Antrenör
Cemil Turan
Cemil Turan'ın atları son 12 ayda 529 koşuya çıktı, 49 birincilik ve 152 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (458 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Cemil Turan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 474 | 45 | 47 | 43 | %9,5 | %28,5 | −%37,0 |
| Son 12 ay | 529 | 49 | 53 | 50 | %9,3 | %28,7 | −%40,4 |
| 2020'den bu yana | 1508 | 158 | 166 | 152 | %10,5 | %31,6 | −%33,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 474 | 45 | 47 | 43 | %9,5 | %28,5 |
| 2025 | 401 | 41 | 49 | 48 | %10,2 | %34,4 |
| 2024 | 176 | 25 | 24 | 19 | %14,2 | %38,6 |
| 2023 | 62 | 8 | 2 | 12 | %12,9 | %35,5 |
| 2022 | 91 | 11 | 14 | 8 | %12,1 | %36,3 |
| 2021 | 137 | 12 | 11 | 9 | %8,8 | %23,4 |
| 2020 | 167 | 16 | 19 | 13 | %9,6 | %28,7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 458 | 42 | 45 | 44 | %9,2 | %28,6 |
| Kocaeli | 44 | 5 | 3 | 4 | %11,4 | %27,3 |
| Bursa | 23 | 2 | 3 | 2 | %8,7* | %30,4* |
| İzmir | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 240 | 21 | 26 | 21 | %8,8 | %28,3 |
| Kum · Normal | 114 | 10 | 15 | 11 | %8,8 | %31,6 |
| Çim · Normal | 113 | 10 | 7 | 13 | %8,8 | %26,5 |
| Kum · Nemli | 22 | 4 | 2 | 1 | %18,2* | %31,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 3 | 1 | 2 | %23,1* | %46,2* |
| Çim · Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Çim · Ağır | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 68 | 6 | 7 | 3 | %8,8 | %23,5 |
| 1201–1600 m | 316 | 28 | 32 | 31 | %8,9 | %28,8 |
| 1601–2000 m | 107 | 12 | 12 | 11 | %11,2 | %32,7 |
| 2001+ m | 38 | 3 | 2 | 5 | %7,9 | %26,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 285 | 25 | 26 | 25 | %8,8 | %26,7 |
| Arap | 244 | 24 | 27 | 25 | %9,8 | %31,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 158 | 16 | 15 | 14 | %10,1 | %28,5 |
| Şartlı | 147 | 14 | 14 | 12 | %9,5 | %27,2 |
| Maiden | 144 | 11 | 17 | 14 | %7,6 | %29,2 |
| Satış | 30 | 5 | 1 | 1 | %16,7 | %23,3 |
| KV-6 | 19 | 2 | 2 | 2 | %10,5* | %31,6* |
| KV-7 | 8 | 1 | 0 | 3 | 1/8 | 4/8 |
| Kısa Vade Handikap | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| G | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| KV-8 | 6 | 0 | 2 | 2 | 0/6 | 4/6 |
| KV-9 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 1317 | 129 | 153 | 135 | %9,8 | %31,7 |
| Kocaeli | 109 | 16 | 7 | 8 | %14,7 | %28,4 |
| Bursa | 72 | 13 | 4 | 9 | %18,1 | %36,1 |
| İzmir | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| Ankara | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 756 | 79 | 88 | 75 | %10,4 | %32,0 |
| Çim · Normal | 386 | 33 | 43 | 42 | %8,5 | %30,6 |
| Kum · Normal | 201 | 27 | 19 | 21 | %13,4 | %33,3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 42 | 4 | 5 | 5 | %9,5 | %33,3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 34 | 4 | 4 | 5 | %11,8 | %38,2 |
| Kum · Nemli | 31 | 5 | 2 | 1 | %16,1 | %25,8 |
| Çim · Yumuşak | 20 | 2 | 2 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| Kum · Islak | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| Çim · Ağır | 12 | 1 | 0 | 0 | %8,3* | %8,3* |
| Çim · Çok Ağır | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 172 | 11 | 16 | 10 | %6,4 | %21,5 |
| 1201–1600 m | 819 | 84 | 94 | 87 | %10,3 | %32,4 |
| 1601–2000 m | 339 | 39 | 33 | 33 | %11,5 | %31,0 |
| 2001+ m | 178 | 24 | 23 | 22 | %13,5 | %38,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 869 | 86 | 105 | 88 | %9,9 | %32,1 |
| Arap | 639 | 72 | 61 | 64 | %11,3 | %30,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 480 | 47 | 51 | 51 | %9,8 | %31,0 |
| Şartlı | 424 | 48 | 47 | 41 | %11,3 | %32,1 |
| Maiden | 347 | 26 | 37 | 30 | %7,5 | %26,8 |
| Satış | 73 | 9 | 3 | 8 | %12,3 | %27,4 |
| KV-6 | 42 | 6 | 6 | 3 | %14,3 | %35,7 |
| G | 37 | 8 | 4 | 3 | %21,6 | %40,5 |
| KV-8 | 33 | 6 | 11 | 4 | %18,2 | %63,6 |
| KV-7 | 30 | 4 | 3 | 7 | %13,3 | %46,7 |
| Kısa Vade Handikap | 20 | 1 | 4 | 1 | %5,0* | %30,0* |
| KV-9 | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| Maiden/Satış | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| A | 3 | 1 | 0 | 2 | 1/3 | 3/3 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Kaçmaz | 33 | 2 | 4 | 5 | %6,1 | %33,3 |
| A. Yıldız | 30 | 2 | 5 | 2 | %6,7 | %30,0 |
| A. Kurşun | 28 | 3 | 1 | 2 | %10,7* | %21,4* |
| Y. Gökçe | 27 | 5 | 1 | 1 | %18,5* | %25,9* |
| V. Abiş | 26 | 3 | 7 | 6 | %11,5* | %61,5* |
| Y. Gümüş | 25 | 1 | 0 | 1 | %4,0* | %8,0* |
| A. Sözen | 24 | 2 | 2 | 1 | %8,3* | %20,8* |
| M. Keçeci | 24 | 2 | 3 | 0 | %8,3* | %20,8* |
| B. Bülbül | 20 | 3 | 0 | 4 | %15,0* | %35,0* |
| M. Bilgin | 20 | 1 | 4 | 1 | %5,0* | %30,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Almutanabiy | 20 | 2 | 1 | 3 | %10,0* | %30,0* |
| Erdek | 17 | 4 | 2 | 3 | %23,5* | %52,9* |
| Sancar | 17 | 2 | 1 | 1 | %11,8* | %23,5* |
| Sakız Adası | 17 | 2 | 2 | 1 | %11,8* | %29,4* |
| Hardold | 16 | 1 | 0 | 1 | %6,3* | %12,5* |
| Damperli | 15 | 3 | 1 | 0 | %20,0* | %26,7* |
| My Fountain | 14 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,1* |
| Derenimo | 14 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %28,6* |
| Haçovalı | 13 | 2 | 0 | 0 | %15,4* | %15,4* |
| Çokomel Kız | 13 | 6 | 0 | 1 | %46,2* | %53,8* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Tutkunlar | B. Bülbül | 7/15 | 14,95 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Erdek | B. Bülbül | 3/13 | 13,35 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Satış 4 | 1400 Sentetik | Keje | A. Yıldız | 4/5 | 1,90 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1300 Sentetik | Dancing King | A. Sözen | 4/18 | 14,65 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | My Zeko | Ö. Yıldırım | 5/9 | 4,90 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Gravitas | A. Yıldız | 4/9 | 5,55 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1500 Sentetik | Almutanabiy | C. Paso | 6/15 | 6,25 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Kylie Vom Elbe | G. Özçelik | 7/9 | 7,55 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Pleasant Moon | A. Yıldız | 9/11 | 17,50 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Fettahzade | B. Çetin | 15/16 | 38,85 |
| 01.11.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Bolu Raz | G. Kocakaya | 8/14 | 4,90 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Grand Commander | B. Bülbül | 11/11 | 35,85 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Always Hard | A. Kaçmaz | 6/11 | 48,85 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1200 Sentetik | Efe Kaptan | B. Bülbül | 5/8 | 4,05 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 22 | 1500 Sentetik | Lower Spirit | A. Yıldız | 2/10 | 13,10 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | La Mirage | A. Yıldız | 3/11 | 7,90 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Yağız Paşa | B. Çetin | 7/11 | 19,45 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Tutkunlar | B. Çetin | 6/18 | 22,10 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1400 Çim | Erdek | Y. Gökçe | 10/12 | 10,15 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1600 Çim | Bolu Raz | G. Kocakaya | 1/9 | 2,95 |
Sık sorulanlar
Cemil Turan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 474 koşuda 45 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Cemil Turan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Cemil Turan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 458 koşu, 42 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.