Antrenör
Ali Çizik
Ali Çizik'ın atları son 12 ayda 156 koşuya çıktı, 13 birincilik ve 42 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (42 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ali Çizik antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 142 | 12 | 14 | 12 | %8,5 | %26,8 | −%60,6 |
| Son 12 ay | 156 | 13 | 15 | 14 | %8,3 | %26,9 | −%61,5 |
| 2020'den bu yana | 291 | 26 | 28 | 35 | %8,9 | %30,6 | −%57,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 142 | 12 | 14 | 12 | %8,5 | %26,8 |
| 2025 | 75 | 7 | 6 | 13 | %9,3 | %34,7 |
| 2024 | 17 | 0 | 3 | 3 | %0,0* | %35,3* |
| 2023 | 45 | 5 | 4 | 6 | %11,1 | %33,3 |
| 2022 | 12 | 2 | 1 | 1 | %16,7* | %33,3* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 42 | 3 | 6 | 2 | %7,1 | %26,2 |
| Kocaeli | 31 | 2 | 2 | 3 | %6,5 | %22,6 |
| İstanbul | 29 | 2 | 2 | 4 | %6,9* | %27,6* |
| Ankara | 23 | 4 | 2 | 2 | %17,4* | %34,8* |
| Bursa | 13 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %23,1* |
| Antalya | 13 | 2 | 1 | 1 | %15,4* | %30,8* |
| Adana | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 72 | 4 | 5 | 4 | %5,6 | %18,1 |
| Çim · Normal | 26 | 2 | 5 | 4 | %7,7* | %42,3* |
| Sentetik · Normal | 22 | 1 | 1 | 3 | %4,5* | %22,7* |
| Kum · Islak | 12 | 1 | 1 | 1 | %8,3* | %25,0* |
| Kum · Nemli | 9 | 1 | 1 | 2 | 1/9 | 4/9 |
| Kum · Sulu | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 35 | 2 | 4 | 5 | %5,7 | %31,4 |
| 1201–1600 m | 79 | 9 | 6 | 6 | %11,4 | %26,6 |
| 1601–2000 m | 35 | 1 | 4 | 3 | %2,9 | %22,9 |
| 2001+ m | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 93 | 11 | 6 | 8 | %11,8 | %26,9 |
| İngiliz | 63 | 2 | 9 | 6 | %3,2 | %27,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 56 | 6 | 4 | 4 | %10,7 | %25,0 |
| Şartlı | 41 | 1 | 4 | 4 | %2,4 | %22,0 |
| Maiden | 33 | 3 | 5 | 5 | %9,1 | %39,4 |
| KV-6 | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| Satış | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| KV-8 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kocaeli | 78 | 6 | 6 | 10 | %7,7 | %28,2 |
| İstanbul | 68 | 3 | 3 | 10 | %4,4 | %23,5 |
| Şanlıurfa | 42 | 3 | 6 | 2 | %7,1 | %26,2 |
| Ankara | 40 | 7 | 3 | 2 | %17,5 | %30,0 |
| Bursa | 30 | 3 | 4 | 5 | %10,0 | %40,0 |
| Antalya | 19 | 2 | 4 | 2 | %10,5* | %42,1* |
| Adana | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| İzmir | 5 | 1 | 1 | 2 | 1/5 | 4/5 |
| Diyarbakır | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 133 | 11 | 15 | 14 | %8,3 | %30,1 |
| Çim · Normal | 62 | 5 | 6 | 12 | %8,1 | %37,1 |
| Sentetik · Normal | 47 | 2 | 3 | 5 | %4,3 | %21,3 |
| Kum · Nemli | 16 | 1 | 1 | 3 | %6,3* | %31,3* |
| Kum · Islak | 12 | 1 | 1 | 1 | %8,3* | %25,0* |
| Kum · Sulu | 8 | 2 | 2 | 0 | 2/8 | 4/8 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 71 | 6 | 5 | 11 | %8,5 | %31,0 |
| 1201–1600 m | 153 | 16 | 14 | 17 | %10,5 | %30,7 |
| 1601–2000 m | 58 | 3 | 8 | 7 | %5,2 | %31,0 |
| 2001+ m | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 150 | 13 | 9 | 16 | %8,7 | %25,3 |
| İngiliz | 141 | 13 | 19 | 19 | %9,2 | %36,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 84 | 8 | 7 | 6 | %9,5 | %25,0 |
| Şartlı | 83 | 10 | 14 | 10 | %12,0 | %41,0 |
| Maiden | 72 | 4 | 5 | 11 | %5,6 | %27,8 |
| KV-6 | 11 | 2 | 0 | 2 | %18,2* | %36,4* |
| Satış | 11 | 2 | 0 | 2 | %18,2* | %36,4* |
| KV-8 | 9 | 0 | 1 | 2 | 0/9 | 3/9 |
| Kısa Vade Handikap | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| KV-7 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Maiden/Satış | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Çizik | 22 | 4 | 4 | 2 | %18,2* | %45,5* |
| M. Aktürk | 13 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %30,8* |
| M. Turan | 12 | 1 | 4 | 1 | %8,3* | %50,0* |
| E. Çizik | 7 | 2 | 2 | 2 | 2/7 | 6/7 |
| S. Çelik | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| B. Gökçe | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| A. Altın | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| E. Atlamaz | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| M. Doğan | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Y. Çelikbaş | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pirnur | 11 | 3 | 2 | 1 | %27,3* | %54,5* |
| Semendhan | 9 | 1 | 0 | 2 | 1/9 | 3/9 |
| Hive Sultan | 9 | 3 | 0 | 1 | 3/9 | 4/9 |
| Musharraf | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Tekinhanım | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Çeçan Bey | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Sufferring Girl | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Tam Bir Savaşçı | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Tamiko | 6 | 1 | 3 | 1 | 1/6 | 5/6 |
| Can Şehriban | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 2000 Sentetik | Keşhanlı | A. Yıldız | 7/8 | 14,15 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Can Şehriban | H. Çizik | 6/10 | 4,70 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Lok Up Lady | M. Uyar | 5/5 | 20,70 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1400 Çim | Semendhan | H. Çizik | 1/12 | 4,55 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1600 Çim | Esrin Hatun | R. Ketme | 8/9 | 45,60 |
| 24.10.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1300 Çim | Can Şehriban | H. Çizik | 4/9 | 3,60 |
| 14.10.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1200 Sentetik | Can Şehriban | H. Çizik | 3/14 | 8,15 |
| 10.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Ateş Şekeri | S. Çelik | 6/9 | 12,60 |
| 10.10.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1900 Çim | Semendhan | S. Çelik | 3/7 | 7,70 |
| 06.10.2026 | Adana | Kısa Vade Handikap 22 | 1400 Sentetik | Pirnur | H. Çizik | 8/11 | 5,85 |
| 02.10.2026 | İstanbul | G 2 | 1900 Çim | Semendhan | A. Sözen | 7/8 | 35,45 |
| 27.09.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1300 Sentetik | Can Şehriban | A. Kurşun | 9/10 | 4,70 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | Çorli | A. İnci | 7/12 | 138,05 |
| 21.09.2026 | Bursa | Satış 2 | 1500 Çim | Tepekızı | A. Yıldız | 4/5 | 8,95 |
| 17.09.2026 | Ankara | KV-7 | 1400 Kum | Semendhan | M. Akyavuz | 4/8 | 9,75 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1400 Kum | Leylim Çelik | A. Elmas | 11/14 | 40,90 |
| 08.09.2026 | Ankara | KV-8 | 1400 Çim | Semendhan | H. Çizik | 6/8 | 21,35 |
| 03.09.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1200 Çim | Ateş Şekeri | M. Akgöbek | 6/8 | 13,80 |
| 02.09.2026 | İstanbul | KV-8 | 1400 Çim | Aylak Kız | E. Çizik | 2/6 | 9,15 |
| 27.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1500 Kum | Tepekızı | G. Bektaş | 5/6 | 17,00 |
Sık sorulanlar
Ali Çizik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 142 koşuda 12 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ali Çizik'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 5. koşu 16:00, KEŞHANLI.
Ali Çizik en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 42 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.