Antrenör
Mehmet Akkılıç
Mehmet Akkılıç'ın atları son 12 ayda 87 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 20 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (72 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Akkılıç antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 74 | 8 | 6 | 5 | %10,8 | %25,7 | −%38,4 |
| Son 12 ay | 87 | 8 | 7 | 5 | %9,2 | %23,0 | −%47,6 |
| 2020'den bu yana | 232 | 25 | 36 | 15 | %10,8 | %32,8 | −%58,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 74 | 8 | 6 | 5 | %10,8 | %25,7 |
| 2025 | 30 | 0 | 3 | 1 | %0,0 | %13,3 |
| 2024 | 11 | 1 | 2 | 3 | %9,1* | %54,5* |
| 2023 | 34 | 1 | 4 | 1 | %2,9 | %17,6 |
| 2022 | 27 | 5 | 8 | 3 | %18,5* | %59,3* |
| 2021 | 36 | 5 | 10 | 0 | %13,9 | %41,7 |
| 2020 | 20 | 5 | 3 | 2 | %25,0* | %50,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 72 | 7 | 5 | 5 | %9,7 | %23,6 |
| Kocaeli | 13 | 1 | 2 | 0 | %7,7* | %23,1* |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 40 | 5 | 3 | 5 | %12,5 | %32,5 |
| Kum · Normal | 26 | 1 | 3 | 0 | %3,8* | %15,4* |
| Çim · Normal | 12 | 1 | 0 | 0 | %8,3* | %8,3* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| 1201–1600 m | 37 | 2 | 2 | 2 | %5,4 | %16,2 |
| 1601–2000 m | 28 | 4 | 4 | 0 | %14,3* | %28,6* |
| 2001+ m | 15 | 2 | 1 | 3 | %13,3* | %40,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 76 | 8 | 7 | 5 | %10,5 | %26,3 |
| Arap | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 30 | 6 | 3 | 3 | %20,0 | %40,0 |
| Şartlı | 20 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Maiden | 18 | 1 | 0 | 0 | %5,6* | %5,6* |
| KV-7 | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Satış | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| KV-8 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 182 | 19 | 26 | 11 | %10,4 | %30,8 |
| Kocaeli | 34 | 2 | 6 | 3 | %5,9 | %32,4 |
| Bursa | 11 | 2 | 3 | 0 | %18,2* | %45,5* |
| İzmir | 3 | 1 | 1 | 1 | 1/3 | 3/3 |
| Ankara | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 105 | 15 | 19 | 8 | %14,3 | %40,0 |
| Kum · Normal | 57 | 5 | 11 | 3 | %8,8 | %33,3 |
| Çim · Normal | 48 | 4 | 3 | 2 | %8,3 | %18,8 |
| Çim · Yumuşak | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Kum · Nemli | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 22 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %18,2* |
| 1201–1600 m | 102 | 9 | 20 | 7 | %8,8 | %35,3 |
| 1601–2000 m | 61 | 10 | 7 | 3 | %16,4 | %32,8 |
| 2001+ m | 47 | 6 | 7 | 3 | %12,8 | %34,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 179 | 19 | 25 | 12 | %10,6 | %31,3 |
| Arap | 53 | 6 | 11 | 3 | %11,3 | %37,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 86 | 14 | 16 | 6 | %16,3 | %41,9 |
| Şartlı | 60 | 2 | 9 | 3 | %3,3 | %23,3 |
| Maiden | 37 | 3 | 6 | 3 | %8,1 | %32,4 |
| Satış | 14 | 2 | 0 | 0 | %14,3* | %14,3* |
| G | 10 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %20,0* |
| KV-7 | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| KV-8 | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| KV-6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-9 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| A | 2 | 2 | 0 | 0 | 2/2 | 2/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kadın Amatör Binici | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Gökçe | 17 | 1 | 1 | 1 | %5,9* | %17,6* |
| M. Bilgin | 13 | 2 | 1 | 2 | %15,4* | %38,5* |
| A. Yıldız | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| Ö. Yıldırım | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| E. Aktuğ | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Z. Karabulut | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| K. Gökçe | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Keçeci | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| E. Cankılıç | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| E. Çankaya | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Finally Its Time | 22 | 2 | 4 | 3 | %9,1* | %40,9* |
| Here To Go | 11 | 4 | 1 | 0 | %36,4* | %45,5* |
| Asil Kraliçe | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| Damasko | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Thunder Monarch | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Estel | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| First May | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| King Of The Night | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Inferna | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Terzo Millennio | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Finally Its Time | Ö. Yıldırım | 5/11 | 8,85 |
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-7 | 1400 Sentetik | Asil Kraliçe | Ö. Yıldırım | 2/6 | 5,40 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Estel | G. Bektaş | 12/14 | 27,75 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Bozmavi | A. Kurşun | 9/14 | 6,40 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1300 Sentetik | First May | Z. Karabulut | 7/18 | 13,20 |
| 30.10.2026 | İstanbul | KV-8 | 1200 Sentetik | Asil Kraliçe | E. Aktuğ | 5/7 | 6,75 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1600 Çim | Finally Its Time | Y. Gökçe | 5/10 | 30,30 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1500 Sentetik | First May | Z. Karabulut | 2/17 | 38,75 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Finally Its Time | S. Çelik | 7/8 | 5,90 |
| 14.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Presidents Horse | E. Çankaya | 4/9 | 16,50 |
| 14.10.2026 | İstanbul | KV-8 | 2400 Sentetik | My Rainy Heart | E. Çankaya | 3/5 | 11,00 |
| 14.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2000 Sentetik | First May | Ö. Özen | 7/8 | 52,70 |
| 09.10.2026 | İstanbul | KV-7 | 1300 Sentetik | Asil Kraliçe | E. Aktuğ | 1/8 | 7,05 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 2400 Sentetik | Finally Its Time | Y. Gökçe | 3/7 | 9,90 |
| 30.09.2026 | İstanbul | KV-7 | 2100 Sentetik | My Rainy Heart | Ö. Yıldırım | 5/11 | 6,10 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Satış 4 | 2100 Sentetik | Güneyim | Ö. Yıldırım | 4/5 | 7,50 |
| 25.09.2026 | İstanbul | G 2 | 1400 Çim | Asil Kraliçe | E. Aktuğ | 5/9 | 37,50 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | Inferna | Y. Gökçe | 12/12 | 47,85 |
| 18.09.2026 | İstanbul | KV-6 | 2200 Sentetik | Damasko | Ö. Yıldırım | 4/8 | 11,30 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Çim | Finally Its Time | Y. Gökçe | 5/11 | 28,00 |
Sık sorulanlar
Mehmet Akkılıç bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 74 koşuda 8 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Akkılıç'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 8. koşu 17:30, ASİL KRALİÇE; İstanbul 9. koşu 18:00, FINALLY ITS TIME.
Mehmet Akkılıç en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 72 koşu, 7 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.