Jokey
Hışman Çizik
Hışman Çizik son 12 ayda 1007 koşuya çıktı, 142 birincilik ve 425 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (348 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Hışman Çizik jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 828 | 113 | 117 | 118 | %13,6 | %42,0 | −%18,3 |
| Son 12 ay | 1007 | 142 | 145 | 138 | %14,1 | %42,2 | −%21,8 |
| 2020'den bu yana | 6928 | 971 | 976 | 975 | %14,0 | %42,2 | −%35,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 828 | 113 | 117 | 118 | %13,6 | %42,0 |
| 2025 | 985 | 139 | 139 | 140 | %14,1 | %42,4 |
| 2024 | 1018 | 143 | 169 | 136 | %14,0 | %44,0 |
| 2023 | 945 | 117 | 108 | 138 | %12,4 | %38,4 |
| 2022 | 880 | 110 | 119 | 132 | %12,5 | %41,0 |
| 2021 | 1074 | 163 | 153 | 141 | %15,2 | %42,6 |
| 2020 | 1198 | 186 | 171 | 170 | %15,5 | %44,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 348 | 55 | 51 | 46 | %15,8 | %43,7 |
| Ankara | 284 | 38 | 43 | 44 | %13,4 | %44,0 |
| Adana | 277 | 38 | 37 | 37 | %13,7 | %40,4 |
| Antalya | 45 | 4 | 5 | 3 | %8,9 | %26,7 |
| Kocaeli | 24 | 3 | 1 | 4 | %12,5* | %33,3* |
| Bursa | 21 | 3 | 5 | 3 | %14,3* | %52,4* |
| Şanlıurfa | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| Elazığ | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 309 | 42 | 41 | 43 | %13,6 | %40,8 |
| Çim · Normal | 287 | 44 | 49 | 37 | %15,3 | %45,3 |
| Sentetik · Normal | 190 | 30 | 28 | 17 | %15,8 | %39,5 |
| Kum · Nemli | 46 | 6 | 3 | 5 | %13,0 | %30,4 |
| Çim · Yumuşak | 44 | 5 | 7 | 8 | %11,4 | %45,5 |
| Kum · Islak | 34 | 4 | 5 | 6 | %11,8 | %44,1 |
| Kum · Sulu | 26 | 1 | 2 | 5 | %3,8* | %30,8* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 25 | 3 | 4 | 6 | %12,0* | %52,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 16 | 3 | 1 | 7 | %18,8* | %68,8* |
| Çim · Ağır | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| Çim · Çok Ağır | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
| Sentetik · Nemli | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 210 | 33 | 33 | 28 | %15,7 | %44,8 |
| 1201–1600 m | 512 | 79 | 75 | 65 | %15,4 | %42,8 |
| 1601–2000 m | 190 | 18 | 25 | 32 | %9,5 | %39,5 |
| 2001+ m | 95 | 12 | 12 | 13 | %12,6 | %38,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 529 | 69 | 72 | 66 | %13,0 | %39,1 |
| Arap | 478 | 73 | 73 | 72 | %15,3 | %45,6 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 2597 | 330 | 336 | 349 | %12,7 | %39,1 |
| Ankara | 2025 | 275 | 289 | 310 | %13,6 | %43,2 |
| Adana | 1404 | 204 | 202 | 181 | %14,5 | %41,8 |
| Kocaeli | 447 | 84 | 83 | 66 | %18,8 | %52,1 |
| Bursa | 234 | 49 | 38 | 41 | %20,9 | %54,7 |
| Antalya | 147 | 16 | 18 | 20 | %10,9 | %36,7 |
| İzmir | 54 | 10 | 4 | 7 | %18,5 | %38,9 |
| Şanlıurfa | 18 | 2 | 5 | 1 | %11,1* | %44,4* |
| Elazığ | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 2313 | 350 | 341 | 334 | %15,1 | %44,3 |
| Çim · Normal | 2148 | 273 | 293 | 305 | %12,7 | %40,5 |
| Sentetik · Normal | 1462 | 204 | 201 | 190 | %14,0 | %40,7 |
| Kum · Nemli | 238 | 34 | 32 | 34 | %14,3 | %42,0 |
| Çim · Çok Yumuşak | 167 | 33 | 24 | 25 | %19,8 | %49,1 |
| Kum · Islak | 149 | 28 | 28 | 21 | %18,8 | %51,7 |
| Çim · Yumuşak | 147 | 15 | 19 | 20 | %10,2 | %36,7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 138 | 14 | 17 | 24 | %10,1 | %39,9 |
| Çim · Ağır | 62 | 11 | 8 | 8 | %17,7 | %43,5 |
| Kum · Sulu | 57 | 6 | 5 | 8 | %10,5 | %33,3 |
| Çim · Çok Ağır | 27 | 1 | 4 | 4 | %3,7* | %33,3* |
| Çim · Biraz Ağır | 8 | 1 | 2 | 0 | 1/8 | 3/8 |
| Sentetik · Nemli | 8 | 1 | 2 | 1 | 1/8 | 4/8 |
| Sentetik · Sulu | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1242 | 189 | 171 | 161 | %15,2 | %41,9 |
| 1201–1600 m | 3614 | 512 | 510 | 524 | %14,2 | %42,8 |
| 1601–2000 m | 1370 | 185 | 208 | 192 | %13,5 | %42,7 |
| 2001+ m | 702 | 85 | 87 | 98 | %12,1 | %38,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 3693 | 495 | 519 | 521 | %13,4 | %41,6 |
| Arap | 3235 | 476 | 457 | 454 | %14,7 | %42,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Tekinalp | 38 | 5 | 4 | 5 | %13,2 | %36,8 |
| A. Kılıç | 34 | 0 | 5 | 6 | %0,0 | %32,4 |
| H. Sunkar | 26 | 4 | 4 | 1 | %15,4* | %34,6* |
| A. Çizik | 22 | 4 | 4 | 2 | %18,2* | %45,5* |
| M. Demirol | 22 | 3 | 2 | 2 | %13,6* | %31,8* |
| M. Dolak | 22 | 1 | 6 | 2 | %4,5* | %40,9* |
| H. Yıldırım | 21 | 6 | 6 | 2 | %28,6* | %66,7* |
| Ö. Güneli | 18 | 4 | 3 | 3 | %22,2* | %55,6* |
| İ. Köroğlu | 17 | 5 | 2 | 0 | %29,4* | %41,2* |
| S. Becene | 16 | 2 | 4 | 3 | %12,5* | %56,3* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Angel Of Defne | 13 | 3 | 0 | 2 | %23,1* | %38,5* |
| Serdeniz | 9 | 0 | 6 | 1 | 0/9 | 7/9 |
| Pirnur | 9 | 3 | 2 | 1 | 3/9 | 6/9 |
| Azimli | 7 | 2 | 1 | 2 | 2/7 | 5/7 |
| Kılıç Kızı | 7 | 3 | 1 | 1 | 3/7 | 5/7 |
| Dertsaçankız | 7 | 1 | 3 | 1 | 1/7 | 5/7 |
| Hedbe | 7 | 2 | 2 | 0 | 2/7 | 4/7 |
| Maximand | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Hoşbakış | 6 | 1 | 2 | 1 | 1/6 | 4/6 |
| Smart Chıldren | 6 | 1 | 0 | 2 | 1/6 | 3/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-7 | 1400 Sentetik | Havasupai | H. Sunkar | 5/6 | 8,15 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2000 Sentetik | John Abruzzi | İ. Bekiroğulları | 2/6 | 5,25 |
| 08.11.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Sentetik | Whisper Of Victory | H. Sunkar | 5/10 | 13,15 |
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 2000 Sentetik | Kaşıkçıbeyi | T. Turan | 1/8 | 2,35 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Eylül Işığı | Ö. Demir | 3/8 | 8,45 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Hola Y Chao | H. Sunkar | 3/10 | 9,50 |
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 2200 Çim | Katıcesur | C. Katı | 3/7 | 8,40 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Pamiralp | M. Özgül | 1/8 | 3,65 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Hünerim | G. Gökçe | 11/13 | 24,70 |
| 06.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Çilekeş Ömer | S. Bektaş | 1/7 | 2,35 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Saadgirl | G. Gökçe | 10/13 | 26,20 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Angel Of Time | Ç. Aydın | 3/11 | 8,30 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Pevrul | İ. Akmeşe | 5/9 | 2,20 |
| 05.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Nightflyers | V. Yıldırım | 1/5 | 2,35 |
| 05.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Doğan Kardeşler | M. Kılınç | 3/7 | 2,85 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Devran Bey | M. Tekinalp | 2/8 | 8,15 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Eman Dılo | A. Kılıç | 8/8 | 10,35 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Nemosis | E. Keskin | 1/9 | 4,05 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2100 Sentetik | Ulu Beden | F. Turan | 1/10 | 6,20 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1500 Sentetik | Doğuyurt | H. Yüzbaşı | 2/15 | 8,75 |
Sık sorulanlar
Hışman Çizik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 828 koşuda 113 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Hışman Çizik bugün hangi atlara biniyor?
İstanbul 2. koşu 14:30, HOLA Y CHAO; İstanbul 4. koşu 15:30, EYLÜL IŞIĞI; İstanbul 5. koşu 16:00, KAŞIKÇIBEYİ; İstanbul 6. koşu 16:30, WHISPER OF VICTORY; İstanbul 7. koşu 17:00, JOHN ABRUZZI; İstanbul 8. koşu 17:30, HAVASUPAI.
Hışman Çizik en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 348 koşu, 55 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.