %10,4 | %25,6 |
| 1601–2000 m | 201 | 19 | 18 | 29 | %9,5 | %32,8 |
| 2001+ m | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 302 | 31 | 24 | 36 | %10,3 | %30,1 |
| İngiliz | 262 | 26 | 29 | 24 | %9,9 | %30,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 220 | 23 | 17 | 28 | %10,5 | %30,9 |
| Handikap | 188 | 20 | 22 | 15 | %10,6 | %30,3 |
| Maiden | 108 | 9 | 12 | 9 | %8,3 | %27,8 |
| KV-6 | 15 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| KV-7 | 9 | 2 | 1 | 2 | 2/9 | 5/9 |
| KV-8 | 9 | 2 | 0 | 2 | 2/9 | 4/9 |
| G | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| KV-9 | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Diyarbakır | 362 | 32 | 32 | 42 | %8,8 | %29,3 |
| Elazığ | 291 | 29 | 26 | 29 | %10,0 | %28,9 |
| Şanlıurfa | 255 | 26 | 19 | 23 | %10,2 | %26,7 |
| Adana | 47 | 6 | 4 | 5 | %12,8 | %31,9 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 849 | 78 | 75 | 85 | %9,2 | %28,0 |
| Kum · Nemli | 36 | 3 | 1 | 6 | %8,3 | %27,8 |
| Kum · Sulu | 34 | 7 | 3 | 7 | %20,6 | %50,0 |
| Kum · Islak | 22 | 4 | 1 | 0 | %18,2* | %22,7* |
| Sentetik · Normal | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Çim · Normal | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 392 | 35 | 39 | 45 | %8,9 | %30,4 |
| 1201–1600 m | 204 | 22 | 19 | 10 | %10,8 | %25,0 |
| 1601–2000 m | 345 | 34 | 23 | 43 | %9,9 | %29,0 |
| 2001+ m | 15 | 2 | 0 | 1 | %13,3* | %20,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 512 | 50 | 39 | 61 | %9,8 | %29,3 |
| İngiliz | 444 | 43 | 42 | 38 | %9,7 | %27,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 393 | 38 | 28 | 50 | %9,7 | %29,5 |
| Handikap | 327 | 34 | 31 | 25 | %10,4 | %27,5 |
| Maiden | 155 | 13 | 18 | 13 | %8,4 | %28,4 |
| KV-6 | 25 | 1 | 2 | 2 | %4,0* | %20,0* |
| KV-7 | 20 | 3 | 1 | 3 | %15,0* | %35,0* |
| KV-8 | 15 | 2 | 0 | 2 | %13,3* | %26,7* |
| G | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| KV-9 | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Satış | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| A | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| N. Altın | 38 | 7 | 3 | 3 | %18,4 | %34,2 |
| S. Kaplan | 36 | 1 | 3 | 1 | %2,8 | %13,9 |
| İ. Katar | 32 | 5 | 4 | 3 | %15,6 | %37,5 |
| Y. Cengiz | 31 | 2 | 2 | 4 | %6,5 | %25,8 |
| İ. Akyavuz | 30 | 6 | 5 | 6 | %20,0 | %56,7 |
| A. Akdemir | 29 | 3 | 7 | 2 | %10,3* | %41,4* |
| A. Bayar | 27 | 2 | 4 | 6 | %7,4* | %44,4* |
| F. Yardımcı | 25 | 3 | 4 | 3 | %12,0* | %40,0* |
| Y. Çelikbaş | 24 | 2 | 2 | 3 | %8,3* | %29,2* |
| Ç. Canpolat | 18 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,6* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cihan Baba | 15 | 1 | 2 | 2 | %6,7* | %33,3* |
| Tigris Hanım | 14 | 1 | 2 | 1 | %7,1* | %28,6* |
| Yerdeniz | 12 | 2 | 0 | 2 | %16,7* | %33,3* |
| Andromeda Star | 12 | 4 | 4 | 1 | %33,3* | %75,0* |
| Kumsal Star | 11 | 1 | 3 | 1 | %9,1* | %45,5* |
| Baş Alp | 11 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %36,4* |
| Eyberk | 10 | 2 | 2 | 3 | %20,0* | %70,0* |
| Doğantürkbeyi | 9 | 1 | 2 | 3 | 1/9 | 6/9 |
| Ömerinoğlu | 9 | 3 | 1 | 1 | 3/9 | 5/9 |
| Yağtu | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Mesutbeyi | Ç. Canpolat | 8/10 | 18,90 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-6 | 1200 Kum | Karaşimşek | A. Bayar | 6/8 | 15,20 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 2000 Kum | Desert Fever | L. Taptık | 3/9 | 10,50 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Vesperluna | A. Çankaya | 6/8 | 5,40 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Maybe For Us | L. Taptık | 3/8 | 5,40 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Aramith | L. Taptık | 10/12 | 45,85 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Taykutbey | L. Taptık | 1/14 | 6,55 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Turbo Beyi | İ. Akyavuz | 8/14 | 6,15 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Alize Rüzgarı | E. Akkılıç | 9/12 | 7,20 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1200 Kum | Ganadores | Y. Çelikbaş | 6/10 | 12,00 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Ketrin | M. Akdağ | 15/15 | 6,00 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Küçükdemircik | Y. Çelikbaş | 3/15 | 19,00 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1900 Kum | Yılan Dereli | M. Akdağ | 7/9 | 19,75 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Tigris Hanım | İ. Katar | 1/12 | 6,30 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Attack Girl | A. Bayar | 3/8 | 15,70 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Kumsal Star | N. Altın | 2/8 | 8,10 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Ulan Şadiye | Ç. Canpolat | 8/8 | 42,75 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 1200 Kum | Tigris Rüzgarı | N. Altın | 6/8 | 13,15 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 1200 Kum | Feritbatur | İ. Katar | 7/8 | 5,75 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 2 | 1200 Kum | Atakaya Hükümdarı | N. Altın | 1/10 | 4,40 |
Sık sorulanlar
Elif Açmaz bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 556 koşuda 57 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Elif Açmaz'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Elif Açmaz en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Diyarbakır'da: 195 koşu, 19 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.