Jokey
Ayhan Kurşun
Ayhan Kurşun son 12 ayda 1139 koşuya çıktı, 220 birincilik ve 511 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (492 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ayhan Kurşun jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 998 | 190 | 135 | 123 | %19,0 | %44,9 | −%32,3 |
| Son 12 ay | 1139 | 220 | 154 | 137 | %19,3 | %44,9 | −%29,8 |
| 2020'den bu yana | 6348 | 1089 | 865 | 853 | %17,2 | %44,2 | −%32,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 998 | 190 | 135 | 123 | %19,0 | %44,9 |
| 2025 | 1008 | 169 | 140 | 133 | %16,8 | %43,8 |
| 2024 | 846 | 149 | 143 | 136 | %17,6 | %50,6 |
| 2023 | 904 | 154 | 122 | 135 | %17,0 | %45,5 |
| 2022 | 801 | 135 | 103 | 107 | %16,9 | %43,1 |
| 2021 | 945 | 156 | 107 | 115 | %16,5 | %40,0 |
| 2020 | 846 | 136 | 115 | 104 | %16,1 | %42,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 492 | 75 | 62 | 51 | %15,2 | %38,2 |
| Ankara | 327 | 52 | 42 | 44 | %15,9 | %42,2 |
| Antalya | 255 | 77 | 38 | 33 | %30,2 | %58,0 |
| Bursa | 34 | 10 | 4 | 8 | %29,4 | %64,7 |
| Adana | 23 | 4 | 5 | 1 | %17,4* | %43,5* |
| Kocaeli | 8 | 2 | 3 | 0 | 2/8 | 5/8 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 391 | 82 | 52 | 44 | %21,0 | %45,5 |
| Çim · Normal | 295 | 54 | 35 | 40 | %18,3 | %43,7 |
| Kum · Normal | 253 | 42 | 39 | 27 | %16,6 | %42,7 |
| Çim · Yumuşak | 42 | 7 | 3 | 4 | %16,7 | %33,3 |
| Kum · Nemli | 33 | 7 | 7 | 5 | %21,2 | %57,6 |
| Kum · Islak | 26 | 5 | 5 | 4 | %19,2* | %53,8* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 22 | 2 | 3 | 2 | %9,1* | %31,8* |
| Sentetik · Nemli | 19 | 4 | 3 | 5 | %21,1* | %63,2* |
| Çim · Çok Yumuşak | 17 | 3 | 2 | 0 | %17,6* | %29,4* |
| Sentetik · Islak | 12 | 4 | 1 | 3 | %33,3* | %66,7* |
| Çim · Çok Ağır | 10 | 3 | 2 | 1 | %30,0* | %60,0* |
| Kum · Sulu | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| Sentetik · Sulu | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| Çim · Ağır | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 124 | 15 | 15 | 18 | %12,1 | %38,7 |
| 1201–1600 m | 638 | 123 | 95 | 70 | %19,3 | %45,1 |
| 1601–2000 m | 212 | 51 | 27 | 25 | %24,1 | %48,6 |
| 2001+ m | 165 | 31 | 17 | 24 | %18,8 | %43,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 716 | 145 | 106 | 94 | %20,3 | %48,2 |
| Arap | 423 | 75 | 48 | 43 | %17,7 | %39,2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 2520 | 365 | 298 | 312 | %14,5 | %38,7 |
| Ankara | 1874 | 300 | 253 | 276 | %16,0 | %44,2 |
| Adana | 742 | 127 | 117 | 94 | %17,1 | %45,6 |
| Antalya | 545 | 147 | 85 | 77 | %27,0 | %56,7 |
| Kocaeli | 341 | 76 | 59 | 47 | %22,3 | %53,4 |
| Bursa | 292 | 72 | 49 | 43 | %24,7 | %56,2 |
| İzmir | 34 | 2 | 4 | 4 | %5,9 | %29,4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1850 | 337 | 288 | 259 | %18,2 | %47,8 |
| Çim · Normal | 1849 | 284 | 225 | 249 | %15,4 | %41,0 |
| Sentetik · Normal | 1683 | 295 | 216 | 210 | %17,5 | %42,8 |
| Kum · Nemli | 207 | 44 | 34 | 27 | %21,3 | %50,7 |
| Çim · Yumuşak | 151 | 24 | 16 | 17 | %15,9 | %37,7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 145 | 23 | 20 | 22 | %15,9 | %44,8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 131 | 13 | 15 | 21 | %9,9 | %37,4 |
| Kum · Islak | 115 | 27 | 21 | 17 | %23,5 | %56,5 |
| Çim · Ağır | 62 | 11 | 7 | 5 | %17,7 | %37,1 |
| Sentetik · Nemli | 42 | 7 | 6 | 10 | %16,7 | %54,8 |
| Çim · Çok Ağır | 39 | 8 | 5 | 5 | %20,5 | %46,2 |
| Kum · Sulu | 32 | 4 | 5 | 5 | %12,5 | %43,8 |
| Sentetik · Islak | 19 | 5 | 3 | 5 | %26,3* | %68,4* |
| Çim · Biraz Ağır | 12 | 4 | 1 | 1 | %33,3* | %50,0* |
| Sentetik · Sulu | 11 | 3 | 3 | 0 | %27,3* | %54,5* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 890 | 131 | 138 | 116 | %14,7 | %43,3 |
| 1201–1600 m | 3319 | 561 | 465 | 440 | %16,9 | %44,2 |
| 1601–2000 m | 1366 | 264 | 177 | 183 | %19,3 | %45,7 |
| 2001+ m | 773 | 133 | 85 | 114 | %17,2 | %42,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 4235 | 785 | 596 | 593 | %18,5 | %46,6 |
| Arap | 2113 | 304 | 269 | 260 | %14,4 | %39,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ş. Aydemir | 98 | 25 | 11 | 9 | %25,5 | %45,9 |
| İ. Bekiroğulları | 63 | 14 | 13 | 10 | %22,2 | %58,7 |
| B. Turgul | 38 | 13 | 2 | 7 | %34,2 | %57,9 |
| C. Turan | 28 | 3 | 1 | 2 | %10,7* | %21,4* |
| M. Dolak | 27 | 8 | 4 | 2 | %29,6* | %51,9* |
| N. Esen | 23 | 4 | 4 | 5 | %17,4* | %56,5* |
| H. Yüzbaşı | 20 | 4 | 4 | 1 | %20,0* | %45,0* |
| M. Akkuş | 20 | 4 | 3 | 2 | %20,0* | %45,0* |
| T. Şit | 19 | 2 | 4 | 2 | %10,5* | %42,1* |
| H. Kabukcı | 19 | 6 | 3 | 3 | %31,6* | %63,2* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| North Pasha | 12 | 3 | 5 | 1 | %25,0* | %75,0* |
| By Türkoğlu | 11 | 6 | 0 | 2 | %54,5* | %72,7* |
| Shinny | 10 | 3 | 3 | 1 | %30,0* | %70,0* |
| Muzatcan | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| Metincim | 9 | 1 | 2 | 0 | 1/9 | 3/9 |
| Gölgenin Gücü | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Hopdedik | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| Hürtayfa | 8 | 4 | 1 | 1 | 4/8 | 6/8 |
| Seçilkız | 8 | 3 | 2 | 0 | 3/8 | 5/8 |
| Anshba | 8 | 3 | 3 | 0 | 3/8 | 6/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Kara Thrace | M. Tamer | 8/11 | 7,50 |
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-7 | 1400 Sentetik | Somewhat Cloudy | Y. Demirkıran | 1/6 | 1,50 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2000 Sentetik | Broarts | M. Özyiğit | 1/6 | 2,00 |
| 08.11.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Sentetik | Shinny | Y. Misdik | 2/10 | 2,05 |
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 2000 Sentetik | Şıkturbo | Ş. Aydemir | 5/8 | 6,20 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Demir Pala | Ş. Aydemir | 4/8 | 7,40 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Vizcaya | R. Tetik | 5/8 | 11,70 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | My Blue Heaven | K. Demir | 5/12 | 7,45 |
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Kum | Perıwınkle | Ş. Aydemir | 4/5 | 3,45 |
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 2200 Çim | Kerpeten Yalçın | C. Seriner | 4/7 | 2,45 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | Millennium Falcon | C. Çetin | 6/10 | 5,75 |
| 07.11.2026 | Ankara | Satış 3 | 2000 Kum | Lord Vidar | M. Demirol | 5/5 | 2,70 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2100 Kum | Gazneli | Ü. Arslan | 6/7 | 2,75 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Eflah | T. İmal | 2/15 | 7,30 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Cansefire | B. Turgul | 3/13 | 2,15 |
| 06.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Küçük Azat | C. Katı | 4/7 | 4,10 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Siyah Kuş | M. Anat | 11/13 | 3,10 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Victory Lane | H. Harmanbaşı | 5/11 | 3,70 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Bozmavi | M. Akkılıç | 9/14 | 6,40 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Shevchenko | M. Aydoğdi | 7/9 | 9,60 |
Sık sorulanlar
Ayhan Kurşun bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 998 koşuda 190 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ayhan Kurşun bugün hangi atlara biniyor?
İstanbul 1. koşu 14:00, VIZCAYA; İstanbul 4. koşu 15:30, DEMİR PALA; İstanbul 5. koşu 16:00, ŞIKTURBO; İstanbul 6. koşu 16:30, SHINNY; İstanbul 7. koşu 17:00, BROARTS; İstanbul 8. koşu 17:30, SOMEWHAT CLOUDY; İstanbul 9. koşu 18:00, KARA THRACE.
Ayhan Kurşun en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 492 koşu, 75 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.