Antrenör
Mehmet Tekinalp
Mehmet Tekinalp'ın atları son 12 ayda 48 koşuya çıktı, 6 birincilik ve 12 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (35 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Tekinalp antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 48 | 6 | 4 | 2 | %12,5 | %25,0 | – |
| Son 12 ay | 48 | 6 | 4 | 2 | %12,5 | %25,0 | – |
| 2020'den bu yana | 49 | 6 | 4 | 3 | %12,2 | %26,5 | – |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 05.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 48 | 6 | 4 | 2 | %12,5 | %25,0 |
| 2025 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 35 | 5 | 2 | 2 | %14,3 | %25,7 |
| İstanbul | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Adana | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Bursa | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 18 | 4 | 1 | 1 | %22,2* | %33,3* |
| Kum · Normal | 15 | 1 | 2 | 0 | %6,7* | %20,0* |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Nemli | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Sentetik · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 13 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %15,4* |
| 1201–1600 m | 27 | 5 | 3 | 1 | %18,5* | %33,3* |
| 1601–2000 m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| 2001+ m | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 30 | 4 | 4 | 1 | %13,3 | %30,0 |
| İngiliz | 18 | 2 | 0 | 1 | %11,1* | %16,7* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 15 | 1 | 0 | 1 | %6,7* | %13,3* |
| Şartlı | 12 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %25,0* |
| Handikap | 10 | 2 | 0 | 0 | %20,0* | %20,0* |
| KV-7 | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| KV-6 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| G | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 36 | 5 | 2 | 3 | %13,9 | %27,8 |
| İstanbul | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Adana | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Bursa | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 19 | 4 | 1 | 2 | %21,1* | %36,8* |
| Kum · Normal | 15 | 1 | 2 | 0 | %6,7* | %20,0* |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Nemli | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Sentetik · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 14 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %21,4* |
| 1201–1600 m | 27 | 5 | 3 | 1 | %18,5* | %33,3* |
| 1601–2000 m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| 2001+ m | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 31 | 4 | 4 | 2 | %12,9 | %32,3 |
| İngiliz | 18 | 2 | 0 | 1 | %11,1* | %16,7* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 15 | 1 | 0 | 1 | %6,7* | %13,3* |
| Şartlı | 13 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %30,8* |
| Handikap | 10 | 2 | 0 | 0 | %20,0* | %20,0* |
| KV-7 | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| KV-6 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| G | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| R. Kurt | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| E. Aktuğ | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| U. Temur | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| A. Çelik | 5 | 4 | 0 | 0 | 4/5 | 4/5 |
| H. Çizik | 4 | 0 | 2 | 1 | 0/4 | 3/4 |
| N. Demir | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| F. Yücel | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Çelik | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| E. Çizik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| R. Doğan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şukela | 6 | 4 | 1 | 0 | 4/6 | 5/6 |
| Oy Yare | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| That Beats All | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Devran Bey | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Hoşbakış | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Meydan Oku | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Baktavorli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Işıkalp | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Tığlıbey | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Yazgılı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Baba Tuna | F. Yücel | 6/11 | 26,25 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Nassim | F. Yücel | 7/8 | 11,95 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Devran Bey | H. Çizik | 2/8 | 8,15 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Oy Yare | M. Çelik | 1/8 | 7,85 |
| 01.11.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Hoşbakış | H. Çizik | 2/14 | 27,55 |
| 24.10.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1300 Çim | Devran Bey | E. Aktuğ | 8/9 | 12,45 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Oy Yare | S. Yazıcıoğlu | 6/10 | 17,30 |
| 22.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Meydan Oku | E. Aktuğ | 8/10 | 9,10 |
| 22.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Hoşbakış | E. Aktuğ | 7/12 | 2,15 |
| 15.10.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1200 Kum | Devran Bey | E. Aktuğ | 3/9 | 4,10 |
| 11.10.2026 | İstanbul | KV-7 | 1600 Çim | Meydan Oku | E. Aktuğ | 4/5 | 14,30 |
| 10.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 2200 Kum | Günmete | R. Kurt | 9/9 | 23,30 |
| 08.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Baktavorli | R. Kurt | 7/8 | 31,20 |
| 01.10.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Meydan Oku | G. Kocakaya | 6/8 | 3,50 |
| 27.09.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1300 Sentetik | Hoşbakış | Ö. Yıldırım | 5/10 | 5,85 |
| 26.09.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Oy Yare | R. Kurt | 8/12 | 20,55 |
| 22.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Kum | Devran Bey | E. Çizik | 7/8 | 22,55 |
| 18.09.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Hoşbakış | E. Cankılıç | 5/21 | 111,00 |
| 17.09.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1200 Kum | Oy Yare | R. Kurt | 4/9 | 17,65 |
| 15.09.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Kum | Baktavorli | R. Kurt | 9/12 | 46,00 |
Sık sorulanlar
Mehmet Tekinalp bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 48 koşuda 6 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Tekinalp'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 05.11.2026, Ankara.
Mehmet Tekinalp en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 35 koşu, 5 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.