Antrenör
Şefik Aydemir
Şefik Aydemir'ın atları son 12 ayda 241 koşuya çıktı, 38 birincilik ve 88 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (106 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Şefik Aydemir antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 210 | 32 | 25 | 21 | %15,2 | %37,1 | −%12,9 |
| Son 12 ay | 241 | 38 | 28 | 22 | %15,8 | %36,5 | −%13,4 |
| 2020'den bu yana | 1318 | 181 | 167 | 142 | %13,7 | %37,2 | −%27,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 210 | 32 | 25 | 21 | %15,2 | %37,1 |
| 2025 | 224 | 33 | 34 | 17 | %14,7 | %37,5 |
| 2024 | 259 | 36 | 33 | 34 | %13,9 | %39,8 |
| 2023 | 251 | 32 | 31 | 26 | %12,7 | %35,5 |
| 2022 | 150 | 22 | 22 | 19 | %14,7 | %42,0 |
| 2021 | 137 | 16 | 11 | 16 | %11,7 | %31,4 |
| 2020 | 87 | 10 | 11 | 9 | %11,5 | %34,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 106 | 10 | 7 | 12 | %9,4 | %27,4 |
| Antalya | 91 | 21 | 16 | 8 | %23,1 | %49,5 |
| İstanbul | 27 | 4 | 4 | 2 | %14,8* | %37,0* |
| Bursa | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| Kocaeli | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Adana | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 70 | 11 | 7 | 6 | %15,7 | %34,3 |
| Sentetik · Normal | 59 | 8 | 12 | 4 | %13,6 | %40,7 |
| Çim · Normal | 51 | 6 | 3 | 8 | %11,8 | %33,3 |
| Kum · Islak | 21 | 2 | 4 | 3 | %9,5* | %42,9* |
| Kum · Nemli | 12 | 3 | 0 | 0 | %25,0* | %25,0* |
| Çim · Yumuşak | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| Sentetik · Islak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Sentetik · Sulu | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 22 | 5 | 2 | 3 | %22,7* | %45,5* |
| 1201–1600 m | 127 | 21 | 17 | 11 | %16,5 | %38,6 |
| 1601–2000 m | 52 | 5 | 3 | 6 | %9,6 | %26,9 |
| 2001+ m | 40 | 7 | 6 | 2 | %17,5 | %37,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 124 | 17 | 14 | 14 | %13,7 | %36,3 |
| İngiliz | 117 | 21 | 14 | 8 | %17,9 | %36,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 75 | 13 | 16 | 7 | %17,3 | %48,0 |
| Handikap | 60 | 9 | 10 | 5 | %15,0 | %40,0 |
| Maiden | 34 | 6 | 1 | 2 | %17,6 | %26,5 |
| KV-6 | 23 | 4 | 0 | 2 | %17,4* | %26,1* |
| KV-7 | 14 | 1 | 0 | 2 | %7,1* | %21,4* |
| G | 13 | 1 | 0 | 1 | %7,7* | %15,4* |
| KV-8 | 11 | 3 | 0 | 1 | %27,3* | %36,4* |
| Kısa Vade Handikap | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 677 | 86 | 86 | 72 | %12,7 | %36,0 |
| Adana | 414 | 54 | 49 | 47 | %13,0 | %36,2 |
| Antalya | 93 | 21 | 17 | 8 | %22,6 | %49,5 |
| İstanbul | 66 | 7 | 9 | 7 | %10,6 | %34,8 |
| Bursa | 35 | 8 | 1 | 5 | %22,9 | %40,0 |
| Kocaeli | 29 | 5 | 3 | 3 | %17,2* | %37,9* |
| İzmir | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 564 | 89 | 70 | 64 | %15,8 | %39,5 |
| Çim · Normal | 455 | 54 | 49 | 48 | %11,9 | %33,2 |
| Sentetik · Normal | 75 | 9 | 17 | 6 | %12,0 | %42,7 |
| Kum · Islak | 46 | 4 | 9 | 6 | %8,7 | %41,3 |
| Kum · Nemli | 43 | 7 | 8 | 6 | %16,3 | %48,8 |
| Çim · Çok Yumuşak | 42 | 5 | 2 | 3 | %11,9 | %23,8 |
| Çim · Yumuşak | 22 | 3 | 2 | 1 | %13,6* | %27,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 22 | 2 | 2 | 3 | %9,1* | %31,8* |
| Çim · Ağır | 19 | 3 | 2 | 3 | %15,8* | %42,1* |
| Kum · Sulu | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
| Sentetik · Sulu | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| Çim · Çok Ağır | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Sentetik · Islak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 162 | 26 | 15 | 21 | %16,0 | %38,3 |
| 1201–1600 m | 540 | 78 | 70 | 49 | %14,4 | %36,5 |
| 1601–2000 m | 406 | 55 | 47 | 51 | %13,5 | %37,7 |
| 2001+ m | 210 | 22 | 35 | 21 | %10,5 | %37,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 730 | 90 | 80 | 89 | %12,3 | %35,5 |
| Arap | 588 | 91 | 87 | 53 | %15,5 | %39,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 386 | 59 | 69 | 44 | %15,3 | %44,6 |
| Handikap | 369 | 43 | 51 | 37 | %11,7 | %35,5 |
| Maiden | 281 | 42 | 23 | 27 | %14,9 | %32,7 |
| KV-6 | 76 | 10 | 6 | 8 | %13,2 | %31,6 |
| KV-7 | 52 | 6 | 3 | 7 | %11,5 | %30,8 |
| G | 48 | 3 | 4 | 9 | %6,3 | %33,3 |
| KV-8 | 45 | 8 | 5 | 3 | %17,8 | %35,6 |
| Kısa Vade Handikap | 17 | 2 | 2 | 1 | %11,8* | %29,4* |
| KV-9 | 15 | 4 | 1 | 2 | %26,7* | %46,7* |
| Satış | 14 | 1 | 1 | 0 | %7,1* | %14,3* |
| A | 9 | 1 | 2 | 2 | 1/9 | 5/9 |
| KV-18 | 4 | 1 | 0 | 2 | 1/4 | 3/4 |
| Maiden/Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Kurşun | 98 | 25 | 11 | 9 | %25,5 | %45,9 |
| E. Aktuğ | 30 | 2 | 1 | 3 | %6,7 | %20,0 |
| M. Akyavuz | 23 | 5 | 2 | 2 | %21,7* | %39,1* |
| E. Çankaya | 14 | 2 | 4 | 0 | %14,3* | %42,9* |
| A. Sözen | 9 | 2 | 2 | 1 | 2/9 | 5/9 |
| M. Arslan | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| E. Cankılıç | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| H. Yıldız | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| H. Çizik | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Ö. Yıldırım | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hadehanım | 21 | 1 | 3 | 2 | %4,8* | %28,6* |
| Seçilkız | 19 | 5 | 5 | 1 | %26,3* | %57,9* |
| Gölgenin Gücü | 17 | 3 | 1 | 2 | %17,6* | %35,3* |
| North Pasha | 14 | 4 | 5 | 1 | %28,6* | %71,4* |
| Queen Proteo | 13 | 4 | 2 | 1 | %30,8* | %53,8* |
| Hopdedik | 12 | 2 | 2 | 3 | %16,7* | %58,3* |
| Şıkturbo | 10 | 3 | 1 | 1 | %30,0* | %50,0* |
| Sılent Queen | 10 | 2 | 0 | 0 | %20,0* | %20,0* |
| Forthcoming Queen | 10 | 2 | 1 | 0 | %20,0* | %30,0* |
| Express | 10 | 2 | 1 | 0 | %20,0* | %30,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Sentetik | Queen Proteo | Ö. Yıldırım | 10/10 | 15,15 |
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 2000 Sentetik | Şıkturbo | A. Kurşun | 5/8 | 6,20 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Demir Pala | A. Kurşun | 4/8 | 7,40 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Myboyfrıend | A. Kaçmaz | 8/10 | 28,95 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Dövenkız | F. Sansar | 7/9 | 19,70 |
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Kum | Perıwınkle | A. Kurşun | 4/5 | 3,45 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Ostim Beyi | M. Arslan | 6/9 | 11,65 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Seçilkız | M. Akyavuz | 2/13 | 8,50 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Melike | E. Çankaya | 1/8 | 1,95 |
| 01.11.2026 | İstanbul | KV-8 | 1500 Sentetik | Hopdedik | A. Kurşun | 8/9 | 17,85 |
| 01.11.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Canelçin | A. Kurşun | 1/14 | 3,60 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Dövenkız | F. Sansar | 8/10 | 14,95 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Ostim Beyi | M. Arslan | 5/9 | 5,35 |
| 29.10.2026 | Ankara | KV-7 | 2200 Çim | Myboyfrıend | M. Arslan | 6/6 | 18,25 |
| 29.10.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Çim | Pasadena | A. Kurşun | 5/7 | 9,70 |
| 22.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1900 Çim | Şıkturbo | S. Çelik | 7/13 | 4,35 |
| 17.10.2026 | Ankara | G 2 | 2000 Kum | Queen Proteo | A. Sözen | 5/9 | 20,00 |
| 17.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 2000 Kum | Myboyfrıend | E. Atlamaz | 4/7 | 17,30 |
| 17.10.2026 | Ankara | KV-7 | 1400 Kum | Melike | E. Çankaya | 4/7 | 21,20 |
| 17.10.2026 | Ankara | KV-7 | 1400 Kum | Perıwınkle | M. Çelik | 3/7 | 5,80 |
Sık sorulanlar
Şefik Aydemir bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 210 koşuda 32 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Şefik Aydemir'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 2. koşu 14:30, MYBOYFRIEND; İstanbul 4. koşu 15:30, DEMİR PALA; İstanbul 5. koşu 16:00, ŞIKTURBO; İstanbul 6. koşu 16:30, QUEEN PROTEO.
Şefik Aydemir en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 106 koşu, 10 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.