Antrenör
Mehmet Akkuş
Mehmet Akkuş'ın atları son 12 ayda 171 koşuya çıktı, 16 birincilik ve 52 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (116 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Akkuş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 171 | 16 | 13 | 23 | %9,4 | %30,4 | −%35,5 |
| Son 12 ay | 171 | 16 | 13 | 23 | %9,4 | %30,4 | −%35,5 |
| 2020'den bu yana | 171 | 16 | 13 | 23 | %9,4 | %30,4 | −%35,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 05.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 171 | 16 | 13 | 23 | %9,4 | %30,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 116 | 12 | 7 | 19 | %10,3 | %32,8 |
| Ankara | 42 | 3 | 5 | 4 | %7,1 | %28,6 |
| İstanbul | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| Adana | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 60 | 4 | 4 | 11 | %6,7 | %31,7 |
| Sentetik · Normal | 54 | 7 | 3 | 7 | %13,0 | %31,5 |
| Çim · Normal | 27 | 2 | 4 | 1 | %7,4* | %25,9* |
| Sentetik · Nemli | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| Sentetik · Islak | 8 | 2 | 0 | 1 | 2/8 | 3/8 |
| Sentetik · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 31 | 1 | 5 | 4 | %3,2 | %32,3 |
| 1201–1600 m | 69 | 7 | 4 | 8 | %10,1 | %27,5 |
| 1601–2000 m | 43 | 5 | 3 | 8 | %11,6 | %37,2 |
| 2001+ m | 28 | 3 | 1 | 3 | %10,7* | %25,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 132 | 14 | 11 | 18 | %10,6 | %32,6 |
| İngiliz | 39 | 2 | 2 | 5 | %5,1 | %23,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 66 | 7 | 6 | 9 | %10,6 | %33,3 |
| Handikap | 43 | 5 | 3 | 8 | %11,6 | %37,2 |
| Şartlı | 38 | 3 | 2 | 4 | %7,9 | %23,7 |
| KV-6 | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Kısa Vade Handikap | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| KV-8 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-18 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 116 | 12 | 7 | 19 | %10,3 | %32,8 |
| Ankara | 42 | 3 | 5 | 4 | %7,1 | %28,6 |
| İstanbul | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| Adana | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 60 | 4 | 4 | 11 | %6,7 | %31,7 |
| Sentetik · Normal | 54 | 7 | 3 | 7 | %13,0 | %31,5 |
| Çim · Normal | 27 | 2 | 4 | 1 | %7,4* | %25,9* |
| Sentetik · Nemli | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| Sentetik · Islak | 8 | 2 | 0 | 1 | 2/8 | 3/8 |
| Sentetik · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 31 | 1 | 5 | 4 | %3,2 | %32,3 |
| 1201–1600 m | 69 | 7 | 4 | 8 | %10,1 | %27,5 |
| 1601–2000 m | 43 | 5 | 3 | 8 | %11,6 | %37,2 |
| 2001+ m | 28 | 3 | 1 | 3 | %10,7* | %25,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 132 | 14 | 11 | 18 | %10,6 | %32,6 |
| İngiliz | 39 | 2 | 2 | 5 | %5,1 | %23,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 66 | 7 | 6 | 9 | %10,6 | %33,3 |
| Handikap | 43 | 5 | 3 | 8 | %11,6 | %37,2 |
| Şartlı | 38 | 3 | 2 | 4 | %7,9 | %23,7 |
| KV-6 | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Kısa Vade Handikap | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| KV-8 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-18 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Kurşun | 20 | 4 | 3 | 2 | %20,0* | %45,0* |
| F. Yücel | 14 | 1 | 1 | 0 | %7,1* | %14,3* |
| M. Turan | 13 | 0 | 0 | 4 | %0,0* | %30,8* |
| M. Çelik | 12 | 2 | 1 | 3 | %16,7* | %50,0* |
| R. Ketme | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| S. Çelik | 10 | 2 | 0 | 0 | %20,0* | %20,0* |
| M. Akgöbek | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| G. Özçelik | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| H. Yıldız | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| E. Şıklı | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Öztuğ | 14 | 5 | 1 | 2 | %35,7* | %57,1* |
| Saadın Kasırgası | 12 | 0 | 2 | 4 | %0,0* | %50,0* |
| Baba Tuna | 12 | 2 | 1 | 2 | %16,7* | %41,7* |
| Günmete | 12 | 2 | 3 | 2 | %16,7* | %58,3* |
| Hoşbakış | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| My Brownie | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Kıvırcıkkız | 10 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %30,0* |
| Mavi Düş | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Lavin Fırtınası | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Güllü Kadife | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Çağanım | E. Aktuğ | 4/5 | 9,10 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Çimen Liya | S. Çelik | 8/8 | 20,45 |
| 17.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Çağanım | S. Çelik | 5/6 | 8,75 |
| 10.10.2026 | Ankara | Kısa Vade Handikap 24 | 2100 Kum | Çağanım | M. Bayır | 7/7 | 14,50 |
| 22.09.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1400 Kum | Çağanım | S. Çelik | 1/11 | 1,90 |
| 10.09.2026 | Ankara | Handikap 21 | 2400 Çim | Metincim | A. Kurşun | 6/10 | 12,15 |
| 05.09.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2200 Çim | Metincim | A. Kurşun | 10/10 | 6,45 |
| 05.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Çim | Niko Kahn | A. Sözen | 9/10 | 5,85 |
| 01.09.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1400 Kum | Hoşbakış | E. Çizik | 3/7 | 10,05 |
| 25.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Melihcim | A. Kurşun | 1/15 | 8,05 |
| 25.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Baktavorli | S. Yazıcıoğlu | 10/15 | 34,05 |
| 25.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Saadın Cevheri | M. Keskin | 8/15 | 34,05 |
| 23.08.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Çim | Hoşbakış | A. Kurşun | 8/9 | 22,25 |
| 11.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Kum | Melihcim | A. Kurşun | 5/14 | 7,70 |
| 11.08.2026 | Ankara | Handikap 13 | 1400 Çim | Hoşbakış | S. Çelik | 4/8 | 12,75 |
| 11.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Kum | Baktavorli | S. Çelik | 11/15 | 36,70 |
| 11.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Kum | Saadın Cevheri | M. Akgöbek | 12/15 | 36,70 |
| 05.08.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 22 | 2000 Sentetik | Metincim | A. Sözen | 5/9 | 3,45 |
| 04.08.2026 | Ankara | KV-6 | 1400 Çim | Hoşbakış | V. Abiş | 9/9 | 13,65 |
| 01.08.2026 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Baktavorli | A. Kurşun | 9/10 | 7,90 |
Sık sorulanlar
Mehmet Akkuş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 171 koşuda 16 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Akkuş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 05.11.2026, Ankara.
Mehmet Akkuş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 116 koşu, 12 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.