Antrenör
Hakan Harmanbaşı
Hakan Harmanbaşı'ın atları son 12 ayda 186 koşuya çıktı, 15 birincilik ve 53 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (152 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Hakan Harmanbaşı antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 159 | 13 | 19 | 13 | %8,2 | %28,3 | −%41,3 |
| Son 12 ay | 186 | 15 | 21 | 17 | %8,1 | %28,5 | −%45,7 |
| 2020'den bu yana | 618 | 43 | 50 | 63 | %7,0 | %25,2 | −%58,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 159 | 13 | 19 | 13 | %8,2 | %28,3 |
| 2025 | 127 | 10 | 7 | 17 | %7,9 | %26,8 |
| 2024 | 110 | 8 | 8 | 7 | %7,3 | %20,9 |
| 2023 | 119 | 5 | 8 | 11 | %4,2 | %20,2 |
| 2022 | 74 | 5 | 6 | 13 | %6,8 | %32,4 |
| 2021 | 11 | 1 | 0 | 2 | %9,1* | %27,3* |
| 2020 | 18 | 1 | 2 | 0 | %5,6* | %16,7* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 152 | 8 | 15 | 16 | %5,3 | %25,7 |
| Kocaeli | 19 | 4 | 2 | 1 | %21,1* | %36,8* |
| Bursa | 14 | 3 | 3 | 0 | %21,4* | %42,9* |
| Ankara | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 75 | 3 | 10 | 4 | %4,0 | %22,7 |
| Kum · Normal | 57 | 8 | 7 | 4 | %14,0 | %33,3 |
| Kum · Nemli | 17 | 1 | 3 | 1 | %5,9* | %29,4* |
| Çim · Normal | 17 | 1 | 1 | 2 | %5,9* | %23,5* |
| Sentetik · Nemli | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 22 | 1 | 2 | 2 | %4,5* | %22,7* |
| 1201–1600 m | 106 | 12 | 14 | 11 | %11,3 | %34,9 |
| 1601–2000 m | 39 | 2 | 4 | 2 | %5,1 | %20,5 |
| 2001+ m | 19 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %15,8* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 122 | 12 | 19 | 14 | %9,8 | %36,9 |
| Arap | 64 | 3 | 2 | 3 | %4,7 | %12,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 66 | 3 | 5 | 3 | %4,5 | %16,7 |
| Şartlı | 55 | 6 | 4 | 7 | %10,9 | %30,9 |
| Maiden | 29 | 3 | 5 | 1 | %10,3* | %31,0* |
| Satış | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| G | 5 | 0 | 0 | 3 | 0/5 | 3/5 |
| KV-6 | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| KV-7 | 4 | 3 | 1 | 0 | 3/4 | 4/4 |
| KV-9 | 4 | 0 | 2 | 1 | 0/4 | 3/4 |
| KV-8 | 4 | 0 | 2 | 1 | 0/4 | 3/4 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kadın Amatör Binici | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 506 | 31 | 34 | 50 | %6,1 | %22,7 |
| Kocaeli | 70 | 7 | 7 | 11 | %10,0 | %35,7 |
| Bursa | 36 | 5 | 8 | 2 | %13,9 | %41,7 |
| Ankara | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| İzmir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 293 | 14 | 20 | 25 | %4,8 | %20,1 |
| Çim · Normal | 127 | 8 | 8 | 14 | %6,3 | %23,6 |
| Kum · Normal | 118 | 12 | 14 | 14 | %10,2 | %33,9 |
| Kum · Nemli | 28 | 2 | 5 | 3 | %7,1* | %35,7* |
| Çim · Çok Yumuşak | 15 | 3 | 0 | 3 | %20,0* | %40,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| Çim · Yumuşak | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| Sentetik · Nemli | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Kum · Islak | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 82 | 5 | 8 | 8 | %6,1 | %25,6 |
| 1201–1600 m | 321 | 22 | 23 | 28 | %6,9 | %22,7 |
| 1601–2000 m | 146 | 13 | 13 | 18 | %8,9 | %30,1 |
| 2001+ m | 69 | 3 | 6 | 9 | %4,3 | %26,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 338 | 19 | 20 | 30 | %5,6 | %20,4 |
| İngiliz | 280 | 24 | 30 | 33 | %8,6 | %31,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 223 | 17 | 16 | 16 | %7,6 | %22,0 |
| Şartlı | 175 | 16 | 12 | 28 | %9,1 | %32,0 |
| Maiden | 137 | 6 | 11 | 7 | %4,4 | %17,5 |
| Satış | 25 | 1 | 2 | 2 | %4,0* | %20,0* |
| KV-6 | 14 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %21,4* |
| G | 11 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %27,3* |
| KV-7 | 9 | 3 | 1 | 2 | 3/9 | 6/9 |
| Maiden/Satış | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| KV-9 | 6 | 0 | 2 | 2 | 0/6 | 4/6 |
| KV-8 | 6 | 0 | 3 | 2 | 0/6 | 5/6 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kadın Amatör Binici | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Aktuğ | 20 | 3 | 4 | 0 | %15,0* | %35,0* |
| A. Kurşun | 14 | 3 | 3 | 3 | %21,4* | %64,3* |
| M. Keçeci | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| A. Yıldız | 10 | 1 | 2 | 0 | %10,0* | %30,0* |
| A. Sözen | 9 | 0 | 2 | 0 | 0/9 | 2/9 |
| G. Bektaş | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| S. Akbulat | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| M. Bilgin | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| B. Akçay | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| B. Gökçe | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kızgın Yürek | 19 | 2 | 1 | 1 | %10,5* | %21,1* |
| Bode A Winner | 12 | 3 | 2 | 1 | %25,0* | %50,0* |
| Baran Reis | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Victory Lane | 10 | 0 | 4 | 0 | %0,0* | %40,0* |
| Bebeğim Oldun | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Tenacious Khan | 9 | 3 | 5 | 1 | 3/9 | 9/9 |
| Akbelhan | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Nineteen | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Tımetex | 7 | 0 | 3 | 0 | 0/7 | 3/7 |
| Silent Runner | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Cihan Kız | B. Akçay | 1/13 | 32,75 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Victory Lane | A. Kurşun | 5/11 | 3,70 |
| 02.11.2026 | Bursa | KV-7 | 1400 Kum | Bode A Winner | A. Kurşun | 1/8 | 2,05 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Damla Suyu | E. Aktuğ | 6/16 | 7,15 |
| 30.10.2026 | İstanbul | G 3 | 2400 Çim | By Türkoğlu | A. Kurşun | 3/12 | 9,35 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Ümitbey | G. Kocakaya | 3/5 | 3,50 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 2000 Sentetik | Iron Sky | E. Aktuğ | 2/5 | 1,30 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Çim | Crafty Warrior | G. Kocakaya | 3/8 | 2,80 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Çim | Katie | A. Sözen | 6/8 | 2,80 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Çim | Zerya | V. Abiş | 3/7 | 3,05 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Victory Lane | A. Sözen | 4/12 | 1,80 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1500 Kum | Bode A Winner | S. Yazıcıoğlu | 3/10 | 16,80 |
| 10.10.2026 | Ankara | KV-9 | 1400 Kum | Tenacious Khan | A. Kurşun | 2/5 | 3,25 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Victory Lane | A. Sözen | 2/9 | 4,65 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1900 Çim | Iron Sky | E. Aktuğ | 1/9 | 3,50 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Ümitbey | G. Kocakaya | 1/9 | 2,20 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Victory Lane | A. Sözen | 5/11 | 15,55 |
| 23.09.2026 | İstanbul | KV-6 | 2000 Sentetik | Akbelhan | A. Sözen | 8/8 | 35,25 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1400 Kum | Tenacious Khan | A. Kurşun | 1/10 | 1,80 |
| 16.09.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Usunbike | E. Cankılıç | 7/10 | 16,20 |
Sık sorulanlar
Hakan Harmanbaşı bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 159 koşuda 13 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Hakan Harmanbaşı'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Hakan Harmanbaşı en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 152 koşu, 8 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.