Antrenör
Fırat Turan
Fırat Turan'ın atları son 12 ayda 69 koşuya çıktı, 7 birincilik ve 23 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (40 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Fırat Turan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 59 | 6 | 7 | 6 | %10,2 | %32,2 | −%42,1 |
| Son 12 ay | 69 | 7 | 9 | 7 | %10,1 | %33,3 | −%43,6 |
| 2020'den bu yana | 832 | 91 | 64 | 69 | %10,9 | %26,9 | −%37,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 04.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 59 | 6 | 7 | 6 | %10,2 | %32,2 |
| 2025 | 83 | 19 | 12 | 9 | %22,9 | %48,2 |
| 2024 | 16 | 10 | 2 | 0 | %62,5* | %75,0* |
| 2023 | 20 | 6 | 1 | 1 | %30,0* | %40,0* |
| 2022 | 260 | 24 | 20 | 15 | %9,2 | %22,7 |
| 2021 | 294 | 18 | 14 | 26 | %6,1 | %19,7 |
| 2020 | 100 | 8 | 8 | 12 | %8,0 | %28,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 40 | 5 | 5 | 3 | %12,5 | %32,5 |
| Bursa | 16 | 1 | 2 | 1 | %6,3* | %25,0* |
| Ankara | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| İzmir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 26 | 0 | 5 | 3 | %0,0* | %30,8* |
| Kum · Normal | 22 | 2 | 2 | 3 | %9,1* | %31,8* |
| Sentetik · Normal | 18 | 4 | 2 | 1 | %22,2* | %38,9* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| 1201–1600 m | 35 | 2 | 3 | 2 | %5,7 | %20,0 |
| 1601–2000 m | 15 | 2 | 1 | 2 | %13,3* | %33,3* |
| 2001+ m | 14 | 3 | 3 | 3 | %21,4* | %64,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 69 | 7 | 9 | 7 | %10,1 | %33,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 22 | 0 | 1 | 4 | %0,0* | %22,7* |
| Şartlı | 17 | 2 | 3 | 1 | %11,8* | %35,3* |
| G | 13 | 2 | 3 | 2 | %15,4* | %53,8* |
| Maiden | 9 | 1 | 2 | 0 | 1/9 | 3/9 |
| KV-6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 398 | 23 | 16 | 28 | %5,8 | %16,8 |
| İstanbul | 235 | 47 | 24 | 22 | %20,0 | %39,6 |
| İzmir | 92 | 11 | 7 | 10 | %12,0 | %30,4 |
| Kocaeli | 73 | 1 | 12 | 6 | %1,4 | %26,0 |
| Ankara | 32 | 9 | 5 | 2 | %28,1 | %50,0 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 307 | 15 | 21 | 27 | %4,9 | %20,5 |
| Çim · Normal | 299 | 39 | 23 | 26 | %13,0 | %29,4 |
| Sentetik · Normal | 112 | 26 | 12 | 6 | %23,2 | %39,3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 34 | 2 | 2 | 4 | %5,9 | %23,5 |
| Kum · Islak | 24 | 2 | 0 | 2 | %8,3* | %16,7* |
| Kum · Nemli | 20 | 1 | 2 | 0 | %5,0* | %15,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 16 | 2 | 1 | 4 | %12,5* | %43,8* |
| Çim · Yumuşak | 14 | 2 | 3 | 0 | %14,3* | %35,7* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 139 | 12 | 13 | 13 | %8,6 | %27,3 |
| 1201–1600 m | 422 | 47 | 30 | 34 | %11,1 | %26,3 |
| 1601–2000 m | 187 | 24 | 16 | 11 | %12,8 | %27,3 |
| 2001+ m | 84 | 8 | 5 | 11 | %9,5 | %28,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 674 | 82 | 57 | 50 | %12,2 | %28,0 |
| İngiliz | 158 | 9 | 7 | 19 | %5,7 | %22,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 293 | 20 | 14 | 22 | %6,8 | %19,1 |
| Şartlı | 233 | 26 | 19 | 13 | %11,2 | %24,9 |
| Maiden | 180 | 14 | 16 | 22 | %7,8 | %28,9 |
| G | 58 | 26 | 8 | 5 | %44,8 | %67,2 |
| KV-6 | 21 | 1 | 2 | 3 | %4,8* | %28,6* |
| Satış | 18 | 1 | 1 | 1 | %5,6* | %16,7* |
| KV-7 | 13 | 2 | 1 | 2 | %15,4* | %38,5* |
| KV-8 | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
| A | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-9 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Çelik | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
| K. Gökçe | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| A. İnci | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| E. Akpınar | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| H. Çizik | 5 | 2 | 0 | 1 | 2/5 | 3/5 |
| G. Özçelik | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| M. Çelik | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| A. Aslan | 4 | 0 | 0 | 3 | 0/4 | 3/4 |
| Ç. Taşcı | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Ö. Yıldırım | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ulu Beden | 17 | 4 | 1 | 3 | %23,5* | %47,1* |
| Kahramanoğlu | 11 | 1 | 3 | 2 | %9,1* | %54,5* |
| Kaptan Aras | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Prens Cora | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Hep Birlikte | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Altın Adam | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Şelemzar | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Oğuzbeyi | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Deniz Efe | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Sert Hükümdar | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2100 Sentetik | Ulu Beden | H. Çizik | 1/10 | 6,20 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Altın Adam | G. Özçelik | 7/9 | 14,65 |
| 03.10.2026 | Ankara | G 1 | 1500 Kum | Kahramanoğlu | Ö. Yıldırım | 17/17 | 4,00 |
| 20.09.2026 | İstanbul | G 1 | 2800 Çim | Kahramanoğlu | V. Abiş | 2/9 | 5,95 |
| 16.09.2026 | İstanbul | KV-7 | 2100 Sentetik | Ulu Beden | H. Çizik | 1/12 | 5,05 |
| 06.09.2026 | İstanbul | G 3 | 1600 Çim | Kahramanoğlu | V. Abiş | 4/9 | 9,30 |
| 19.08.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1600 Çim | Şelemzar | A. Çelik | 7/12 | 7,70 |
| 18.08.2026 | Ankara | G 2 | 2200 Çim | Kahramanoğlu | A. Çelik | 3/5 | 3,70 |
| 27.07.2026 | Bursa | KV-6 | 1400 Kum | Kaptan Aras | C. Altun | 5/9 | 16,10 |
| 27.07.2026 | Bursa | KV-6 | 1400 Kum | Hep Birlikte | S. Çetin | –/9 | 16,10 |
| 24.07.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Altın Adam | T. Yıldız | 4/11 | 23,00 |
| 17.07.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Demıryüz | O. Gökçe | 11/13 | 28,60 |
| 13.07.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1300 Çim | Kaptan Aras | M. Bilgin | 10/12 | 8,60 |
| 11.07.2026 | Ankara | G 1 | 2100 Kum | Kahramanoğlu | T. Yıldız | 1/12 | 4,65 |
| 10.07.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Sentetik | Altın Adam | K. Gökçe | 11/13 | 38,50 |
| 10.07.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Ulu Beden | B. Gökçe | 8/9 | 10,05 |
| 06.07.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1300 Çim | Prens Cora | A. İnci | 2/11 | 10,15 |
| 01.07.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1300 Çim | Altın Adam | K. Gökçe | 8/14 | 36,20 |
| 01.07.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1300 Çim | Demıryüz | M. Çelik | 12/14 | 18,95 |
| 01.07.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2400 Çim | Prens Cora | M. Çelik | 4/12 | 15,20 |
Sık sorulanlar
Fırat Turan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 59 koşuda 6 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Fırat Turan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 04.11.2026, İstanbul.
Fırat Turan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 40 koşu, 5 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.