Antrenör
Tuncay Turan
Tuncay Turan'ın atları son 12 ayda 76 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 23 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (29 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Tuncay Turan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 71 | 8 | 8 | 7 | %11,3 | %32,4 | −%60,3 |
| Son 12 ay | 76 | 8 | 8 | 7 | %10,5 | %30,3 | −%62,9 |
| 2020'den bu yana | 354 | 33 | 36 | 43 | %9,3 | %31,6 | −%42,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 71 | 8 | 8 | 7 | %11,3 | %32,4 |
| 2025 | 53 | 2 | 5 | 8 | %3,8 | %28,3 |
| 2024 | 87 | 9 | 9 | 12 | %10,3 | %34,5 |
| 2023 | 105 | 9 | 9 | 13 | %8,6 | %29,5 |
| 2022 | 38 | 5 | 5 | 3 | %13,2 | %34,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 29 | 3 | 4 | 1 | %10,3* | %27,6* |
| Kocaeli | 22 | 2 | 3 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| Bursa | 20 | 3 | 1 | 3 | %15,0* | %35,0* |
| İzmir | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 32 | 2 | 4 | 3 | %6,3 | %28,1 |
| Çim · Normal | 20 | 3 | 1 | 3 | %15,0* | %35,0* |
| Sentetik · Normal | 12 | 1 | 2 | 0 | %8,3* | %25,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 23 | 2 | 4 | 2 | %8,7* | %34,8* |
| 1201–1600 m | 36 | 3 | 2 | 3 | %8,3 | %22,2 |
| 1601–2000 m | 12 | 2 | 2 | 2 | %16,7* | %50,0* |
| 2001+ m | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 38 | 6 | 6 | 3 | %15,8 | %39,5 |
| İngiliz | 38 | 2 | 2 | 4 | %5,3 | %21,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 32 | 3 | 5 | 5 | %9,4 | %40,6 |
| Handikap | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| KV-6 | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| Satış | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Maiden | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-7 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| G | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kocaeli | 116 | 11 | 14 | 12 | %9,5 | %31,9 |
| İstanbul | 106 | 10 | 10 | 14 | %9,4 | %32,1 |
| Antalya | 57 | 5 | 3 | 9 | %8,8 | %29,8 |
| Bursa | 53 | 5 | 8 | 4 | %9,4 | %32,1 |
| İzmir | 13 | 2 | 1 | 2 | %15,4* | %38,5* |
| Ankara | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 158 | 15 | 19 | 19 | %9,5 | %33,5 |
| Sentetik · Normal | 85 | 7 | 6 | 13 | %8,2 | %30,6 |
| Çim · Normal | 70 | 7 | 8 | 6 | %10,0 | %30,0 |
| Kum · Nemli | 18 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %16,7* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Kum · Islak | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 2 | 0 | 1 | 2/5 | 3/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 107 | 14 | 16 | 13 | %13,1 | %40,2 |
| 1201–1600 m | 172 | 13 | 16 | 22 | %7,6 | %29,7 |
| 1601–2000 m | 51 | 4 | 3 | 7 | %7,8 | %27,5 |
| 2001+ m | 24 | 2 | 1 | 1 | %8,3* | %16,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 184 | 22 | 19 | 25 | %12,0 | %35,9 |
| İngiliz | 170 | 11 | 17 | 18 | %6,5 | %27,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 124 | 11 | 14 | 19 | %8,9 | %35,5 |
| Handikap | 82 | 7 | 10 | 8 | %8,5 | %30,5 |
| Maiden | 60 | 8 | 7 | 6 | %13,3 | %35,0 |
| KV-6 | 21 | 1 | 1 | 2 | %4,8* | %19,0* |
| Satış | 21 | 1 | 1 | 3 | %4,8* | %23,8* |
| KV-7 | 17 | 2 | 2 | 3 | %11,8* | %41,2* |
| KV-8 | 13 | 1 | 0 | 2 | %7,7* | %23,1* |
| G | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| KV-9 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Bilgin | 9 | 4 | 0 | 0 | 4/9 | 4/9 |
| G. Özçelik | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| H. Çizik | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| M. Turan | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| A. Yıldız | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| O. Atmaca | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Kaya | 4 | 1 | 2 | 0 | 1/4 | 3/4 |
| E. Bozdağ | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| C. Altun | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| R. Ketme | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Alaser | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Kaşıkçıbeyi | 7 | 3 | 1 | 1 | 3/7 | 5/7 |
| Cancaner | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Star My Best | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Razenoid | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Hatun Didem | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Kings Power | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Şenerhan | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Puyol | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Enesberke | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 2000 Sentetik | Cancaner | G. Özçelik | 6/8 | 9,00 |
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 2000 Sentetik | Kaşıkçıbeyi | H. Çizik | 1/8 | 2,35 |
| 06.11.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Kum | Hatun Didem | M. Turan | 2/8 | 11,20 |
| 02.11.2026 | Bursa | Satış 1 | 1400 Kum | Kings Power | C. Altun | 16/18 | 28,15 |
| 02.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Kum | Puyol | O. Atmaca | 4/6 | 4,90 |
| 30.10.2026 | İstanbul | G 3 | 2400 Çim | Cancaner | H. Çizik | 10/12 | 23,30 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2800 Sentetik | Ghost Commander | A. Kurşun | 4/6 | 1,40 |
| 28.10.2026 | İstanbul | KV-7 | 2000 Sentetik | Kaşıkçıbeyi | H. Çizik | 2/9 | 6,15 |
| 24.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Kings Power | R. Ketme | 11/14 | 10,20 |
| 22.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Hatun Didem | M. Bilgin | 1/14 | 5,10 |
| 22.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | Alaser | C. Altun | 4/7 | 7,05 |
| 21.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2400 Çim | Kaşıkçıbeyi | M. Bilgin | 1/10 | 5,85 |
| 21.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2400 Çim | Cancaner | C. Altun | 4/10 | 1,35 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1900 Çim | Cancaner | H. Çizik | 1/9 | 1,55 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1200 Kum | Puyol | M. Bilgin | 5/7 | 3,25 |
| 05.10.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Çim | Kaşıkçıbeyi | M. Bilgin | 1/19 | 1,90 |
| 05.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Aygezen | O. Yıldız | 6/13 | 1,65 |
| 26.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Kings Power | B. Mırık | 7/7 | 16,55 |
| 19.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Kings Power | R. Ketme | 3/9 | 28,70 |
| 18.09.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1800 Çim | Kaşıkçıbeyi | M. Uyar | 3/9 | 3,05 |
Sık sorulanlar
Tuncay Turan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 71 koşuda 8 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Tuncay Turan'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 5. koşu 16:00, KAŞIKÇIBEYİ; İstanbul 5. koşu 16:00, CANCANER.
Tuncay Turan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 29 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.